Günün Tıraşı (SOTD)
@Cihankeskin, hocam MT'de yasadigin performans problemi nedir?
(15/07/2015, Saat: 23:09)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun ama 2 haftalık tıraşın bir fotoğrafı olmalıydı bence. Smile

Valla eve o kadar yorgun geldim ki, hiç fotoğrafa kasmadan yağlayıp kaldırdım tıraştan sonra usturayı. Ama çok güzel tıraş oldu, Naniwa 12K ve Chinaski üstadımın maharetine bir kere daha saygı duydum. Ellerine sağlık @Chinaski hocam. Smile
Dus
Ej de 89
Gillette Rubie PP (1)
Cella
Tipsoft silvertip
Tet-a-Tet splash
Nivea sensitve balm

Memlekete gidecegim ve rahat tiras olamayacagim diye sinekkaydiya karar verdim. Wtg xtg ve yuzumu kaziyarak atg. Sap surmedim, tahrisi daha da berbat eder diye. Sonucu ise cok begendim.
(15/07/2015, Saat: 23:20)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla eve o kadar yorgun geldim ki, hiç fotoğrafa kasmadan yağlayıp kaldırdım tıraştan sonra usturayı. Ama çok güzel tıraş oldu, Naniwa 12K ve Chinaski üstadımın maharetine bir kere daha saygı duydum. Ellerine sağlık @Chinaski hocam. Smile
Sıhhatler olsun Aleksey, uzun sakalı ustura ile kesmek mükemmel bir keyif Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Proraso yesil sabun
tgc sentetik
Feather
bluebeards ustura
Proraso yesil balm
(15/07/2015, Saat: 23:18)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Cihankeskin, hocam MT'de yasadigin performans problemi nedir?

Yeterli koruyuculuğu elde edemedim. Oldukça vasat geldi bana ama şuan çok konuşmak istemiyorum. Belki benim suyu ayarlamamda sorun vardır veya elimdeki sample sıkıntılıdır. Bütün sampleları deneyeceğim ilk önce.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Gece tıraşı yine

Proraso tıraş öncesi
iKon Shavecraft 101 kafa + Maggard MR6
7 o'clock yeşil
Aleksey sabun
Semogue 830
Man's Dynamic mentollü
Nivea Coolkick

Shavecraft 101 yumuşak bir kafa. Açık taraklı kısmı biraz daha saldırgan. Kafanın malsemesi ve tasarımı, Aleksey' nin sabunuyla birleşince aktı gitti. Çok rahat bir tıraşı var ama iki perde pek tatmin etmedi bu ilk tıraşında.
Haydi hayırlı tıraşlar...
  • Truefitt & Hill No:10 tıraş kremi
  • Edwin Jagger silvertip fibre xl fırça
  • Le Grelot 'Royal Canada' ustura
  • Truefitt & Hill No:10 balm
azifc9.jpg
(16/07/2015, Saat: 12:55)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Truefitt & Hill No:10 tıraş kremi
  • Edwin Jagger silvertip fibre xl fırça
  • Le Grelot 'Royal Canada' ustura
  • Truefitt & Hill No:10 balm

Sıhhatler olsun üstat. Fırça hakkında ilk izleminiz nedir?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Teşekkürler @cihankeskin komşum, dün akşam deneme köpüğü yapıp bugün tıraş oldum. Domuz ve porsuk kılı fırçalrdan çok farklı tabii ki sentetiklerin hissiyatı. Henüz alışma aşamasındayım ama ilk izlenimlerim olumlu oldu.

Sentetiklerde en yumuşak fırça şüphesiz ki Plisson, EJ ise Plisson a yakın bir yumuşaklığı var yani bu da inanılmaz yumuşak uçlara sahip, en yumuşak uçlu doğal fırçadan da daha yumuşak olduğuna dair yorumlar okumuştum gerçekten de öyle geldi bana da.

Plisson 23 mm ve çok yoğun olmayan düğümü ile çok yayılan, güçsüz bir fırça izlenimi çizmişti, bu fırça ise 25 mm ve yoğun bir düğüme sahip hem de naylon kıllar biraz daha kalın ve güçlü gibi duruyor. Dolayısıyla daha omurgalı ve yayılmayan bir fırça. Omurga derken porsuklardaki o doğal esnekliğe yakın gibi ama tam o hissiyatı vermedi bana, yine de o konuda çok başarılı buldum. Bu konuda Plissondan önde ama yumuşacık bir fırça isteniyorsa Plisson.

Muhle ve EJ silvertip fibre v0.2 ler dedikleri gibi tam bir köpük canavarı, iki gündür en zor köpüren sabunlardan bile kolaylıkla güzel ve kıvamlı ve de en az 3 perdelik köpük çıkarttı. Yabancı forumlarda flow dedikleri köpüğü yutmayıp dışarı doğru çıkartma çok iyi. Fırça inanılmaz kolay ve bol köpük yapıyor hem de kıvamı yoğun oluyor. Yüzde köpürtmeye daha uygun gibi geldi bana ik denemelerde.

Su tutma olmadığı için sürekli damla damla su eklemek gerekiyor ona alışmak lazım kesinlikle, ayrıca suyu hapsedemediği için ısı tutma da yok. Diğer yandan suda bekletmeden kullanılabilmesi çok büyük avantaj ve tabii hızlıca kuruyor ama Plisson kadar hızlı değil.

Fırça büyük ve ağır bir fırça, ele tam oturan büyük bir sapı var ve malzeme kalitesi çok iyi, kılların düğüme bağlanması çok iyi, bir yamukluk vs görmedim. İlk kutudan çıkarttığımda iki adet tel döküldü ama ondan sonra hiç dökülme olmadı.

Sonuç olarak seyahatlerde ve ya hızlı tıraş gereken durumlarda en iyi seçenekler arasında sentetikler. Eğer hayvansal ürün kullanmak istenmiyorsa da bu fırça kullanılabilir, yerini tutmaz ama alışınca gayet hoşa gideceğini düşünüyorum. Ben ne zamandır sentetiklerin gelişmesini bekliyordum, sanırım yavaş yavaş bir noktaya geliyorlar. Eski sentetikleri düşününce şu an bu fırçalar rüya gibi Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 293,323 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,585 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,307 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 179,076 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,787 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,022 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,778 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,070 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,246 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: