En Son Ne Aldınız ?
(16/07/2015, Saat: 01:37)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ naayi gözlüğünüz hayırlı olsun.

Bahsi geçen markalardan Serengeti , Persol , Maui Jim gözlük üreticisi , Cartier , Porche Design markalarıysa moda markasıdır.

Bu markalar arasında Serengeti lens teknolojisi noktasında aşmış , photocramic lens de seri başı pozisyonda bence en kaliteli markadır. Luxottica bölge koordinatörünün dahi bu markayı taktığına şahit oldum.

Persol ' ün espriside kemik çerçeve olayı ve mineral cam' dır. Lens kalitesi konusunda kesinlikle çok iyidir ve ürünlerini Ray- Ban gibi , Prada gibi Çin ' de üretmez. El yapımıdır ve İtalya ' da üretilir. Gelenekseldir.

Cartier moda markası olmasına karşın , ürünleri el attıkları hemen her sektör de kaliteli , elit bir hava yansıtır. Tabi fiyatı benzer kalite de ki bir Ray- Ban ' ın 4-5 katından başlar. Maui Jim ' in gözlükleri de iyidir , Ray  - Ban ' ın mineral camlı modelleri de iyidir. Hatta Luxottica tarafıından alınmadan önce ürettikleri Bausch& Lomb fabrikası üretimi gözlüklerse efsanedir. Porche Design , Tag Heuer gibi markaları da görünce direkt kaç . Model hoşuna gidiyorsa ayrı konu ancak gerçek değerlerinin çok çok üzerinde marka satan , moda markaları...

Benim için gözlük demek kısaca ,

Mineral cam. Şu an mineral camlı gözlük üretimi yapan güncel tek marka Persol. Ve Ray- Ban ' ın bazı modelleri.
Teşekkürler Smile

Serengeti'lerin TR fiyatı US'e göre nasıl bakamadım açıkçası, ama dediğim gibi indirimli rakamları MJ'e göre %20-30 daha pahalıydı.

Ben aldığım gözlükten memnunum, US fiyatına mal oldu bana bu Maui Jim. Lensler mineral ve MJ'in özel bir teknolojisi.

Persol'da zaten istediğim şekilde çerçeve yoktu.
(16/07/2015, Saat: 15:28)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler Smile

Serengeti'lerin TR fiyatı US'e göre nasıl bakamadım açıkçası, ama dediğim gibi indirimli rakamları MJ'e göre %20-30 daha pahalıydı.

Ben aldığım gözlükten memnunum, US fiyatına mal oldu bana bu Maui Jim. Lensler mineral ve MJ'in özel bir teknolojisi.

Persol'da zaten istediğim şekilde çerçeve yoktu.

Tekrardan hayırlı olsun. Maui Jim iyidir. Uzun vadede sizi ziyadesiyle tatmin edecek bir gözlük üreticisi. Kardeşime de geçtiğimiz yaz bizzat kendim hediye ettim.Modellerde yenilikçi çizgileri var .

Persol daha geleneksel bir çizgide modeller üretir. Çok fazla spor modeli olan bir marka değil. Kemik çerçeve alınacaksa yine de ilk akla gelen marka olmalı. Ve lens kalitesi kesinlikle Serengeti ' den sonra gelen markadır benim için.

@ li-jun biraz ironi mi yaptınız bilmiyorum ancak ben ayni şeyi Ray-Ban için duymuştum. Meşhur Aviator' lar Top Gun filmiyle ünlenmeden önce benzin istasyonlarının ve asker kantinlerinin bir numaralı gözlük markasıymış. Tıpkı Zippo ' lar gibi Smile

Bu arada özelden gözlükçü müsünüz vs diye soran arkadaşlar oldu gözlükçü vs değilim. Bankacıyım Smile
(16/07/2015, Saat: 15:20)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özel mesajdan yazdım sevgili tipsol Smile

Teşekkür ederim sevgili naayi

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
@adamentium ironiden ziyade lijun kuzey amerikalı ve kanadalı kamyon ve tır şöförlerinin tüm gün zorlu şartlarda ve direk uzun süreli güneş ışığına maruz kalırken PERSOL tercih etmelerinin sebebi, persol ün oldukça iyi performansı olan bir güneş gözlüğü olduğunun göstergesidir anlamında bir örnekleme yaptığını anladım ben. Amma uzun cümle olduSmile

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(16/07/2015, Saat: 01:37)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ naayi gözlüğünüz hayırlı olsun.

Bahsi geçen markalardan Serengeti , Persol , Maui Jim gözlük üreticisi , Cartier , Porche Design markalarıysa moda markasıdır.

Bu markalar arasında Serengeti lens teknolojisi noktasında aşmış , photocramic lens de seri başı pozisyonda bence en kaliteli markadır. Luxottica bölge koordinatörünün dahi bu markayı taktığına şahit oldum.

Persol ' ün espriside kemik çerçeve olayı ve mineral cam' dır. Lens kalitesi konusunda kesinlikle çok iyidir ve ürünlerini Ray- Ban gibi , Prada gibi Çin ' de üretmez. El yapımıdır ve İtalya ' da üretilir. Gelenekseldir.

Cartier moda markası olmasına karşın , ürünleri el attıkları hemen her sektör de kaliteli , elit bir hava yansıtır. Tabi fiyatı benzer kalite de ki bir Ray- Ban ' ın 4-5 katından başlar. Maui Jim ' in gözlükleri de iyidir , Ray  - Ban ' ın mineral camlı modelleri de iyidir. Hatta Luxottica tarafıından alınmadan önce ürettikleri Bausch& Lomb fabrikası üretimi gözlüklerse efsanedir. Porche Design , Tag Heuer gibi markaları da görünce direkt kaç . Model hoşuna gidiyorsa ayrı konu ancak gerçek değerlerinin çok çok üzerinde marka satan , moda markaları...

Benim için gözlük demek kısaca ,

Mineral cam. Şu an mineral camlı gözlük üretimi yapan güncel tek marka Persol. Ve Ray- Ban ' ın bazı modelleri.

Evet hocam Serengeti tespitiniz gerçekten çok doğru ,2 Modelini(biri günlük kullanım diğeri uzunyol sürüşlerinde olmak üzre) yaklaşık 4 senedir kullanıyorum, şimdiye kadar güneş gözlüğü olarak kullandığımız meşhur markalar ile arasındaki farkı kullandıkça farkediyor insan... hep meşhur markaların dışında alternatifleri merak ettiğimden uzun arayışlar sonunda keşfetmiştim bu markayı...bence tam bir Fiat performans canavarı...Profesyonel kullanımdan yana olan bütün forumdaşlara tavsiye ediyorum
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
78fb195a1003dd2b9bf064edc49cb321.jpg
Bayram hediyeleri geldi....
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@necromancer

Güzel günlerde kullanın usturalar çok güzel gözüküyorlar.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(18/07/2015, Saat: 23:38)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @necromancer

Güzel günlerde kullanın usturalar çok güzel gözüküyorlar.

Saolasın Üstad...Eski topraklar nede olmasa  Sleepy Şimdinin afili aletleri gibi değiller ama insan eline aldığında metalin ruhunu hissedebiliyor....seviyorum eskinin işçliğini bambaşka bir değer var onlarda
(18/07/2015, Saat: 23:45)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saolasın Üstad...Eski topraklar nede olmasa  Sleepy Şimdinin afili aletleri gibi değiller ama insan eline aldığında metalin ruhunu hissedebiliyor....seviyorum eskinin işçliğini bambaşka bir değer var onlarda
Kesinlikle katılıyorum üstat. Benim elimdeki tüm usturalar da eski en yenisi filarmonica sanırım. Onlar da 60lı yıllarda yapılmış diye biliyorum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@neoromancer güzel günlerde kullanın, usturaların yakın çekim fotoğraflarını da bekleriz Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: