Günün Tıraşı (SOTD)
Merkur 11C
Timor
Geo F Trumper's Coconut oil shaving cream
TGN 20 mm Silvertip Grade A
TOBS Shaving Shop Luxury Aftershave Gel

Pazar akşamına yakışır kalitede mükemmel keyifli bir tıraş oldu. Fotoğraf ta vardı ama telefonla çektiğim için ürünleri kötü göstermek istemedim.
Geo F Trumper's Coconut'ı nasıl buldun psycho dostum ?
(07/05/2012, Saat: 01:55)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geo F Trumper's Coconut'ı nasıl buldun psycho dostum ?

Satın aldım. Big GrinBig GrinBig Grin

Şaka bi yana sormak istediğinin bu olmadığını biliyorum. İlk tıraş için oldukça iyiydi. Buram buram hindistancevizi kokusu ki çok severim. Performans için de TOBS gibi çok iyiydi diyebilirim ama nemlendirmeyi tam ölçemedim bastırma sebebiyle hafif tahriş yaşadım çene altımda, aftershave kullanmak zorunda kaldım tıraştan 10-15 dk sonra. Normalde kullanmayacak nemlendirmesini ölçecektim. Birazcık cildimi kuruttu sanki o kısa sürede. Koruyuculuk açısından ise mükemmel diyebilirim. Birkaç tıraş sonra hepsini ayrı ayrı değerlendireceğim. Timor çok iyi en az 5-6 tıraş çıkartıyormuş görelim bakalım. Yeni fırçam da her geçen gün daha çok hoşuma gidiyor.
Çok teşekkürler yorumlar için Wink Fırça birde kendi imalatın olunca tadı başkadır tabi Big Grin

Gillette Slim
Gillette Goal
Sir Irisch Moss
FS

Gillette Goal güzel jilet öyle süper değil ama gayet güzel tıraş veriyor.Keskinlik ortalama üzeri denilebilir.
yine ustura
yine sinekkaydi.
(02/05/2012, Saat: 15:03)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sir Irisch Moos'tan aldığım üzücü haberden sonra elimdeki diğer sabunlara yöneldim tekrardan.Tabiki ilk deneme kardeşi Tabacla yapıldı ve tabiki Tabac görevini başarıyla yerini getirdi, abisi gibi Big Grin Kokusu tek sıkıntı ona da artık alışıcaz gibi geliyor.

Evet fotoğrafta aftershave yok,gerek duymadım Smile

r798ow.jpg

Fotoğraftaki normal slim arkadaşlar.Hem telefonla çektiğimden hemde efekt kattığımdan biraz siyah olmuş Big Grin
Vallahi Slimi her gecen gun daha cok seviyorum.Bu nedir yahu 9'a aldim yine rahat yine konforlu.

Biraz daha dikkatli ve yavas oldum ve tahrissiz sinekkaydi tirasi rahatlıkla verdi.9'a getirince yuzumde permasharpin dolastigini hissetmek cok keyif vericiydi.

Bundan sonra slimde yuksek ayarlarida sık sık kullanmayi dusunuyorum. Bakalım baska jiletler nasil sonuc verecek.

Gillette Slim 9
Permasharp
Sir Irisch Moss
Yves Rocher AS
-bugün ilklerin günü-

uzun süreden beri ilk kez yeniden ustura ile tıraş oldum. ustura ile aldığım yerler bebek teni gibi oldu m3 ya da fus-ion ile olduğum sahte tıraşlar aklıma geldi (herifler bizi hakkaten kekliyor) biraz kesik biraz kızarıklık ve bolca YANGIIIIIIINNNNNN var yüzümde, after shave balsam sürdüm ama hala hissedebiliyorum YAKİNEN tıraş edilen yerleri.

Derby tıraş sabununu da ilk kez deneme fırsatım oldu, berberlerin sevdiği gibi sert bir sabun. bugün ayrıca farklı bir tıraş şekli denedim (yok amuda kalkmadım). önce sıcak suya fırçayı batırıp yüzüme masaj yapıp nemlendirdim, sonrasında doğrudan sabunu yüzüme sürdüm ve fırça ile köpürttüm. derby den mi yoksa yöntemden mi anlayamadım ama arko ile tasta daha köpüklü daha dolgun oluyordu.

bir sonraki tıraşta ise tweex'i ve gzd'yi deneyeceğim, buradan paylaşırım, saygılar...

ali bıyıklı ustura
permasharp kırık
omega tıraş fırçası
derby tıraş sabunu
ve hala yüzüm yanıyorBlush
İlk tıraşımı oldum bugün. sipariş ettiğim fırça daha gelmedi. ej de89l makinam, feather 7oclock, permasharp, astra yeşil ve rapira jilet vardı. fırça gelmeden başlamak istemiyordum. ama arko sabunda varken bir deneyeyim dedim. bayramdan beri tıraş olmamıştım. sadece tıraş makinesiyle kısaltıyordum. astra yeşili seçtim ilk sefer için uygun olur diye. eski, kılı kısa ve seyrek, sentetik fırçayla arkoyu sürdüm. köpüğü iyiydi ama çabuk kuruyor. neyse jileti taktım. korkudan iki parmakla tutuyorum makinayı bastırmayayım diye.Big Grin kesiyormu diye bir bakayım dedim. baktım kesiyor.Big Grin ilk perdeyi düz aldım bastırmadan. kesik çizik yok. ikinci kere köpük sürdüm. gene düz. elim alıştı açıyı bile değiştiriyorum bişey olmuyor. sonra dedim tersten alsam nasıl olur acaba. gerçi ilk başlayanlar için tavsiye edilmiyor. ama bir deneyeyim dedim. denedim, baktım sinekkaydıya az kalmış.Big Grin devam ettim. ve hayatımda ilk kez sinekkaydı tıraş oldum. elime tek bir sertlik bile gelmiyor.Big Grin ve yüzümü yıkadım, şapıda sürdüm, yanma filan hiç yok nerdeyse. yüzümü kuruttum, baktım hiç kızarıklık yok. bu işte bir yanlışlık olmalı diye düşünmeye başladım.Big Grin aradan bir saat geçti ne yanma ne kızarıklık, var. kesikte olmadı çok şükür. elimden geleni yaptım ama olmadıBig Grin kartuşlu kullanırken çene altım hep kızarır sivilce olurdu. ben bunda daha fazla olur diye korkuyordum ama hiç olmadı. makinanın kullanımı zor olur diye korkuyordum, ama hiçte zor değilmiş, kartuşluyla aynı rahatlıkta kullandım bile diyebilirim. sonuç olarak düzgün hazırlanmama ve ilkkez geleneksel tıraş olmama rağmen çok memnun kaldım. Saygılar
(10/05/2012, Saat: 02:07)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıraşımı oldum bugün. sipariş ettiğim fırça daha gelmedi. ej de89l makinam, feather 7oclock, permasharp, astra yeşil ve rapira jilet vardı. fırça gelmeden başlamak istemiyordum. ama arko sabunda varken bir deneyeyim dedim. bayramdan beri tıraş olmamıştım. sadece tıraş makinesiyle kısaltıyordum. astra yeşili seçtim ilk sefer için uygun olur diye. eski, kılı kısa ve seyrek, sentetik fırçayla arkoyu sürdüm. köpüğü iyiydi ama çabuk kuruyor. neyse jileti taktım. korkudan iki parmakla tutuyorum makinayı bastırmayayım diye.Big Grin kesiyormu diye bir bakayım dedim. baktım kesiyor.Big Grin ilk perdeyi düz aldım bastırmadan. kesik çizik yok. ikinci kere köpük sürdüm. gene düz. elim alıştı açıyı bile değiştiriyorum bişey olmuyor. sonra dedim tersten alsam nasıl olur acaba. gerçi ilk başlayanlar için tavsiye edilmiyor. ama bir deneyeyim dedim. denedim, baktım sinekkaydıya az kalmış.Big Grin devam ettim. ve hayatımda ilk kez sinekkaydı tıraş oldum. elime tek bir sertlik bile gelmiyor.Big Grin ve yüzümü yıkadım, şapıda sürdüm, yanma filan hiç yok nerdeyse. yüzümü kuruttum, baktım hiç kızarıklık yok. bu işte bir yanlışlık olmalı diye düşünmeye başladım.Big Grin aradan bir saat geçti ne yanma ne kızarıklık, var. kesikte olmadı çok şükür. elimden geleni yaptım ama olmadıBig Grin kartuşlu kullanırken çene altım hep kızarır sivilce olurdu. ben bunda daha fazla olur diye korkuyordum ama hiç olmadı. makinanın kullanımı zor olur diye korkuyordum, ama hiçte zor değilmiş, kartuşluyla aynı rahatlıkta kullandım bile diyebilirim. sonuç olarak düzgün hazırlanmama ve ilkkez geleneksel tıraş olmama rağmen çok memnun kaldım. Saygılar

Hayırlı olsun anlaşılan herşey yolunda ve güzel gitmiş Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,712 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,360 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,812 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,255 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,033 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: