Günün Tıraşı (SOTD)
(12/04/2015, Saat: 14:16)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün gece, gece yarısından sonra tıraş olunca sanıyorum pekala günün tıraşı olur;

Omega 49
Col Conk Almond
Standard Razors Black
Sputnik (2)(Avuçta stroplandı.)
Tariş Lavanta Kolonyası

Bu ekipman ile bir haftadır tıraş oluyorum, arada bir arko-rapira kaçamağı yaptım yalnızca. Bütün hafta beni üzmedi, tahrişsiz damat tıraşı oldum. Tariş Lavanta da bence çok başarılı bir tıraş sonrası oldu. İstanbul'a geliyor benimle.

Önümüzdeki haftayı düşününce iyi bir ekipman orucu oldu bu hafta...

Hoş geldin @aleksey komşum..Sıhhatler olsun Wink
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Bir pazar tıraşı da benden gelsin Smile
*Proraso Yeşil
*T&H Medium Super Badger
*Geneva Cutlery Full Hollow
*Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı
*Ev yapımı Greyfurt Tıraş Losyonu

24n4uaw.jpg

Proraso'yu uzun zamandır kullanmıyordum, Chinaski komşum sağolsun tekrar hatırladım bu mentol yüklü bombayı. Uzun zamandır neredeyse tek sabunmuş gibi PanneCrema kullandıktan sonra ilk aldığım zamanlarda çok beğendiğim Proraso bir iki basamak geriledi benim için. Tabii bu gerilemenin sebebi o enfes yeşil nane ferahlığı, kokusu veya nemlendirmesi değil köpük kalitesi. PannaCrema ile minimum efor ile yumuşacık krema gibi köpük yapmaya o kadar alışmışım ki Proraso'nun köpüğü biraz sönük kaldı. Şu PannaCrema'nın Proraso versiyonu çıksa düşünmeden 2-3 tane sipariş ederim. Yüzde soğuk su ile Proraso köpürtmenin keyfi bambaşka ama PannaCrema'nın köpüğü şuana kadar kullandığım sabun ve kremler arasında Numero Uno Smile

Bu ustura, hiç ustura bilgim yokken satıcısına güvenip aldığım ve ilk aldığım zamandan beri aramda bir bağ oluşan bir ustura. Hatta aramda bağ olan tek usturam. Nedenini bilmiyorum fakat hiç bilmediğim markasına, hiç okumadığım yorumlarına rağmen bu usturanın kaliteli çıkacağını hissediyordum öyle de oldu. Yaz sonundan beri kutusundan çıkıp temizlenip bilenmeyi bekliyordu fakat üşengeçlikten yapamıyordum. En sonunda bugün kutusundan çıkartıp keskinliğini kontrol ettim; kol kıllarını sorunsuzca alıyordu fakat HHT testinde sınıfta kalıyordu bende Taskind üstatın hediye ettiği minik son taşımla iki yüzünüde 10ar kez bileyip kayışladıktan sonra tıraşa başladım. Sonuç ise Harikaydı. Biran önce adam gibi temizliğini yapıp iyice bilenmesi için yollamayı düşünüyorum. Benim hiç ustura bilememiş ellerimde amatör bir bileme işleminden sonra bile bu tıraşı veren bir ustura adam gibi bilendikten sonra nasıl olcak çok merak ediyorum.

Forum Scuttle'ımızı da ilk defa kullandım bugün, tabii soğuk suyla Smile O yüzden sıcak tutma performansını bilemiyorum. Elde tutması rahat ve dolu olmasına rağmen ağır hissettirmeyen konforlu bir scuttle olmuş. Yalnız içindeki köpürtme kolaylaştırıcı oluklar, oluk değilde çıkıntı halinde olsa köpürtme performansı daha iyi olacakmış gibi hissediyorum. Yine de emeği için Mertsel komşuya çok teşekkürler.
Biraz fazla konuştum kusura bakmayın. Bu da böyle bir mini inceleme yazısı olsun. Herkese iyi pazarlar, keyifli tıraşlar.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@Strath nedir o şişedeki iksir bu arada ustura Joker gibi smile yapmış Rolleyes
(12/04/2015, Saat: 16:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Strath nedir o şişedeki iksir bu arada ustura Joker gibi smile yapmış Rolleyes

Şişedeki iksir Cocktail de Straht olması lazım. Greyfurtlu olduğunu düşünürsek içine mentol de atıldığında harika bir yaz losyonu olur ondan. Adı da Cocktail de Straht Mentholado Vigoroso olsun. Canım cekti valla. Smile

@ts9funk hoşbulduk komşum teşekkür ederim.
(12/04/2015, Saat: 16:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Strath nedir o şişedeki iksir bu arada ustura Joker gibi smile yapmış Rolleyes

Şişedeki iksir deneysel bir tıraş losyonu Smile Greyfurtlu, Cadı Fındığı özlü ve gliserinli gayet sade bir formül. İçine mentol atmayı bende düşünüyordum fakat kendinden mentollü çıkınca çok şaşırmıştım. İçinde mentol olmamasına rağmen aynı mentollü losyonlar gibi yüzde bir ferahlık sağlıyor, sanırım greyfurtun kabuğundaki bir maddeden dolayı. Nedenini bende bilmiyorum.

Evet gülücüklü bir ustura bu, benim de ilk gülücüklü ustura tıraşım oldu bu. Boyun bölgesinde ekstra bir rahatlık sağlıyor. Bir ara gülücüklü ustura forumda çok olay olmuştu Big Grin

(12/04/2015, Saat: 16:58)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şişedeki iksir Cocktail de Straht olması lazım. Greyfurtlu olduğunu düşünürsek içine mentol de atıldığında harika bir yaz losyonu olur ondan. Adı da Cocktail de Straht Mentholado Vigoroso olsun. Canım cekti valla. Smile

İsim şahane olmuş komşum fakat markalaşırsam Türkçe bir isim vermeyi düşünüyorum, deniz ve denizcilikle alakalı bir isim olabilir. Yalnız sizin koyduğunuz isim çok albenili olmuş Smile Yeni mamül çıkınca alıcılar listesine sizi de eklerim denemiş olursunuz.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(12/04/2015, Saat: 16:58)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şişedeki iksir Cocktail de Straht olması lazım. Greyfurtlu olduğunu düşünürsek içine mentol de atıldığında harika bir yaz losyonu olur ondan. Adı da Cocktail de Straht Mentholado Vigoroso olsun. Canım cekti valla. Smile

@ts9funk hoşbulduk komşum teşekkür ederim.

Finallerde ve vizelerde witch hazel,vigoroso,menthol,tabac'ın formülü,makrosla köpürtün gibi konular soracaklarmış seneye @Aleksey 
Bu da benim biraz önce oldugum pazar tirasim: Harris Arlington / FS Finest / R41 / Feather / Proraso (mavi) balm / Bleu de Chanel

jb7gn6.jpg
(12/04/2015, Saat: 19:13)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da benim biraz önce oldugum pazar tirasim: Harris Arlington / FS Finest / R41 / Feather / Proraso (mavi) balm / Bleu de Chanel

jb7gn6.jpg

Komşum sıhhatler olsun, r41 den memnun musun?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
@ts9funk evet cok memnunum, alet elime gecti geceli sadece bunu kullanir oldum Smile Yalniz daha önce de konusmustuk bunu, 89 bile sana ters geliyorsa 41 problem cikarabilir  Exclamation  Undecided
qox1xg.jpg

İyi haftalar
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,840 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,461 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,212 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,400 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,578 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,833 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,297 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,038 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: