Günün Tıraşı (SOTD)
(24/12/2015, Saat: 20:50)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.amazon.com/Weishi-Safety-Razo...B001D4Z87W

Weishi bu mudur üstad?

@manilafortuna hocam, Wieshi'yi şuradan ucuza temin edebilirsin. Weishi dediğimiz makine kalite kalite, verdiğim linkler en üst seri için:
Weishi siyah krom
Weishi mat krom
Weishi parlak krom

Daha önce de söylediğim gibi EJ/Mühle 89 ya da önerilen diğer makineleri de tercih edebilirsin. Hepsi oldukça güzeller. EJ ve Mühle Weishi'den kalite olarak yukarıda makineler. Yalnız, eğer koleksiyon gibi hayallerin varsa, öncelikle bir makineye alışana kadar tıraş makinesi biriktirmeyi ertelemen yararlı olabilir Wink
@bayindirh bu aletin ming-shi aletten bir farkı var mı performans olarak? Arkadaş beklemeden impadan hemen alırdı bir tane.

Sent from my iPhone using Tapatalk
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak
Abi ben soracaktim ayni soruyu sen davranmissin. Kullandigim aletler degil ama bende merak ettim cevabini
Bu DE aleti kullandıkça daha çok seviyorum, MEM jiletle birlikte iki perdede muhteşem bir tıraş oldum. Haftanın son iş gününe çok güzel bir başlangıç oldu. MEM jilet bir günlük sakal için bana yeterli keskinlikte ve çok konforlu geldi.
  • Truefitt&Hill No:10 Finest krem
  • Omega 621 silvertip fırça
  • Vintage bakelite DE
  • MEM tıraş bıçağı
  • Truefitt&Hill No:10 AS balm
dnm0b6.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@dikdik_s, @onurcakmak hiç ming-shi kullanmadım. Ben Timor kullanıyorum (kendisi Weishi ile neredeyse aynı makine) ve İmpa'dan aldığım Timor çok mild olduğu ve kaliteli olduğu için Weishi de kendisine uygun olabilir diye düşündüm.

Timor önermeye de çekindim, maliyeti ilk makine için kendisine fazla gelebilir mi diye düşündüm.

Badger and Blade'de Weishi'lerin gereksiz mild olduğunu söylüyorlar ancak; ben açısı bulunduğunda efektif makineler olduğunu düşünüyorum her gün Timor ile tıraş olan biri olarak.
  • T&H No:10 finest krem
  • Ch2 Best
  • Gilette Sensor Excel Kartuş
  • Est Kolonya

@Mancho Hocam ve @ferhat1905 Hocam ın tavsiyeleri ile gillette sensor ile ilk denememi yaptım. Şaşırtıcı biçimde memnun kaldım. Gerçekten de 3-5 bıçaklıların kazıma hissinden uzak güzel bir tıraş oldu. Tek memnun kalmadığım nokta çok fazla duyduğum kartuştan gelen çıtırdama sesi oldu.

Bu arada T&H No:10 hakikaten parasını hakeden bir ürün. Stoklanası. Smile
(25/12/2015, Saat: 11:26)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • T&H No:10 finest krem
  • Ch2 Best
  • Gilette Sensor Excel Kartuş
  • Est Kolonya

@Mancho Hocam ve @ferhat1905 Hocam ın tavsiyeleri ile gillette sensor ile ilk denememi yaptım. Şaşırtıcı biçimde memnun kaldım. Gerçekten de 3-5 bıçaklıların kazıma hissinden uzak güzel bir tıraş oldu. Tek memnun kalmadığım nokta çok fazla duyduğum kartuştan gelen çıtırdama sesi oldu.

Bu arada T&H No:10 hakikaten parasını hakeden bir ürün. Stoklanası. Smile

Sıhhatler olsun, beğenmenize sevindim izbe üstat Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(25/12/2015, Saat: 11:27)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun, beğenmenize sevindim izbe üstat Smile

Ben teşekkür ederim Mancho hocam. Geç kalıp ta DE ye zaman ayıramayacağım zamanlarda kullanabileceğim güzel bir kartuş almış oldum sayenizde. KArtuşlara karşı bir önyargım yok ama dediğiniz gibi bu biraz farklı. Gerçekten konforlu ve temiz tıraş veriyor.
(25/12/2015, Saat: 11:30)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben teşekkür ederim Mancho hocam. Geç kalıp ta DE ye zaman ayıramayacağım zamanlarda kullanabileceğim güzel bir kartuş almış oldum sayenizde. KArtuşlara karşı bir önyargım yok ama dediğiniz gibi bu biraz farklı. Gerçekten konforlu ve temiz tıraş veriyor.

Beğenmenize sevindim @izbe hocam. Belirttiğiniz gibi fazla zamanım olmadığında imdat çekici gibi.

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
1. Muhle R41
2. Polsilver
3.tobs caderwood
4.tipsoft porsuk
5.rebul atelier ice
6.speick balm

Tobss gerçekten çok güzel bir krem ve parasının hakkını veriyor,parasının hakkını veren bir başka ürün ise rebul. Kokusu tüm gün boyunca devam ediyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,948 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,581 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,296 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,936 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,747 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,980 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,520 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: