Günün Tıraşı (SOTD)
(30/06/2015, Saat: 14:41)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oldu oldu Smile Çok yoğun bir kıl yapısı var knotun, minicik oluşuna rağmen acayip su ve köpük tutuyor. Omurgası tam yerinde benim için, uçları yumuşak, kadife gibi değil ancak kesinlikle rahatsızlık vermedi, zamanla biraz daha yumuşar diye tahmin ediyorum.

Tek olumsuz yönü sapın küçük olması, ergonomik olarak çok rahat değil. Ben bu durumu bilerek aldım, ve hiç de pişman değilim Smile

sıhhatler olsun hocam ..bizede nasip olur inşallah böyle güzel tanışıklıklar....
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(30/06/2015, Saat: 14:41)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oldu oldu Smile Çok yoğun bir kıl yapısı var knotun, minicik oluşuna rağmen acayip su ve köpük tutuyor. Omurgası tam yerinde benim için, uçları yumuşak, kadife gibi değil ancak kesinlikle rahatsızlık vermedi, zamanla biraz daha yumuşar diye tahmin ediyorum.

Tek olumsuz yönü sapın küçük olması, ergonomik olarak çok rahat değil. Ben bu durumu bilerek aldım, ve hiç de pişman değilim Smile

(30/06/2015, Saat: 14:46)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıhhatler olsun hocam ..bizede nasip olur inşallah böyle güzel tanışıklıklar....

neoromancer 'a katılıyorum, belki bir gün bize de nasip olur böyle bir tanışıklık.

Tahmin ettiğim gibiymiş fırça, bu beni daha bi üzdü naayi komşum Sad Confused.
btoprak, Duke3 ve Colonel sapına alışkın olduğunuz varsayımıyla Stubby 1 sapında pek de rahat etmeyeceğinizi düşünüyorum. Zira ben Duke 3'ten biraz daha kısa olan Chubby 2 sapıyla bile raha edebiliyorum ama Stubby 1 hiç benlik değildi...

Not: Üzülmemeniz için teselli mesajıdır Smile
gurmekokular
@Hellhound, başka marka/model olsa knotu farklı bir sapa almayı düşünürdüm, ancak söz konusu orjinal Rooney olunca böyle kalsın diyorum Smile
(30/06/2015, Saat: 15:43)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Hellhound, başka marka/model olsa knotu farklı bir sapa almayı düşünürdüm, ancak söz konusu orjinal Rooney olunca böyle kalsın diyorum Smile

Knot güzel zaten yahu. Loftun kısa olması ve hissiyatı harika Smile
gurmekokular
(30/06/2015, Saat: 15:52)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Knot güzel zaten yahu. Loftun kısa olması ve hissiyatı harika Smile
Ben sap ergonomisi açısından kastetmiştim Smile Amazon'dan sürekli takip ediyorum ama Stubby 3 modeli bir türlü güzel bir indirim görmüyor maalesef.
(30/06/2015, Saat: 15:25)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: btoprak, Duke3 ve Colonel sapına alışkın olduğunuz varsayımıyla Stubby 1 sapında pek de rahat etmeyeceğinizi düşünüyorum. Zira ben Duke 3'ten biraz daha kısa olan Chubby 2 sapıyla bile raha edebiliyorum ama Stubby 1 hiç benlik değildi...

Not: Üzülmemeniz için teselli mesajıdır Smile

Üstadım ben seyahat için düşünüyordum o fırçayı, ara sıra da gündelik rotasyonda denesem yeterli olacaktı. Ona bir de seyahat tüpü alıp seyahatlere de keyfi taşımayı düşünüyordum Smile.

Az önce giftsandcare sitesinden Muhle seyahat tüpü aldım 118 mm/40 mm boyutlarında, ölçülerini kontrol ettim benim Colonel içine rahatça sığıyor. Artık böyle bir dönüşüm düşüneceğiz.

Ama her şeyden öte teselli mesajınız için teşekkür ederim Rolleyes.
(30/06/2015, Saat: 09:58)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • Proraso Euclayptus krem
  • Panna Crema Namaste sabun
  • Tipsoft silvetip fırça
  • Le Grelot Royal Canada 6/8
  • Straht AS greyfurt/baharat
  • Avon balm
@Straht kaptana Panna Crema sabunu denemem için gönderdiği için çok teşekkür ediyorum, övdüğü kadar varmış bu sabun. Kokusu çok sevdiğim Martin Amca Keçolin kokusuna benziyor ama arkadan gelen limon/narenciye arası bir koku çok ayrı bir hava katmış, hafif ama uçucu değil kokusu. Kolay köpük yapılıyor, kıvamı yoğurt koyuluğunda, Koruyuculuk, kayganlaştırma çok iyi, nemlendirme de iyi gibi geldi ilk kullanımda. Bunlar ilk izlenimlerim elbette ama sabun bu kadar yorumu boşuna almamış belli ki. Kaptanın AS lerinden daha önce de kullanmış ve beğenmiştim, epeydir sıkıştırıyordum yeni parti için, sağolsun kırmadı beni beş çeşit beşi de mis gibi yeni AS ler gönderdi bana. Doğal içerik olduğu için alınan koku tamamen doğal, cildi yakmıyor, toparlıyor ve gliserinle beraber gayet güzel nemlendiriyor. Üretime geçmesinin vakti gelmiş sanırım. Kaptanın ellerine sağlık diyor ve tekrar teşekkür ediyorum.

244v2oi.jpg

Sıhhatler olsun komşum=) Hem PannaCrema'yı hem Tıraş Kolonyalarını beğenmene çok sevindim. Kolonyaları bir kaç kişi daha test etsin üretim konusuna bakarız o zaman. Hem daha sen bile hepsine bakmamışsındır, belki beğenmediğin çıkacak Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(30/06/2015, Saat: 16:03)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben sap ergonomisi açısından kastetmiştim Smile Amazon'dan sürekli takip ediyorum ama Stubby 3 modeli bir türlü güzel bir indirim görmüyor maalesef.

3 band'ların kıralı diyebileceğim Shavemac 3 Band öneririm o halde. İndirim kovalamaya gerek de yok Smile

(30/06/2015, Saat: 16:19)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım ben seyahat için düşünüyordum o fırçayı, ara sıra da gündelik rotasyonda denesem yeterli olacaktı. Ona bir de seyahat tüpü alıp seyahatlere de keyfi taşımayı düşünüyordum Smile.

Az önce giftsandcare sitesinden Muhle seyahat tüpü aldım 118 mm/40 mm boyutlarında, ölçülerini kontrol ettim benim Colonel içine rahatça sığıyor. Artık böyle bir dönüşüm düşüneceğiz.

Ama her şeyden öte teselli mesajınız için teşekkür ederim Rolleyes.

Güzel günlerde kullanın. Kombinasyon iş görecek gibi...

Ben seyahate götürmeye kıyamıyorum fırçalarımı başına bir şey gelir, unutulur vs diye, emektar Sephora porsuğum eşlik ediyor bana her seferinde Smile
gurmekokular
(30/06/2015, Saat: 16:46)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben seyahate götürmeye kıyamıyorum fırçalarımı başına bir şey gelir, unutulur vs diye, emektar Sephora porsuğum eşlik ediyor bana her seferinde Smile

Bu her zaman ihtimal dahilinde tabi Dodgy. Yine de geçen sene tatile götürdüğüm Rossmann Porsuk hiç tat vermedi üstad, bu riske Colonel ile girebilirim gibi Rolleyes.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,498 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,521 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,281 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,692 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,684 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,937 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,456 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,062 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: