En Son Ne Aldınız ?
@ayha-al komşuma teşekkür ederim. Kendisi yurt dışından topluca ucuza makine almıştı. 2 makine ve iki paket denemediğim yaprak jileti 50-TL'ye gönderdi. Kendisinde bu makinelerden çok var. Makinelerin eski olduğu plastik döküm teknolojisinden belli. Ben koleksiyonuma katmak için aldım. Elinde satmak istediği antika makine olan bana özelden yazabilir. Test etmedim, görüş isteyen olursa test edip yazabilirim. İyi akşamlar. w2gfh2.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(18/01/2016, Saat: 19:35)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ayha-al komşuma teşekkür ederim. Kendisi yurt dışından topluca ucuza makine almıştı. 2 makine ve iki paket denemediğim yaprak jileti 50-TL'ye gönderdi. Kendisinde bu makinelerden çok var. Makinelerin eski olduğu plastik döküm teknolojisinden belli. Ben koleksiyonuma katmak için aldım. Elinde satmak istediği antika makine olan bana özelden yazabilir. Test etmedim, görüş isteyen olursa test edip yazabilirim. İyi akşamlar. w2gfh2.jpg

Murat Bey, mild tarafı çok harika bu aletin. Agresif tarafı ile pek anlaşamadıksa da mild tarafının verdiği sesli feedback ve muazzam tıraş, plastik alet kullanmanın verdiği keyifsizliği tolare ediyor, kat ve kat aşıyor.
@rocnel komşum bir deneseniz nasıl bir sonuç alacaksınız bu tarihi aletle (sanırım en son merkur diye karar kılınmıştı Smile)

Bende de var ağırlığını ölçtüm 27 gr, permasharp jiletle ve iyi bir ön hazırlıkla idare eder bir tıraş oldum. Fakat aynı ürünler ama EJ89 ile fark edilir derecede daha iyi sonuç aldım. Ayrıca EJ89 a göre daha tahrişli bir tıraş oldu. EJ89 ile arasında neredeyse 50 gr ağırlık farkı var. Bundan dolayı tam ayarlayamadım ve tahriş yaşadım sanırım komşum.
@aleksey @rating

Evet makineyi dün test ettim, iki perdede tıraş oldum, iki tarafının farklı kesim özelliği var. Makine agresif yapılıdır. Plastik kısmı ABS gibi günümüzde kullanılan malzemelere benzemiyor, metal kısmı pirinç/krom kaplama, üzerinde herhangi bir marka vs. yok, tahminimce zamanında ordu için çokça üretilmiş bir makine, ülkemizde de ordu için zamanında buna benzer çokça seri makine üretilmiş, koleksiyon yapmak isteyenler için uygundur. Çünkü başka bir yerde sıfır bulma olasılığınız çok az gibi görünüyor.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel
İki tarafını da çok dikkatli incelememe rağmen bir farklılık göremedim. Tıraş olurken de bir farklılık anlayamadım komşum. Akşam eve gittiğimde fotoğrafını çekip koyayım bir de siz bakın. Ağzını EJ89 ile karşılaştırdım hemen hemen aynı gibi. Buna göre nasıl daha agresif oluyor peki? Hem de çok hafif ilginç bir alet Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(20/01/2016, Saat: 18:10)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel
İki tarafını da çok dikkatli incelememe rağmen bir farklılık göremedim. Tıraş olurken de bir farklılık anlayamadım komşum. Akşam eve gittiğimde fotoğrafını çekip koyayım bir de siz bakın. Ağzını EJ89 ile karşılaştırdım hemen hemen aynı gibi. Buna göre nasıl daha agresif oluyor peki? Hem de çok hafif ilginç bir alet Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Makinenin orta plakası ile üst başlığını birleştiren çentikler arasındaki mesafe bayağı fazla, bir birine tesadüfen de orantısız yapılmış olabilirler.
Ben iki adet makine aldım, biri böyleydi, akşam diğerine de bakarım öbürü de aynı şekilde mi iki tarafı farklı açıda mı anlarım.

Makine göreceli olarak orta agresiflikte, başka makineler ile gözle karşılaştırdığınız oranlar yanıltıcı olabilir.

Bu makinenin en belirgin özelliği daha önce herhangi bir yerde rastlamamış ya da üretim yeri hakkında bilgi sahibi olunmamasıdır.
Yani aslında tam koleksiyon yapanlar için birebir bir alet, kullanım yönünden hiç düşünmedim, ama gerçekten çok ilginç bir alet Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Arkadaşlar bildiğiniz üzere bu hobiye gönül vermiş kişiler olarak sürekli malzemeler almaktayiz.
Benimde dün aldığım malzeler şöyle :
La toja aftershave ve traş kremi,spieck aftershave balsam ve deo stick ve de denemek istediğim mühle silvertip fibre tıraş fırçası.2o9ph.jpg
http://www.geltir.com/thread-1861-page-143.html

Bu linkten devam et kardeş
Benim aldığımın biri kullanılmaksızın ve koruyucu yağ uygulanarak yerine kaldırılmıştır. Smile
Diğeri denenecektir.

BDO8JQ.jpg
Arkadaşlar bu hobiye girdigimizden beri hepimiz hemen hemen bir sürü traş malzemeleri almıştır  ve almaya da devam etmekteyiz.
Bende forumda bu konuyu açarak en son aldığımız malzemeleri yazarak  ürünleri daha iyi tanımış oluruz diye düşünüyorum.
Ben mesela bugün la toja aftershave losyon ve traş kremi,spieck aftershave balsam ve mühle silvertip fibre tıraş fırçası aldım. Ya siz?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: