Günün Tıraşı (SOTD)
@Straht komşum, elde çok ürün olunca bitmiyor malesef. Ama epey az kaldı, bir iki haftaya biter. Toplu alımda kargo olayı ucuza gelebilir gerçekten de aksi halde aşırı pahalı biliyorsun Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
33fb3gi.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Fs 26mm Finest
Haircraft solingen
Astra mavi ( 1 )
Proraso yeşil
Zaza şap
Loccitane cade balm
  • Acca Kappa Muschio Bianco sabun
  • Omega S 10019 sentetik fırça
  • Solingen shavette + Ladas jilet
  • Arko Cool balsam + tıraş kolonyası
2d7sw9.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
P_20150921_074908_p.jpg
Tıraş aleti: Gillette Slim Twist Black Handle
Jilet: Racer (2)
Sabun: Blueness
Fırça: Isana Men Pure Badger
AS: Brut Original

Isana porsuk fırçaya bayılıyorum, masaj etkisiyle beraber göz açıp kapayıncaya kadar yoğun bir köpük oluşturuyor. Sabun da hızlı köpürmeye çok müsait, o yüzden beğendim ama tıraş sonrasında after shave sürdükten sonra cildimin kuruluğunu hemen fark ettim, sonrasında sürdüğüm yüz kremi kuruluğu gidermeye yardımcı oldu. Bu sabunu kullanırken birkaç damla aloe vera damlatırsam sanırım daha iyi olacak.
Herkese sıhhatler olsun.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
di-OBB9.jpg

Yeni aldığım ürünleri denemek için yaptığım bu kompozisyondan çok memnun kaldım,
Henüz şu sıcak günlerde kışa uygun bir tıraş olucağını hissettiren bir tıraş oldu, bütün ürünleri ilk kullanışım oldu,

EJ 'nin 3d laser diamond adlı aletini oldukça beğendim, uzunca zamandır Merkür harici de alet kullanmamıştım, 34 C ye göre daha dengeli geldi bana,
Omega'nın henüz rodaj aşamasındaki bu küçük fırçası ( 10051 ) bildiğimiz Omega kalitesinde, lakin oldukça küçük ve sabunla köpürtmesi biraz eforlu, bakalım rodajdan sonra durumu nasıl olucak, Şayet böyle devam ederse kendisini krem fırçası olarak atayacağım,
Kai jilet; Jiletler "no name" bende ilk tıraşta verdiği his Feather,Chroma arası, kalın ama keskin bir jilet tadı verdi, Feather'dan kalın Chroma'dan keskin diyebilirim,
Oldukça beğendim,
Lea Stick; Çok hafif kokusu olan çok kalın köpük yapmayan ama koruyuculuğu yüksek bir sabun, 3 perde tıraşta ilk kez denediğim DE alete ve jilete rağmen hiç bir rahatsızlık, yanma, tahriş vs gibi durumların önüne geçti,
Myrosol Emülsiyon; Kokusu, şişesi ve içimdeki emülsiyon düşkünlüğü ile birlikte çok beğendiğim bir ürün oldu, Koruyuculuğu çok yüksek, kış kullanımna uygun, yaz için yağlı veya karma ciltere ağır gelebilir, geleneksel bir kokusu var, nemlendirme etkisi neredeyse bütün gün devam ediyor,
Myrosol Aftershave Tonic Formula C ; Emülsiyonun üzerine emülsiyon etksini yok etmeden ve bir kolonya kadar yakmadan etki etti, memnun kaldığım için limonlu versiyonun da aldım, Onunla ilgili izlenimimi kullanınca yazarım,
Ve favori bıyık vs düzeltmek için kullandığım Lionese usturam, ucunda bitsin diye kullandığım ve hiç beğenmediğim Shark Stainless jilet var, ince ama kör bir jilet sevmiyorum tek kelimeyle, favori düzeltirken dahi köreliyor, Lionese ise en Ali Bıyıklı vs tarzı 1 gramlık dengesiz kağıt gibi usturalardan sonra ilaç gibi geldi. İmkanım ve vaktim olursa aynısnı klonlayıp üretime dahi geçebilirim.
(21/09/2015, Saat: 14:00)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni aldığım ürünleri denemek için yaptığım bu kompozisyondan çok memnun kaldım,
Henüz şu sıcak günlerde kışa uygun bir tıraş olucağını hissettiren bir tıraş oldu, bütün ürünleri ilk kullanışım oldu,

EJ 'nin 3d laser diamond adlı aletini oldukça beğendim, uzunca zamandır Merkür harici de alet kullanmamıştım, 34 C ye göre daha dengeli geldi bana,
Omega'nın henüz rodaj aşamasındaki bu küçük fırçası ( 10051 ) bildiğimiz Omega kalitesinde, lakin oldukça küçük ve sabunla köpürtmesi biraz eforlu, bakalım rodajdan sonra durumu nasıl olucak, Şayet böyle devam ederse kendisini krem fırçası olarak atayacağım,
Kai jilet; Jiletler "no name" bende ilk tıraşta verdiği his Feather,Chroma arası, kalın ama keskin bir jilet tadı verdi,  Feather'dan kalın Chroma'dan keskin diyebilirim,
Oldukça beğendim,
Lea Stick;  Çok hafif kokusu olan çok kalın köpük yapmayan ama koruyuculuğu yüksek bir sabun,  3 perde tıraşta  ilk kez denediğim DE alete ve jilete rağmen hiç bir rahatsızlık, yanma, tahriş vs gibi durumların önüne geçti,
Myrosol Emülsiyon; Kokusu, şişesi ve içimdeki emülsiyon düşkünlüğü ile birlikte çok beğendiğim bir ürün oldu, Koruyuculuğu çok yüksek, kış kullanımna uygun,  yaz için yağlı veya karma ciltere ağır gelebilir, geleneksel bir kokusu var, nemlendirme etkisi neredeyse bütün gün devam ediyor,
Myrosol Aftershave Tonic Formula C ;  Emülsiyonun üzerine emülsiyon etksini yok etmeden ve bir kolonya kadar yakmadan etki etti, memnun kaldığım için  limonlu versiyonun da aldım, Onunla ilgili izlenimimi kullanınca yazarım,
Ve favori bıyık vs düzeltmek için kullandığım Lionese usturam, ucunda bitsin diye kullandığım ve hiç beğenmediğim Shark Stainless jilet var, ince ama kör bir jilet sevmiyorum tek kelimeyle, favori düzeltirken dahi köreliyor, Lionese ise en Ali Bıyıklı vs tarzı 1 gramlık dengesiz kağıt gibi usturalardan sonra ilaç gibi geldi. İmkanım ve vaktim olursa aynısnı klonlayıp üretime dahi geçebilirim.

üstad sıhhatler olsun,
diamond EJ fatboyun yerini alır mı ?
Günün yüz temizliği Smile

* Proraso Ökaliptus
* T&H Wellington Super Badger
* L'Élixir du Straht (ev yapımı losyon yazınca böyle havalı durmuyor Big Grin )

e8ae6h.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Yanımda tıraş kremi getirmeyince buradaki bir marketten kırmızı Palmolive tıraş kremi aldım. İlginç bir şekilde yeşil kremden çok daha başarılı buldum. Muhteşem bir krem değil ama 2.30 € ya alınabilecek en iyi kremlerden birisi. Sadece nemlendirmesi sanırım biraz eksik.

Truefitt & Hill No.10 Cleansing Scrub
Palmolive Kırmızı Tıraş Kremi
Plisson Sentetik Tıraş Fırçası
Mühle R89 Tıraş Aleti
Gillette 7 O'Ciock Sharp Edge Jilet
L'Occitane Cedre & Oranger Tıraş Sonrası Balm

2nqcn4w.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(21/09/2015, Saat: 14:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad sıhhatler olsun,
diamond EJ fatboyun yerini alır mı ?

Merhaba İhtilaf Hocam

Fatboy'u biraz dinlenmeye aldım, ( gözdemi ve beni hatırlamışsınız ayrıca onore oldum saolun) Kardeşime aldığım bir Superspeed Regular vardı bir anda paslanıverdi, onu kaplamaya yollayacam memnun kalırsam Fatboy içinde bir güzellik yapabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,843 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,462 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,212 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,400 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,578 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,833 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,298 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,038 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: