Günün Tıraşı (SOTD)
26da634fd64f31b8e45f7dcfcc53986d.jpg

Geneva Cutlery rüzgarı esmeye devam ediyor!! Smile Gene Geneva Cutlery gene harika bir tıraş hem de boyun bölgemde ATG yapmama rağmen. Burdan Chinaski komşuma tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Düğün öncesi arkadaşın evinde hızlı bir tıraş oldu. Normalde hiç ATG yapmamama rağmen kızarıklık riskini göze alıp son perdeyi ATG yaptım. Ne bir takılma ne bir çekme çatır çatır sesler eşliğinde bitirdim tıraşımı. Seyehat çantama AS ve şap almayı unutmuşum arkadaşın evinde kolonya aranırken gözüme yıllardır köşede bekleyen boynu bükük Viski şişesi ilişti. Arkadaştan da onayı alınca AS niyetine viski denedim Smile

İsli meşe fıçıda beklemiş isli/ballı bourbon viski önce bir yaktı fakat devamında hızlıca dinginlik getirdi yüzüme. O ballı/isli koku da ekstrası olduSmile

La Toja sabunu alıp 1-2 defa kullanmıştım. Bu sefer çok hoşuma gitti. Pannacrema veya başka kaliteli sabunların kokusunu ve doğallığını beklemediğiniz sürece köpüğü, nemlendirmesi, koruyuculuğu kısaca performansı bence ortalama üstü. Üzerine bir de neredeyse fırça bile değmeden yaşadığınız köpük patlaması da cabası. Fırça yokken sadece elinizle ovuşturarak bile 1 perde köpük çıkarabiliyorsunuz.

* Semogue 1305
* La Toja Çubuk
* Geneva Cutlery "The Antler" Razor
* Maker's Make Bourbon Viski Smile

Bu tıraştan sonra ucuz viski alıp gliserin ekleyebilirim hem kokusu hazır hem litresi 70-120 lira ile fiyat/performansı zirve.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@Straht sıhhatler olsun, gene roman tadında bir günün tıraşı olmuş Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(25/07/2015, Saat: 20:18)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Straht sıhhatler olsun, gene roman tadında bir günün tıraşı olmuş Smile
Abi bu aralar sık tıraş olamıyorum öyle olunca da olmuşken yazasım geliyor Smile Romanlarım tutmuyorsa yazmıyım Smile Sana da sıhhatler olsun.
-Grace Hopper

@Straht Tutuyor tutuyor aynen devam.
(25/07/2015, Saat: 20:56)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi bu aralar sık tıraş olamıyorum öyle olunca da olmuşken yazasım geliyor Smile Romanlarım tutmuyorsa yazmıyım Smile Sana da sıhhatler olsun.

Kaptan sihhatler olsun..bence gelecekte artık torunlarımız mı desem çocuklarımızmı bilmem ''geleneksel traşın sanal arenada tanıtımı ve yaygınlaştırılması''konulu bir tez çalışması tarzında birşeyler yapacak olurlarsa(ki bizim next gen. kesin yapar öyle şeyler) senin paylaşımlara extra Antoloji bölümü açıp epeyce geniş bir yer ayırılar tahminim...aynen devam, takipteyiz
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(25/07/2015, Saat: 21:08)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaptan sihhatler olsun..bence gelecekte artık torunlarımız mı desem çocuklarımızmı bilmem ''geleneksel traşın sanal arenada tanıtımı ve yaygınlaştırılması''konulu bir tez çalışması tarzında birşeyler yapacak olurlarsa(ki bizim next gen. kesin yapar öyle şeyler) senin paylaşımlara extra Antoloji bölümü açıp epeyce geniş bir yer ayırılar tahminim...aynen devam, takipteyiz
Aaa çok teşekkürler komşum onore ediyorsunuz. İçimden geldiği şekilde yazmaya çalışıyorum abartı ve eksiltme olmadan. Hem belki bir iki yeni usturacı katarız saflarımızaSmile
-Grace Hopper

(25/07/2015, Saat: 21:21)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aaa çok teşekkürler komşum onore ediyorsunuz. İçimden geldiği şekilde yazmaya çalışıyorum abartı ve eksiltme olmadan. Hem belki bir iki yeni usturacı katarız saflarımızaSmile

Geltir ustura lobisi bu ara cok iyi calisiyor.
(25/07/2015, Saat: 21:47)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geltir ustura lobisi bu ara cok iyi calisiyor.
Lobicilik faaliyetlerimiz son sürat devam ediyor, önce pararel kartuşcuları yıkacağız Big Grin
-Grace Hopper

(25/07/2015, Saat: 21:49)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lobicilik faaliyetlerimiz son sürat devam ediyor, önce pararel kartuşcuları yıkacağız Big Grin

Komşum kolay kolay yıkılmayız biz Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(25/07/2015, Saat: 22:12)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kolay kolay yıkılmayız biz Big Grin
Komşum siz r41 e terfi etmemiş miydiniz Smile
Gelin ustura tarafina hatta, tıraşın hası burda Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,338 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,275 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,589 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,656 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,922 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,426 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: