Günün Tıraşı (SOTD)
Gece gece tahrişsiz güzel bir tıraş.

Nivea jel ile yüz temizliği
Loccitane cade sabun
Tipsoft pre.silvertip
Perma sharp jilet
Ve loccitane cade balsam ile nokta koyuldu.
(13/04/2015, Saat: 02:55)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gece gece tahrişsiz güzel bir tıraş.

Nivea jel ile yüz temizliği
Loccitane cade sabun
Tipsoft pre.silvertip
Perma sharp jilet
Ve loccitane cade balsam ile nokta koyuldu.

Komşum sıhhatler olsun, jileti elle tutmadiniz inşallah hangi aletle tıraş oldunuz Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(12/04/2015, Saat: 21:36)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum çok onore oldum losyonlarımın beğenilmesinden dolayı fakat daha stabil ve sabit bir koku kalitesi yakalayamadım. Nemlendirme ve besleyicilik zaten sonradan eklenen gliserin ve e vitamini gibi ıvır zıvırla sağlanıyor fakat koku meyvelerden geliyor. Onlarda her zaman aynı olmuyor. O kadar sıra bekleyip sonra beğenmediği bir losyon alan kişi haklı olarak mutsuz olur o da beni mutsuz eder. Bn bir süre daha denemelere ve test sürümlerini denk geldikçe üyelerimize denetmeye devam edeyim. Güzel bir formül yakaladık mı büyük miktarda üretip forumca kullanırız Smile

Birde en büyük sorunlardan biri cadı fındığı özü malesef ülkemizde bulunmuyor, bulunan markada fahiş fiyata satıyor. Amerikanın Migrosu, Tansaşı seviyesindeki CVS veya Walgreenslerde bile bulunan ve şişesi 5 dolar eden bu ürün neden ülkemizde bulunmaz onu da bilmiyorum.

Yoğun istek üzerine mandalina ve misket limon severlere hemen hızlı bir tarif vereyim.

Malzemeler

*Rebul Mandalina 70 ml
*Gliserin
*Mentol Kristali
*Misket limon veya kokulu limon (market limonu değil, pazarlarda veya köylerde olan kabuğunu hafif çizince tüm odayı kokutan  cins limonlardan)
*Alkol seviyesi düşürmek ve karışıma faydalı özellikler katmak için Cadı Fındığı özü 30 ml

İsteğe göre limon veya misket limonun kabuğunu rendeleyip 70 ml Rebul mandalinanın içine atıp yaklaşık 2-4 hafta kadar bekletiyoruz. Bu sırada şişeyi arada sırada sallamayı unutmayın. Limonun kokusu kolonya ile iyice birleşince bir tülbent veya süzgeç yardımı ile büyük parçaları karışımdan çıkartıyoruz. Yaklaşık 30ml cadı fındığı özü, 1 tatlı kaşığı kadar gliserin ve 1 ufak mentol kristalini karışıma ekleyip mentol kristali eriyene kadar çalkalıyoruz. Tarifin limon kabuğu kısmı tamamen opsiyonel o kısmı işin içinden çıkartıp zaten güzel olan rebul mandalinayı kendi halinde de kullanabilirsiniz.

Bn tıraş sonrası kullandığım rebul mandalinayı bu şekilde kullanıyorum. Sıcak günlerde çok ferahlatıcı oluyor Smile

Tarif için çok teşekkürler komşum. Bu tariflerinizi DIY'ın altında bir başlıkta toplasanız? Biz de gidip gelip okusak Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(13/04/2015, Saat: 08:51)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tarif için çok teşekkürler komşum. Bu tariflerinizi DIY'ın altında bir başlıkta toplasanız? Biz de gidip gelip okusak Smile

Önemli değil komşum ne demek. Bir vakit olsun yapıcam o toparlama işini Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

• Monsavon sabun
  • Tipsoft finest fırça
  • Bonsa ustra
  • Aqua Velva Ice Blue losyon
  • King of Shaves balm
ifobde.jpg
Herkese iyi haftalar.
(13/04/2015, Saat: 08:43)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıhhatler olsun, jileti elle tutmadiniz inşallah hangi aletle tıraş oldunuz Smile

İnan mesajı da atarken bu mesajda bir şeyi unuttum diyordum zaten. Gece gece yazdığında böyle şeyler olabiliyor.

İkon Shavecraft 101.
(13/04/2015, Saat: 10:14)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnan mesajı da atarken bu mesajda bir şeyi unuttum diyordum zaten. Gece gece yazdığında böyle şeyler olabiliyor.

İkon Shavecraft 101.

Şaka ediyorum komşum, sıhhatler olsun tekrar Smile
Tesekkurler Chinaski komsum.
(13/04/2015, Saat: 02:12)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ayha-al sıhhatler olsun harika fotoğraf ve ekipman.

sağol birader, o. yericiler foto üzerinde biraz çalıştılar
er 1924
gem ptfe
fs silvertip
palmolive stick
sir irisch moos

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,614 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,564 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,285 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,747 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,699 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,942 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,471 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: