En Son Ne Aldınız ?
E Faena'larda söz konusu olunca biraz zaman alır inceleme Big Grin
Sanguine Coolcut r5 jiletli ustura, düşündüğümden daha kaliteliymiş.
rvkbb9.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski

Güzel günlerde kullan komşum. Sapı biraz büyükçe olduğu için ince ve küçük profilli usturalara alışan elleri zorluyor fakat şekli için bile alınabilir.

Ahşap malzemeye ya yağ, vernik vs uygulanmıyor yada kullandıkları malzeme akıp gidiyor. Koruyucu katman aktıktan sonra su lekeleri oluşmaya başlıyor sapta. Önüne geçmek ve görünümü daha da iyileştirmek için 3 kat tik ağacı yağı sürmüştüm ben.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(30/09/2015, Saat: 17:28)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Güzel günlerde kullan komşum. Sapı biraz büyükçe olduğu için ince ve küçük profilli usturalara alışan elleri zorluyor fakat şekli için bile alınabilir.

Ahşap malzemeye ya yağ, vernik vs uygulanmıyor yada kullandıkları malzeme akıp gidiyor. Koruyucu katman aktıktan sonra su lekeleri oluşmaya başlıyor sapta. Önüne geçmek ve görünümü daha da iyileştirmek için 3 kat tik ağacı yağı sürmüştüm ben.

Teşekkürler kaptan, ağaç doğal haliyle bırakılmış, üzerine bir şey uygulanmamış, en azından öyle yazıyor paketin üstünde.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(30/09/2015, Saat: 16:30)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanguine Coolcut r5 jiletli ustura, düşündüğümden daha kaliteliymiş.

Hayırlı olsun @Chinaski,güzel ustura bendekinin ağacı daha düz sanki bu desenli daha hoş olmuş,sap hacimli olması biraz hantallık hissi veriyor,denge iyi

@Strath kaptan,
Epeydir kullanıyorum suyla temastan sorun olmadı.Suya dayanıklı ağaç şeklinde söylemişti satıcı.Tik yağı normal kullanımda 3-5 yıl üzerinde kalabilir galiba yada daha fazla
s1sz0g.jpg
www.instagram.com/karia_brushworks/
Abi impa ya baskınmı verdin?

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
giftsandcare den aldığım omega larım geldi.Tam 2 hafta da geldi.Gece sipariş verdim ertesi gün öğlen posta ya verildi.site baya hızlıymış.
2zegqo9.jpg
@ihtilaf

Benim kullanım tarzımdan mı yoksa İzmir'in kireçli suyundan mı bilmiyorum fakat benimkinin üzerinde 3-5 yerde su lekesi oluşmuştu. Ben de evin ahşap masa, sandalyelerinin zımpara ve yağlama işini yaparken şunu da bir elden geçireyim diyip ince su zımparası ile üstünü temizledikten sonra 3 kat tik ağacı yağı sürdüm. Hem daha yakışıklı oldu hem de suya dayanıklı hale geldi.

Gemide güvertede sürekli dış etkenlere açık haldeki ahşap masanın yağı, verniği 3-6 ay arası dayanıyor. Bizim bahçe mobilyalarının yağı da 1 yıl civarı dayanıyor. Ustura sapı onlardan daha kötü koşullara maruz kalamayacağına göre 3-5 güzel tahmin üstat Smile Yinede kararma veya solmalara karşı senede 1 kez ince bir zımpara ile zımparalandıktan sonra tazelenmesinde fayda var.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(30/09/2015, Saat: 20:14)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi impa ya baskınmı verdin?

Ard arda 3 yada 4 kez kardeşim. Smile
www.instagram.com/karia_brushworks/

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: