Günün Tıraşı (SOTD)
(17/04/2015, Saat: 09:46)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • De Vergulde Hand Sabun
  • Tipsoft prem silvertip fırça
  • ERN ustura
  • 4711 tıraş kolonyası
  • De Vergulde Hand Balm
313lwyp.jpg

Sıhhatler olsun komşum. De Vergulde Hand için sizin de dediğiniz gibi Hollanda'nın Arkosu diyorlar. Çok memnun olan da var hiç sevmeyen de. İnsan gerçekten de merak ediyor. Ben bir de 4711'in kokusunu merak ediyorum. Çok çok eski bir koku olduğu için insanda merak uyandırıyor.
Teşekkürler komşum, dediğiniz gibi bizde ARKO ne ise Hollanda'da De Vergulde Hand de aynı. Arko'dan daha az köpük yapıyor ama daha başarılı buluyorum ben bu sabunu.

4711 ise limon kolonyasına çok benzer bir koku Zaten ilk kolonyanın ortaya çıkışı 4711 "Kolnisch Wasser-Köln Suyu" olması lazım yanlış bilmiyorsam. Bunda Çok bayık limon kokusu yok onun yerine daha yumuşak bir limon kokusu yanında başka narenciye ve az miktarda baharat seçiliyor.
(17/04/2015, Saat: 11:09)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum. De Vergulde Hand için sizin de dediğiniz gibi Hollanda'nın Arkosu diyorlar. Çok memnun olan da var hiç sevmeyen de. İnsan gerçekten de merak ediyor. Ben bir de 4711'in kokusunu merak ediyorum. Çok çok eski bir koku olduğu için insanda merak uyandırıyor.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/04/2015, Saat: 11:09)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum. De Vergulde Hand için sizin de dediğiniz gibi Hollanda'nın Arkosu diyorlar. Çok memnun olan da var hiç sevmeyen de. İnsan gerçekten de merak ediyor. Ben bir de 4711'in kokusunu merak ediyorum. Çok çok eski bir koku olduğu için insanda merak uyandırıyor.

Denk geldiginde Tom Ford Neroli Portofino dene komsum, 4711 on steroids diyeni cok gordum. Anladigim kadariyla temel yapilari cok benzer, NP'da 4711 gibi kalicilik konusunda basarisizmis.

Tam yaz kokusu. Smile
(17/04/2015, Saat: 11:57)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denk geldiginde Tom Ford Neroli Portofino dene komsum, 4711 on steroids diyeni cok gordum. Anladigim kadariyla temel yapilari cok benzer, NP'da 4711 gibi kalicilik konusunda basarisizmis.

Tam yaz kokusu. Smile

Öğle tatilinde bakabilirim aslında. Dün Tom Ford Tobacco & Vanille'e baktım. Bırakmadı peşimi alçak bütün gün. Kurtulamadım kokudan. Hiç bana uygun bir koku değilmiş.
(17/04/2015, Saat: 11:57)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denk geldiginde Tom Ford Neroli Portofino dene komsum, 4711 on steroids diyeni cok gordum. Anladigim kadariyla temel yapilari cok benzer, NP'da 4711 gibi kalicilik konusunda basarisizmis.

Tam yaz kokusu. Smile

Neroli Portofino ile vakit kaybedilmesini önermem. Yabancı forumların gazıyla çok farklı bir şey bekleniyor genelde o parfümden. Tabi bizim kültürümüzdeki kolonyaya 600 TL ve üzeri harcanmak isteniyorsa ayrı...
gurmekokular
(17/04/2015, Saat: 12:56)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neroli Portofino ile vakit kaybedilmesini önermem. Yabancı forumların gazıyla çok farklı bir şey bekleniyor genelde o parfümden. Tabi bizim kültürümüzdeki kolonyaya 600 TL ve üzeri harcanmak isteniyorsa ayrı...

Koku referansi olmasi acisindan yazdim hocam. Yoksa zaten fiyat/performans konusuna girdigimizde kolonya benzetmesinin disinda narenciye ve limonun baskin govdesini olusturdugunu dusunursek omru cok uzun olmayacaktir diye tahmin ediyorum. Gun icinde tazelemek gerekir. Bu bile etiket hakkinda bir dusundurur bence.
Sentetik olacaktır o koku, fiyatı da ona göre olmuş Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Fiyat/performanstan bahsetmiyorum. Parfümlerin o şekilde değerlendirilmesine de çok karşıyım. Demek istediğim şu ki, yabancı yorumların etkisiyle "inanılmaz bir yaz parfümü" beklentisi yaratılıyor Neroli Portofino için. Bizim kültürümze ise oldukça sıradan gelen, jenerik bir koku.

Sonuç olarak, tıraş ürünleri de dahil olmak üzere bu tarz ürünlerin sadece yazılan çizilelerin etkisiyle tavsiye edilmesi doğru değil.
gurmekokular
@Chinaski

Komşum sıhhatler olsun. Tipsoftu çıkartırsak Alman/Dutch yapımı bir tıraş olmuş Smile Şu Vergulde Hand sabunun bir bn sevemedim. Hediye edicem galiba.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(17/04/2015, Saat: 14:06)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat/performanstan bahsetmiyorum. Parfümlerin o şekilde değerlendirilmesine de çok karşıyım. Demek istediğim şu ki, yabancı yorumların etkisiyle "inanılmaz bir yaz parfümü" beklentisi yaratılıyor Neroli Portofino için. Bizim kültürümze ise oldukça sıradan gelen, jenerik bir koku.

Sonuç olarak, tıraş ürünleri de dahil olmak üzere bu tarz ürünlerin sadece yazılan çizilelerin etkisiyle tavsiye edilmesi doğru değil.

Neroli Portofino'yu bizzat denedim cok kere, ve bunun uzerine yazdim. 4711e benzerligi de okudugum bir konu. Sahsen kendim de yaz parfumu olarak sahilde surda burada kullanmayi tercih edecegim icin rahat rahat yazdim da, dedigin gibi hocam sadece okuyarak yorum yazilmamali, yaziliyorsa da tecrube degil yorum oldugu belirtilmeli. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,913 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,468 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,219 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,413 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,588 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,852 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,320 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,046 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: