Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ?
Arkadaşlar saç dökülmesi problemim olduğundan saçlarımı kazıyorum. Bu işi iki defa yapıyorum. İlk olarak çıkış yönüne kesiyorum ikinci sefer çıkış yönünün tersine . Haftada bir kere.

Bunun bir zararı olur mu sizce ?
Oncelikli olarak bir kendinizi tanitsaniz da sonradan buraya yazsaniz daha uygun olur bence.
Çıkış yönünün tersine kesmek kimi ciltlerde saçın/kılın/sakalın deri seviyesinin altına kadar kesmeye sebebiyet verebileceğinden batıkların oluşmasına neden olabilir. Kendi cildinizi tanımanız lazım. Kesin budur, böyledir demek zor. Forumda bu konuyla ilgili bilgiler var. Arama yapıp daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Foruma hoşgeldiniz bu arada.
Haydi hayırlı tıraşlar...
tersten aldığınızda cilt yüzeyinin altında kalabiliyor bazı kıllar
bunlar çıkarken kıl dönmesine neden oluyor

tersten almamanızı tavsiye ederiz

ingrown1.png
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(04/09/2015, Saat: 02:28)mecheng Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oncelikli olarak bir kendinizi tanitsaniz da sonradan buraya yazsaniz daha uygun olur bence.

kusura bakmayın , ben trabzondan üye oldum. Yaşım 25. Saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Yukarda bahsettiğim gibi. Bnun için tedavi maksatlı bir kaç ilaç kullanıyorum. Bu nedenle daha iyi emilmesi için saçları kazıtıyorum Wink Smile
(04/09/2015, Saat: 13:10)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tersten aldığınızda cilt yüzeyinin altında kalabiliyor bazı kıllar
bunlar çıkarken kıl dönmesine neden oluyor

tersten almamanızı tavsiye ederiz

ingrown1.png

Teşekkür ederim. Acaba bu saç içinde geçerli midir ? Ben her 5 6 günde bir yapıyorum bu işi. Henüz ters bir kıla rast gelmedim. İlerde gelir miyim bilmiyorum...
(05/09/2015, Saat: 06:14)Yasakbölge Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kusura bakmayın , ben trabzondan üye oldum. Yaşım 25. Saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Yukarda bahsettiğim gibi. Bnun için tedavi maksatlı bir kaç ilaç kullanıyorum. Bu nedenle daha iyi emilmesi için saçları kazıtıyorum Wink Smile

Öncelikle hoşgeldiniz. Saçı kazıtmak saçın güçlenmesine bir katkı sağlamaz. Kazıtınca güçlenecek diye umutlanmayın. Bunlar maalesef şehir efsaneleri.
Minoxil veya benzeri ürünler kullanıyorsanız bu ürünleri ömür boyu kullanmaya devam etmeniz lazım. Bu ürünler kullanmayı bırakınca etkilerini yitiriyorlar.
Emilimi arttırmak için iğneli roll lar var. eBay de çok ucuza satılıyor. Kazıtma yerine onları kullanmanızı tavsiye ederim.

(05/09/2015, Saat: 06:16)Yasakbölge Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Acaba bu saç içinde geçerli midir ? Ben her 5 6 günde bir yapıyorum bu işi. Henüz ters bir kıla rast gelmedim. İlerde gelir miyim bilmiyorum...

Her kıl için mümkündür ama kafa derisi gergin ve oldukça sabit olduğu için daha nadir görülür.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@ cihankeskine katılıyorum,doğru bildiğimiz şehir efsanelerinin bir çoğu yanlış bilgi. Saçınızı kısa kestirerek güçlendirebilirsiniz ama dökülüyorsa da yapılabilecek pek bir şey yok. Ben artık kafama takmıyorum dökülme problemini Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(05/09/2015, Saat: 10:39)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoşgeldiniz. Saçı kazıtmak saçın güçlenmesine bir katkı sağlamaz. Kazıtınca güçlenecek diye umutlanmayın. Bunlar maalesef şehir efsaneleri.
Minoxil veya benzeri ürünler kullanıyorsanız bu ürünleri ömür boyu kullanmaya devam etmeniz lazım. Bu ürünler kullanmayı bırakınca etkilerini yitiriyorlar.
Emilimi arttırmak için iğneli roll lar var. eBay de çok ucuza satılıyor. Kazıtma yerine onları kullanmanızı tavsiye ederim.

Her kıl için mümkündür ama kafa derisi gergin ve oldukça sabit olduğu için daha nadir görülür.

Size katılıyorum. Roller kullanıyorum 500 iğneli. Ondan sonra minox vs diğer ilaçları kullanıyorum.
(05/09/2015, Saat: 14:37)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ cihankeskine katılıyorum,doğru bildiğimiz şehir efsanelerinin bir çoğu yanlış bilgi. Saçınızı kısa kestirerek güçlendirebilirsiniz ama dökülüyorsa da yapılabilecek pek bir şey yok. Ben artık kafama takmıyorum dökülme problemini Big Grin

Bende artık takmama yoluna doğru ilerliyorum ama tedavimide aksatmıyorum. Ne zaman bıkarsam ki elbet bir gün bıkar insan o zaman artık her şeyi kabullenmiş olurum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüz haritası hakkında ix.mert 2 4,459 21/01/2017, Saat: 14:40
Son Yorum: ix.mert

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: