En Son Ne Aldınız ?
@yigitemre hocam, ben de bu tür objelerde biraz kesenin agzini acmak ugruna da olsa bir kere olsun tam olsun diye düsünüyorum. Bir önceki Gucci gözlügümü rahat bir 10 senedir kullanmaya devam ediyorum. Enteresan bir sekilde aynen sizin gibi düsünüyordum ben de gözlük arayisim sirasinda, yani optik özellikleri ön planda tutmak konusunda Smile

Yaptigim arastirmalarda Türkiye'de ulasilabilir markalar arasinda en kaliteli lenslere sahip iki marka ön plana cikti benim icin, Serengeti ve Maui Jim. Gözlügü aldigim optikci de bunu teyit etti, (Serengeti satmamasina ragmen bu markayi da söyledi), bir de Cartier'i ekledi listeye ücüncü marka olarak.

Serengeti markasina sadece GözGrup magazasinda denk geldim, harika gözlükler vardi ama indirim oranlari uygun gelmedigi icin almadim. Maui Jim'in bu modelini evime yakin bir Magrabi subesinde gördüm ve aldim.

Persol ve Porsche Design da optik konusunda basarili diye bilgi edindim, ama bahsettigim iki markanin lensleri bariz daha üstün anladigim kadar.
(15/07/2015, Saat: 19:29)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 63ee3f8861e8cce76c86acbbd6f7d029.jpg

Fazla birşey yok Smile
830??????
Aman Allahim!!!
Consul/Konsul Soviet Slim klonu; forumda önceden incelemesi yapılan ideal marka olan klondan değil. Üründeki base plate'te gillette damgası dışındaki herhangi bir farklılığı ilk bakışta fark edemezdim kesinlikle, ama dikkatli incelendiğinde orj. slim'e göre uzunluk açısından 1cm'lik fark var olduğu gözden kaçmıyor tabi tasarımsa ufak farklılıklar da mevcut. Ayar mekanizması da işlevsel, tıkır tıkır Smile
P_20150715_183036.jpg
P_20150715_182748.jpg
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(15/07/2015, Saat: 23:23)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 830??????
Aman Allahim!!!
Başkan çok kulağını çınlattım bugün. Fırçayı elime aldığım ilk andan, 3 perde köpük yaptığım son ana kadar sen vardın aklımda Smile

İnceleme yapacağım biraz açılsın
@naayi gözlüğün hayırlı olsun. Benim gözler problemli ray ban var ama beğenmiyorum yardımcı olmuyor pek. Bu güzel gözlük ne kadar acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(15/07/2015, Saat: 23:14)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yigitemre hocam, ben de bu tür objelerde biraz kesenin agzini acmak ugruna da olsa bir kere olsun tam olsun diye düsünüyorum. Bir önceki Gucci gözlügümü rahat bir 10 senedir kullanmaya devam ediyorum. Enteresan bir sekilde aynen sizin gibi düsünüyordum ben de gözlük arayisim sirasinda, yani optik özellikleri ön planda tutmak konusunda Smile

Yaptigim arastirmalarda Türkiye'de ulasilabilir markalar arasinda en kaliteli lenslere sahip iki marka ön plana cikti benim icin, Serengeti ve Maui Jim. Gözlügü aldigim optikci de bunu teyit etti,  (Serengeti satmamasina ragmen bu markayi da söyledi), bir de Cartier'i ekledi listeye ücüncü marka olarak.

Serengeti markasina sadece GözGrup magazasinda denk geldim, harika gözlükler vardi ama indirim oranlari uygun gelmedigi icin almadim. Maui Jim'in bu modelini evime yakin bir Magrabi subesinde gördüm ve aldim.

Persol ve Porsche Design da optik konusunda basarili diye bilgi edindim, ama bahsettigim iki markanin lensleri bariz daha üstün anladigim kadar.

@ naayi gözlüğünüz hayırlı olsun.

Bahsi geçen markalardan Serengeti , Persol , Maui Jim gözlük üreticisi , Cartier , Porche Design markalarıysa moda markasıdır.

Bu markalar arasında Serengeti lens teknolojisi noktasında aşmış , photocramic lens de seri başı pozisyonda bence en kaliteli markadır. Luxottica bölge koordinatörünün dahi bu markayı taktığına şahit oldum.

Persol ' ün espriside kemik çerçeve olayı ve mineral cam' dır. Lens kalitesi konusunda kesinlikle çok iyidir ve ürünlerini Ray- Ban gibi , Prada gibi Çin ' de üretmez. El yapımıdır ve İtalya ' da üretilir. Gelenekseldir.

Cartier moda markası olmasına karşın , ürünleri el attıkları hemen her sektör de kaliteli , elit bir hava yansıtır. Tabi fiyatı benzer kalite de ki bir Ray- Ban ' ın 4-5 katından başlar. Maui Jim ' in gözlükleri de iyidir , Ray  - Ban ' ın mineral camlı modelleri de iyidir. Hatta Luxottica tarafıından alınmadan önce ürettikleri Bausch& Lomb fabrikası üretimi gözlüklerse efsanedir. Porche Design , Tag Heuer gibi markaları da görünce direkt kaç . Model hoşuna gidiyorsa ayrı konu ancak gerçek değerlerinin çok çok üzerinde marka satan , moda markaları...

Benim için gözlük demek kısaca ,

Mineral cam. Şu an mineral camlı gözlük üretimi yapan güncel tek marka Persol. Ve Ray- Ban ' ın bazı modelleri.
Persol markasını eski brt gözlük reprezanti önermişti bana, 2376s modeli ki en spor modeli güneş gozlugune sahibim, kristal cam olması nedeni ile ağır bir gözlük ama çerçevesi omurluk bir marka imiş, james bond, kivanc tatlitug, fatih terim bildiğim persol kullanıcıları, yabancı bit çok ünlü de kullanıyor. modelleri hep klasiktir modaya uymaz yıllardır aynı modelleri üretir Türk tasarımcisi da vardır hatta, 4 yıldır kullandığım çok defa düşürdugum bu gözlükte en ufak sıkıntı yaşamadım, yakaya asmam sonucu egilirken çok defa düşürdüm cami çizilmedi ancak araba camına taş şeker de krater oluşur ya boğa gözü tabir edilen ondan oldu bir tane, hep cam aşağı düştüğü için. Camı dereceli oalmadığı için yeni cam ayrayisina girmek üzereyim, optik gözlüğünü de kullanıyorum çok sağlam onunda masallahi var, bir arkadaşıma katlanan 714 modelini aldırdım o da çok memmun... Bende 714 almayı düşünüyorum bendeki 714 u kuzene verip.

Güneş gözlüğünü ray ban ile karşılaştırma fırsatı yakalamistim güneş performansında ciddi fark vardır persolden yana
Persol demek Steve McQueen demek
Bahsettiğiniz bu üstün özellikleri Onu diğer tüm aksesuar markalardan ayırmıştır.Kuzey Amerika ve Kanadalı kamyon şöförlerinin tercihinin de PERSOL olması anlamlıdır.
www.instagram.com/karia_brushworks/
(16/07/2015, Saat: 01:22)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @naayi gözlüğün hayırlı olsun. Benim gözler problemli ray ban var ama beğenmiyorum yardımcı olmuyor pek. Bu güzel gözlük ne kadar acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk
Özel mesajdan yazdım sevgili tipsol Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: