Trig
Hakkinda baslik acilmamis, bence hakediyor.
Paslanmaz celik, Pakistan üretimi .
Cok keskin degil, ortalama keskinlige sahip. Baslarda mild aletlerde cok begenmedigim bu jileti agresif aletler ve usturayla kullandigimda takilmadan gayet yakin tiraslar aldim.
Konforu ise bence cok guzel.
Agresif alette kullanildiginda, temiz ve cok konforlu tiras sagliyor. 10 lu paketinin Impa da 3 tl oldugunu da eklersek, bolca alinip, gunluk kullanilabilecek bir jilet.
28s0qs8.jpg
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Kötü jilet, iyi değil...Cella'yı bolca köpürtüp yüzüme sürdükten sonra, traş esnasında yüzümün sağ alt tarafını kanattı. Keskin değil, konforlu traş olunmuyor.
Yuzunuzu kanatmak tekniğinizle alakali bir durum ben hicbir jiletle kesik yasamadim. Keskinlik ise teknik bir tabir, jiletin uretim asamasi ile alakali. Bahsettiginiz seyler subjektif deneyimler
Kanatma demeyim, tahriş etti, iyice kızarttı. Sonuç olarak hiç beğenmedim.

Alman Muhle ve Timor Solingen jilet ile tartışmasız kıyas bile kabul edilmez.
Bu arada herkesin sakalı farklı, kişiden kişiye değişir. Dediğiniz gibi öznel bir durum.

Kimi jilet başka bir kişinin yüzünde iyidir.

Ama bir de jiletler de klas farkı olduğunu unutmayalım Smile

Biliyorsun Saltuk Hocam, Kai, Feather, Timor Solingen, Personna ve Muhle Marka jiletler üst kalite..

Hatta fiyatı düşük olan Voshkod jileti bile beğendim. Smile
Elbette kalite farki var arasinda hepsinin .ben de teflon kapli timorla pek anlasamazken teflon kapli voskhodu severek kullanıyorum Smile ama kotu jilet dersem dogru olmaz onu ifade etmeye calistim hocam
@ionicliquid komşum, öncelikle bu yorumu Timor Solingen ve DURASHARP başlıklarındaki yorumlarınızı da göz önüne alarak yazdığımı ifade etmek isterim. Geleneksel tıraşta özellikle jilet hususu kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir. Bu bir uyum meselesidir. Bir genelleme yapmanız doğru değil. Bana uyan size uymayabilir ya da tam tersi. Naçizane tavsiyem, özellikle jilet konusunda yorum yaparken kendinize göre ifadeler kullanın, çünkü bu @Saltuk üstadın da söylediği gibi sübjektif bir konu. Bizler hep geleneksele yeni başlayan arkadaşlara farklı marka jiletler alın, bir "sample pack" oluşturun, deneyin, zamanla kendinize en uygun olan markaları keşfedersiniz diyoruz. Bu tarz yorumlarla arkadaşları olumsuz etkileyebilir veya yanlış yönlendirebiliriz. Umarım beni yanlış anlamazsınız. Keyifli tıraşlar.
(06/01/2016, Saat: 18:30)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ionicliquid komşum, öncelikle bu yorumu Timor Solingen ve DURASHARP başlıklarındaki yorumlarınızı da göz önüne alarak yazdığımı ifade etmek isterim. Geleneksel tıraşta özellikle jilet hususu kişiden kişiye çok değişkenlik gösterir. Bu bir uyum meselesidir. Bir genelleme yapmanız doğru değil. Bana uyan size uymayabilir ya da tam tersi. Naçizane tavsiyem, özellikle jilet konusunda yorum yaparken kendinize göre ifadeler kullanın, çünkü bu @Saltuk üstadın da söylediği gibi sübjektif bir konu. Bizler hep geleneksele yeni başlayan arkadaşlara farklı marka jiletler alın, bir "sample pack" oluşturun, deneyin, zamanla kendinize en uygun olan markaları keşfedersiniz diyoruz. Bu tarz yorumlarla arkadaşları olumsuz etkileyebilir veya yanlış yönlendirebiliriz. Umarım beni yanlış anlamazsınız. Keyifli tıraşlar.

Üstteki bu yazıya kelimesi kelimesine aynen katılıyorum. @ms_1907 komşum yazmasaydı aynı yorumu size ben yazacaktım.

@ionicliquid Yorumlarınızdaki ifadeler malesef bir geleneksel tıraşçıya uygun olmayan ifadeler olmuş. "Bu jilette ne buluyorsunuz anlamıyorum" gibi bir ifade kullanmak bu mecrada çok çok yanlış. İsterseniz size kendimden de örnek vereyim. Örneğin sizin memnun olduğunuz Mühle jilet benim yüzümü mahvetti. Tartışmasız keskin dediğiniz Timot jilet benim sakalımı kesmedi. Ama @saltuk komşumun da dediği gibi şu 3 kuruşluk voskhod bende de çok iyi sonuç verdi.

Sizden rica ediyorum, yorumlarınızı mümkün olduğunca subjekif ifadeler kullanarak yazın, zira birçok yeni başlayan arkadaşımız bu başlıkları okuyor. Bu başlıklar tecrübeli arkadaşlarımızın emeği ve subjektif yorumlarıyla meydana geliyor ve zenginleşiyor.

Selamlar
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Öncelikle Geleneksel traş koleksiyoncusuyum.

Fikrim alınmadan yargılama yapılması çok yanlış. Bu forumda hepimizin fikirlerinden bir sonuç ortaya çıkıyor.

Zaten subjektif yorum yapıyorum.

Üçüncü kez söylersem; Yaprak jiletlere gelince, hangisinin iyi olup olmadığı görece bi kavram. Kişiye göre değişir.
Sonuçta tüm jilet markaları deneniyor ve sonucunda bir optimizasyon çıkıyor ortaya..

Ben de 4-5 sene önce geleneksel traşta yeni idim ve hiç bir zaman kendime bir paye biçmedim. Hala deniyorum..
Hayatda daima iyileştirme vardır. Zaten ben biliyorum diyen kişi gelişemez. Smile

Kendi fikirlerimi söylüyorum. Kendimin kullandığı jiletleri söylüyorum.

yeni arkadaşları yönlendirmiyorum.. Big Grin

"Pardon!! Ne oluyor burada?" durumları oldu Smile
(06/01/2016, Saat: 21:40)ionicliquid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle Geleneksel traş koleksiyoncusuyum.

Fikrim alınmadan yargılama yapılması çok yanlış. Bu forumda hepimizin fikirlerinden bir sonuç ortaya çıkıyor.

Zaten subjektif yorum yapıyorum.

Üçüncü kez söylersem; Yaprak jiletlere gelince, hangisinin iyi olup olmadığı görece bi kavram. Kişiye göre değişir.
Sonuçta tüm jilet markaları deneniyor ve sonucunda bir optimizasyon çıkıyor ortaya..

Ben de 4-5 sene önce geleneksel traşta yeni idim ve hiç bir zaman kendime bir paye biçmedim. Hala deniyorum..
Hayatda daima iyileştirme vardır. Zaten ben biliyorum diyen kişi gelişemez. Smile

Kendi fikirlerimi söylüyorum. Kendimin kullandığı jiletleri söylüyorum.

yeni arkadaşları yönlendirmiyorum.. Big Grin

Pardon ne oluyor durumları oldu Smile

Komşum dilerseniz mesajlarınızı tekrar bi gözden geçirin, belki arada kazara kaçanlar olmuştur Smile Örneğin bu jilet için yaptığınız yorumda ki gibi: "Sonuç olarak Pakistan'da yapılan jiletlerden uzak durun."

Keyifli forumlar
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(06/01/2016, Saat: 21:46)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum dilerseniz mesajlarınızı tekrar bi gözden geçirin, belki arada kazara kaçanlar olmuştur Smile Örneğin bu jilet için yaptığınız yorumda ki gibi: "Sonuç olarak Pakistan'da yapılan jiletlerden uzak durun."

Keyifli forumlar

+1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: