Günün Tıraşı (SOTD)
(08/05/2015, Saat: 15:13)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kıbrıslı bir arkadaşım geldikçe ev yapımı olanından getiriyor, o da bir köyden alıyormuş. Ben tekilaya benzetiyorum ama kuru üzümden yapılmış olanına. Tekila gibi eğlence için içilmesede en azından ben öyle içemiyorum Smile Böyle İtalyanlar nasıl yemekten sonra bitkisel likörler içiyorlar mideleri dinsin diye bende öyle seviyorum Zivania'yı. Tabii siz nasıl ve ne zaman içileceğini daha iyi biliyorsunuzdur.

Aslında Zivania daha ziyade İtalyanların Grappa'sına benziyor. Şarap yapımında kullanılan üzümün kalan en son posasından yapılıyor. Biz Zivania'yı her zaman her şekilde içiyoruz ama en çok da Rakı sofrası kıvamında meyhanede içeriz. Ayrıca yaraları dezenfekte etmede, eklem ağrılarında, paslı vida-menteşelerde ve daha pek çok yerde de kullanırız. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Chinaski , begenmene cok sevindim. Sihatler olsun.

Mongoose B2 Polished / iKon SE
Feather ProGuard (6)
Duke 3 Best
L'occitane Cade
Geltir Scuttle
L'occitane Cade Balm

b998bba9c22fba8adbf2cbe8887fe6c5.jpg
k9su1j.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(08/05/2015, Saat: 14:11)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet @cihankeskin haklı, Türkiye'de zaten yok hani varsa Kıbrıs'ta vardır diye demiştim ben. MoonShine ile alakası yok ama ben Zivaniya'nın hastasıyım hele bir de ev yapımı ise ohhh Smile

Straht hocam sen de bizdensin Big Grin Big Grin Big Grin Üzüm sucuğu, ceviz ve Köfter (Üzüm suyundan yapılma bir çeşit muhallebi) ile öyle güzel giderki. Ev yapımı istersen Kıbrısta Mehmetçik (eski adı Galatya) köyünde en hasını bulabilirsiniz ev yapımı olan Zivaniyaların. Ben Kıbrıslıyım ama hiç içmedim ama yazın ortasında içtikten sonra ateşini söndürmek için yarı çıplak denize koşan adam bilirim Big Grin Big Grin Big Grin
(08/05/2015, Saat: 16:31)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında Zivania daha ziyade İtalyanların Grappa'sına benziyor. Şarap yapımında kullanılan üzümün kalan en son posasından yapılıyor. Biz Zivania'yı her zaman her şekilde içiyoruz ama en çok da Rakı sofrası kıvamında meyhanede içeriz. Ayrıca yaraları dezenfekte etmede, eklem ağrılarında, paslı vida-menteşelerde ve daha pek çok yerde de kullanırız. Big Grin
Grappa'yı ben denedim evet görüşün doğrudur aynı karakterde tüketilen Limoncelloda buna bir örnek teşkil ediyor bunu da not düşelim komşum. Bir örtüşme durumu var ama tad farklılığı var biraz ve örtüşme maalesef kullanım alanında örtüşmüyor şöyleki ; Kıbrıslı bir adam Zivaniya gördüğünden sadece şunu söyler ; '' Gardaş bana oradan yatık bademli üzüm sucuğu, köfter yada ceviz da getir hem bodirileri (küçük boyda olan zivaniyanın içildiği bardaktır) da içelim '' der ve surat Kıpkırmızıya bağlayana kadar içer arkadaşlarıyla ve normal içki gibi içer Big Grin Big Grin Big Grin. Ama İtalyan Grappayı gördüğünde şöyle der ; '' Yemekten sonra rahatlamak için misafirlerimize birer adet Grappa ikram edelim der ve ritüeldir sanırsam. Evet dezenkfektandır ciddi anlamda tıraş aletlerinizi bile içine daldırıp çıkartırsanız onu bile dezenfekte eder %80 alkol, dondurucu kısmına konunca bile donmayan birşeyden bahsediyoruz öyle kuvvetlidir Zivaniyamız. Yahu biz ne konuşuyoruz bugün Cumaydı çıktım dışarı bir bira içtim canımı çektirdiniz Big Grin Big Grin Big Grin Yalnız yalnızda olmaz tadı çıkmaz
(08/05/2015, Saat: 16:35)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski , begenmene cok sevindim. Sihatler olsun.

Mongoose B2 Polished / iKon SE
Feather ProGuard (6)
Duke 3 Best
L'occitane Cade
Geltir Scuttle
L'occitane Cade Balm

b998bba9c22fba8adbf2cbe8887fe6c5.jpg

sıhhatler olsun komşum artık fotolardan anladığım kadarıyla mesaj açık L'occitane Cade sabun ve balm alınacak. Şu an bir arkadaşımın verdiği Jean Paul Gaultier Le Male balmı kullanıyorum İstanbul'a gelene kadar.
Ön Hazırlık: Brut sabun ile yüz yıkama
Fırça: Semogue 1305
Sabun: De Vergulde Hand
Tıraş Makinesi: Merkur 34G Heavy Duty
Jilet: Timor Solingen
Tıraş Sonrası: Bol soğuk su, Brut Aftershave Balm, Brut parfüm

İyi haftasonları dilerim.
Acta est fabula, plaudite.
Ön hazırlık :el yapımı zeytinyağlı sabun
Sabun : cella
Jilet : bic
Jilet tutucu : Ej de89
Tıraş sonrası : Zaza şap + pinaud clubman aftershave

Bic jileti ilk defa kullandım, keskinliği gayet iyi geldi, birkez daha deniyeceğim aynı sonucu alırsam rotasyonumda olacak.
(09/05/2015, Saat: 09:26)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ön Hazırlık: Brut sabun ile yüz yıkama
Fırça: Semogue 1305
Sabun: De Vergulde Hand
Tıraş Makinesi: Merkur 34G Heavy Duty
Jilet: Timor Solingen
Tıraş Sonrası: Bol soğuk su, Brut Aftershave Balm, Brut parfüm

İyi haftasonları dilerim.

Komşum sıhhatler olsun,brüt sponsorluğu eşliğinde olmuş Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(09/05/2015, Saat: 03:14)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Straht hocam sen de bizdensin Big Grin Big Grin Big Grin Üzüm sucuğu, ceviz ve Köfter (Üzüm suyundan yapılma bir çeşit muhallebi) ile öyle güzel giderki. Ev yapımı istersen Kıbrısta Mehmetçik (eski adı Galatya) köyünde en hasını bulabilirsiniz ev yapımı olan Zivaniyaların. Ben Kıbrıslıyım ama hiç içmedim ama yazın ortasında içtikten sonra ateşini söndürmek için yarı çıplak denize koşan adam bilirim Big Grin Big Grin Big Grin

Doğrudur komşum. Evdekinden şöyle bir shot içtiğim zaman yemek borumun başından bağırsakların başına kadar hareketini takip edebiliyorum, yaka yaka iniyor sonra karın bölgesinde hafif bir sıcaklıkla oturuyor Big Grin Üzüm sucuğu bildiğimiz cevizli sucuk mu? Not aldım komşum bir dahaki gelişimde denerim bunları.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,037 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,476 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,249 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,502 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,633 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,894 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,388 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,059 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: