Günün Tıraşı (SOTD)
adamentium , Teşekkürler komşum Smile valla deniz ne düşünür bilmiyorum ama 6 mayıs ta tıraş olurken ondan bir şey olsun istedim fonda
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(07/05/2015, Saat: 01:49)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: -aleksey in gönderdiği sabun (İyi başarılı bir ürün olmuş ancak köpük çabuk sönüyor onun dışında artı yönleri daha fazla)

-KoS balm  nemlendirme iyi ilk sürüldüğünde felaket ötesi yanma sonra yüzdeki his güzel
-rapira berbat ötesi sakallı almıyor jiletin bir tarafı kör diğeri biraz kesiyordu : yani iyi değildi
-jaguar117-11
-wilko

Sabunu begenmene sevindim, ozelden veya buradan daha kapsamli bir yorum da yaparsan sevinirim. Ben 1 hafta kullanip memnun kaldim, baska yorumlari da merak ediyorum. Smile
5880bd031a5bd3e4f3347acf3e51957d.jpg

Ikinci parti kendi sabunum, farkli formul ile.
Sakallarim cok uzun degildi, dun tiras oldum cunku ama deneme kopugu yaparken o kadar hosuma gitti ki kopuk, aldim Mongoose'u tek perde tiras oldum. Pitralon Polar da Cool Water in kucuk kardesi gibi, begendim. Guzel tiras oldu. Smile
@Aleksey

Fotoğraf şahane duruyor, çok beğendim. Hangi program ile editliyorsunuz? Pitralon Polar'ın kokusu nasıl? Orjinali gibi çam kokulu mu yoksa direk Cool Water splash gibi mi kokuyor?

Aslında Günün değil Dünün Tıraşı Smile Usturaların hepsinin ağızlarını parlatma, cilalama işi için körlediğim için DE aletlere geri döndüm. Altı aydan fazladır hiç elime almamıştım, yinede yadırgamadım zaten Feather jilet de üzmedi sessiz ama kolayca temizledi yüzümü. Yalnız usturadan alışmışım sakalın uzunluğunu umursamadan yüzümde uzun çekişler yapmaya aynısını 1 haftalık sakal ve DE alet ile deneyince özellikle ilk perdede çok tıkanma yaptı hatta 3-4 kere kanatçıkları açıp direk içinden su tutmadan tıkanmayı açamadım, bir an kartuşlu alet ile tıraş oluyormuşum hissi verdi Smile Üç perde WTG,XTG,ATG tıraş oldum sırasıyla 9,5 ve 2. ayarlarda. Üzerinden yaklaşık 24 saat geçmesine rağmen sakal yönünde hala elime sakal gelmiyor.

* PannaCrema - Namaste
* T&H Wellingtom Medium Super Badger
* Gillette ''Black Beauty''
* Feather
* 444
* Ev yapımı greyfurtlu tıraş kolonyası

2l8vw9z.jpg

Böyle keyifli bir tıraştan sonra dışarda hava da güzel olunca verandada bir keyif yapayım dedim. İçkinin belli bir adı yok evde uydurduğum Soğuk Demleme kahve bazlı, sütlü ve Amaretto'lu bir şey. Tütün ürünleriyle süt bazılarına garip gelsede ben seviyorum, her nefesten sonra ufak bir yudum sütün ağızdaki duman tadını silmesini sağlarken Amaretto ve kahve de tütünün tadının iyice belirginleşip güzelleşmesini sağlıyor fakat yudumu büyütürseniz süt ve amaretto tütüne baskın gelip olayı bozuyor.

Herkese Keyifli ve Bol Köpüklü Tıraşlar =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(07/05/2015, Saat: 16:38)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey

Fotoğraf şahane duruyor, çok beğendim. Hangi program ile editliyorsunuz? Pitralon Polar'ın kokusu nasıl? Orjinali gibi çam kokulu mu yoksa direk Cool Water splash gibi mi kokuyor?

Aslında Günün değil Dünün Tıraşı Smile Usturaların hepsinin ağızlarını parlatma, cilalama işi için körlediğim için DE aletlere geri döndüm. Altı aydan fazladır hiç elime almamıştım, yinede yadırgamadım zaten Feather jilet de üzmedi sessiz ama kolayca temizledi yüzümü. Yalnız usturadan alışmışım sakalın uzunluğunu umursamadan yüzümde uzun çekişler yapmaya aynısını 1 haftalık sakal ve DE alet ile deneyince özellikle ilk perdede çok tıkanma yaptı hatta 3-4 kere kanatçıkları açıp direk içinden su tutmadan tıkanmayı açamadım, bir an kartuşlu alet ile tıraş oluyormuşum hissi verdi Smile Üç perde WTG,XTG,ATG tıraş oldum sırasıyla 9,5 ve 2. ayarlarda. Üzerinden yaklaşık 24 saat geçmesine rağmen sakal yönünde hala elime sakal gelmiyor.

* PannaCrema - Namaste
* T&H Wellingtom Medium Super Badger
* Gillette ''Black Beauty''
* Feather
* 444
* Ev yapımı greyfurtlu tıraş kolonyası

2l8vw9z.jpg

Böyle keyifli bir tıraştan sonra dışarda hava da güzel olunca verandada bir keyif yapayım dedim. İçkinin belli bir adı yok evde uydurduğum Soğuk Demleme kahve bazlı, sütlü ve Amaretto'lu bir şey. Tütün ürünleriyle süt bazılarına garip gelsede ben seviyorum, her nefesten sonra ufak bir yudum sütün ağızdaki duman tadını silmesini sağlarken Amaretto ve kahve de tütünün tadının iyice belirginleşip güzelleşmesini sağlıyor fakat yudumu büyütürseniz süt ve amaretto tütüne baskın gelip olayı bozuyor.

Herkese Keyifli ve Bol Köpüklü Tıraşlar =)

Sıhhatler olsun komşum çok güzel fotoğraflar ve çok güzel bir anlatım. Şiir gibi...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
@Straht tesekkur ederim kaptan, Snapseed kullaniyorum. Pitralon ise Cool Water dan bir tik daha hafif ve spor ama notalar ayni. Pitralon demesem ayni sanabilirsin. Classic daha bir pine dedigin gibi. Smile
@ts9funk
Teşekkürler komşum da siz de dedikten sonra tekrar okudum, baya imla hatası falan var dümdüz yazmışım Smile

@Aleksey
Uygulamayı deneyeceğim teşekkürler. Yazın bol bol Cool Water kullanıyorum yanına tıraş kolonyasını da alayım diyordum ama demekki Pitralon'a da bakmak lazımmış.

Edit: Kurcaladım hatta bir de deneme fotoğrafı yüklüyorum. Baya güzelmiş bu program hem de Google'ın. Yalnız fotoğrafı böyle netleştirip biraz oynayınca bardaktaki kireç ve parmak izleri, fırçadaki toz ve sabun artıkları vs her türlü detay ortaya çıktı Smile Fotoğraf çekmeden ürünlere temizlik yapmak gerekiyor demekki.

akzry8.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(07/05/2015, Saat: 16:04)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5880bd031a5bd3e4f3347acf3e51957d.jpg

Ikinci parti kendi sabunum, farkli formul ile.
Sakallarim cok uzun degildi, dun tiras oldum cunku ama deneme kopugu yaparken o kadar hosuma gitti ki kopuk, aldim Mongoose'u tek perde tiras oldum. Pitralon Polar da Cool Water in kucuk kardesi gibi, begendim. Guzel tiras oldu. Smile
Hazır köpük yapmışken traş olmamak olmaz.
Bana gönderdiğin sabunu bugün de denedim yalnız bu sefer traş kremiyle karıştırdım yine sonuç güzeldi . İlk denememdeki köpüğün sönmesi olayıda bitti koruyuculuk ve yüzdeki yumuşatma güzel. Sabun kokusuz yalnız keşke içine birkaç damla lavanta yağı katsaydın antiseptik özelliğide var veya limon yağı, nane yağı gibi serinletici güzel kokan yağlarda olurdu.

Ancak arko traş sabununun badem yağı ile yumuşatılmış haline çok alıştım bilhassa birazda arko traş kremi eklyorum çok güzel oluyor. Bir ara boş kaldığımda dove sabunla arko sabunu birleştirip içine 20mml badem yağını ekleyip birazda su katıp mutfak robotunda karıştıracam bakalım nasıl olacak.
Muhteşem bir tıraş için rezil bir foto Tongue

rms75w.jpg
Haydi hayırlı tıraşlar...
5c67993d876fd5ae77d7c8ba4ddc5714.jpg
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,625 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,312 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,786 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,227 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: