Okyanusun Gücü
Fransız Oceans belgeselinden alıntılanmış 4 dakikalık bir video. O küçücük balıkçı tekneleri ile o havalara giren denizcilere sabır diliyorum. 03:13'deki sahneyi nasıl çektiler aklım almadı.

A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

İnanılmaz bir video. İzlerken her saniye ben oturduğum yerde heyecanlandım ki , o gemi de olmaya yürek dayanmaz.

Gemi her an alabora olacak gibi , her an sağa yatacak gibi duruyor. Aslında küçük de bir gemi değil ama devasa dalgaların arasında kundakta bebek misali bir o yana , bir bu yana sallanıyor...
Komşum siz hiç böyle bir fırtınaya girdiniz mi?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Koskoca korveti alabora ediyordu.
Acta est fabula, plaudite.
Evet çok güzel bir video,o fırtınada o gemi de olmak zor iş. zaten deniz ile ilgili bir iş oldukça zor bir de böylesi kat be kat zor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(10/05/2015, Saat: 16:32)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum siz hiç böyle bir fırtınaya girdiniz mi?

Girdim komşum girdim hemde doğum günümde girdim. Bendeki şans işte Big Grin Atlantikte tropik bir fırtınaydı yaklaşık 3 gün sürdü, 75-80 Knot rüzgar vardı gust (ani rüzgar) ile beraber 100 Knot falan esiyordu bazen. Normalde tam yol ile 18-19 knot yapması gereken gemi 1.5-2 knot gidiyordu. Hiç hoş bir duygu değil ama çaresizlikten gelen adrenalini sevenler deneyebilir Smile
-Grace Hopper

(10/05/2015, Saat: 19:56)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Girdim komşum girdim hemde doğum günümde girdim. Bendeki şans işte Big Grin Atlantikte tropik bir fırtınaydı yaklaşık 3 gün sürdü, 75-80 Knot rüzgar vardı gust (ani rüzgar) ile beraber 100 Knot falan esiyordu bazen. Normalde tam yol ile 18-19 knot yapması gereken gemi 1.5-2 knot gidiyordu. Hiç hoş bir duygu değil ama çaresizlikten gelen adrenalini sevenler deneyebilir Smile

çok severim kaptanım. Tayfaya ihtiyacın olursa hani Big Grin

(10/05/2015, Saat: 15:43)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fransız Oceans belgeselinden alıntılanmış 4 dakikalık bir video. O küçücük balıkçı tekneleri ile o havalara giren denizcilere sabır diliyorum. 03:13'deki sahneyi nasıl çektiler aklım almadı.

bu arada o helikopter pisti neden boş Big Grin

@STCW sertifikalarını toplayıp eğitiminize göre bir yeterlilik belgesi alıp hemmen başvurabilirsiniz komşum Smile Helikopter ile çekildi doğru diyorsunuz fakat o dalgaları yaratan rüzgarda o helikopteri uçurmak için deli olmak lazım. Videoda da ciddi bir fırtına var, hadi 70 knot olsa rüzgar hızı 130 km/h eder.
-Grace Hopper

Denizcilik zor zanaat. Söz konusu açık deniz olynca, çelik gibi irade, tecrübe, sabır ve mangal gibi de yürek ister.
Tweetynin sylvestera gemi resmini gösterip gemi bir o yana bir bu yana dediği sahneler aklıma geldi Smile

http://www.cizgifilmizle.com/play.php?id=279
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: