Günün Tıraşı (SOTD)
sihhatler olsun unnamed.fircanizin markasi nedir?

(10/05/2015, Saat: 22:23)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok komşum küçük işletme falan demedim sadece içerde kalıyor dedim Smile Almanya filo bakımından değil fakat liman bakımından çok güçlü bir ülke. Pek çok hub limanı var, robotize liman işletmeciliği konusunda çok atılımları var. Ambarlı limanında hala mobil vinçlerle saatte 15 hareket yapa dursunlar millet neler yapıyor..

eywallah anladım ben sizi... aslında demek istediğim adamlar sahip oldukları 3-5 büyük nehri ,gerek taşımacılık olsun gerek işletmecilik olsun öyle verimli hale getirmişlerki...parmak ısırtır..birde 3 tarafı denizle çevrili TR yi düşününce .....birşey demiyeceğim siz zaten konunun içinde olduğunuzdan durumu biliyorsunuz...neyse dostum bu muhabbetlerin sonu gelmezSmile biz traşımıza bakalım..ne dersin?
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(10/05/2015, Saat: 22:08)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ tıraş öncesi
Maggard MR6
Nacet (3)
Banat Perfect
Aleksey sabun
A.Bıyıklı şap
Arko Ice Mint
444

Nacet üçüncü tıraşında çizmeye başladı. Yakın bir tıraş verdi yine de. Benim için üç tıraş veren tek bıçak.

Aleksey' nin yaptığı sabun beklentilerimin üstünde çıktı. İki sorun var; ilki koku yok (yani hiç bir koku yok Smile, neredeyse sıfır), ikincisi köpüğü çabuk kuruyor. Köpüğün çabuk kuruması sabunu ilk defa tecrübe etmemden kaynaklanabilir. Bunların dışında sabun oldukça dolgun, koruyucu bir köpük yapıyor. Kayganlığı ilk çekişte iyi. Tıraş sonrası nemlendirmesi güzel, cildim gayet rahattı. Açıkçası bu performansı beklemiyordum. Gayet güzel iş çıkardı. Kendisine gönderdiği parça için teşekkür ediyorum.

Sihhatler olsun. Koku konusunda calismalara devam ediyorum, elimde bir parti kokusuz, bir ufak parti de lavantali olarak var. Bir sonraki parti icin hammaddeler tamamlaninca uzerinde calisilmis bir koku ile gelistirecegim umarim. Saka maka sabunun adi da Aleksey sabun kaldi, isim bulmak lazim. Smile

Kopugun sonmesini ben de Chinaski komsum da yasamadi, mahmut ve senden duydum bu hadiseyi. Saniyorum ki kullandikca su/sabun orani oturacaktir ve sorun kalmayacaktir.
aslında Aleksey sabunu 2. kullandığımda yani traş kremi eklediğimde her zaman yaptığım gibi gayet güzeldi. Belki de ilk kullanımda suyu fazla kaçırmış olabiliriz . Aleksey' nin yaptığı sabun koku hariç güzel o da eksik sayılmaz çünkü koku yok ama diğer yönleriyle artıları fazla.
(10/05/2015, Saat: 23:59)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saka maka sabunun adi da Aleksey sabun kaldi, isim bulmak lazim. Smile

Geleneksel tıraş dünyasında Aleksey fırtına gibi esiyor. Aleksey tüyü fırçadan sonra yeni sabun modellerinin premiere'ini Rıza Berber Salonu'nda yapacak olan Aleksey sevenleriyle buluşacak Big Grin
Acta est fabula, plaudite.
(10/05/2015, Saat: 23:59)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sihhatler olsun. Koku konusunda calismalara devam ediyorum, elimde bir parti kokusuz, bir ufak parti de lavantali olarak var. Bir sonraki parti icin hammaddeler tamamlaninca uzerinde calisilmis bir koku ile gelistirecegim umarim. Saka maka sabunun adi da Aleksey sabun kaldi, isim bulmak lazim. Smile

Kopugun sonmesini ben de Chinaski komsum da yasamadi, mahmut ve senden duydum bu hadiseyi. Saniyorum ki kullandikca su/sabun orani oturacaktir ve sorun kalmayacaktir.

Köpüğün sönmesi değil, çabuk kuruması Wink . Oluşan köpük gayet kararlı, yerinde duruyor ama bir süre sonra kuruyarak tıraşı biraz zorlaştırıyor. Köpüğe daha çok su eklemek gerekebilir, dediğim gibi sabunu ilk defa tecrübe etmekten kaynaklı olabilir.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(11/05/2015, Saat: 08:35)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpüğün sönmesi değil, çabuk kuruması Wink . Oluşan köpük gayet kararlı, yerinde duruyor ama bir süre sonra kuruyarak tıraşı biraz zorlaştırıyor. Köpüğe daha çok su eklemek gerekebilir, dediğim gibi sabunu ilk defa tecrübe etmekten kaynaklı olabilir.
Komşum ben ilk denenemde her zamanki gibi kuruya yakın bir fırça ile başlamıştım sonra damla damla su eklemistim gene de kuruma olmamıştı. Diğer denemelerimde ise sabunu bastigim scuttle içinde kopurtme yaptım ve bir miktar su bıraktım fırçanin içinde ve köpük miktarı ve kalitesi çok arttı. Sanırım ilk başta biraz daha su ile başlamak pozitif etki ediyor Aleksey sabunlarda Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
24e6wjl.jpg
r41 düşündüğümden daha iyi çıkmaya başladı. 3.tıraşım da çok iyi oldu,kaymak gibi bir cilt. sert sakallara kesinlikle agresif jilet tutucu iyi gidiyor. @aleksey komşum bu arada sabun satmaya başladın mı? Yoksa sample mı veriyorsun
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
- Truefitt & Hill No.10 Cleansing Scrub
- Aleksey Sabun
- Plisson Sentetik
- Edwin Jagger DE89
- Merkur Jilet (2)
- Crabtree & Evelyn Moroccan Myrrh Aftershave Balm

Bu günün tıraşı Aleksey sponsorluğunda gerçekleşti. Beklediğimden daha iyi sonuç verdi Aleksey'in sabunu. Koku işini de çözerse bence pek bir eksiği yok. Plisson fırça ile yüzde köpürttüm.
Hatta sabun o kadar hoşuma gitti ki ilk defa Crabtree & Evelyn Moroccan Myrrh balmı da denedim. Açılmadan yatıyordu bir kenarda. Güzel oldu o da.

r9re3k.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Teşekkürler @ozgun41

Fırçam 24mm Custom Tipsoft UD Manchurian
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,650 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,437 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,203 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,328 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,791 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,244 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: