Günün Tıraşı (SOTD)
(11/04/2015, Saat: 16:45)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen günkü tıraşı yazayım istedim. Şehir dışındayım, fotoğraf koymadım.
@Chinaski üstadımın desteğiyle keyif yapma niyetiyle edindiğim çelik ustura ile tıraş oldum, buradan kendisine tekrar teşekkür ederim. Jiletli usturaya hiç benzemiyor. Ağzı geniş olduğundan daha keyifli tıraş veriyor. Anlatmakla olmaz sanırım, denemek lazım Smile.
Tiki Fougere Sabun
Duke 3 Best Badger Fırça
Heartring 90 ustura
Birkaç ufak kanama yaptım, ama 3 perdede güzel bir tıraştı Smile.

@Chinaski dershanesinde CUS a hazirlanan benim gibi bir acemi daha Rolleyes
(11/04/2015, Saat: 18:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski dershanesinde CUS a hazirlanan benim gibi bir acemi daha  Rolleyes
Üstadım hoca iyi, hoca iyi Smile Big Grin 

Kömürü elmas yuzuge çevirir iyi Sarraf. Smile Big Grin .
@ihtilaf @btoprak güveninize teşekkür ederim. Ben de taskind ustadima mutesekkirim Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Ön Hazırlık: Duş
Fırça: Semogue 1305
Tıraş Kremi: Edwin Jagger Lime
Tıraş Makinesi: Merkur Futur
Jilet: Bolzano Superinox
Tıraş Sonrası: Edwin Jagger Lime Aftershave jel

EJ'leri sample olarak almıştım, her ne kadar tıraş kremi ile köpürtmeyi başaramadıysam da (sabun kullanmaya alışık olduğumdan sanırım) koruyucu bir katman oluşturduğunu söyleyebilirim. Tahrişsiz bir tıraş sağladı. Henüz ağaçtan koparılmış limon kokusu var, öyle sentetik değil sanki.
Acta est fabula, plaudite.
Proraso Eucalyptus&Menthol ile ferah bir ön hazırlık,
TOBS Avocado krem,
HMW silvertip fırça,
Punktal 100 ustura,
Gillette Cool Wave ile ferah bir bitiris. Tam bir Pazar keyfi oldu, herkese iyi tatiller.
71b6ef788a61182c802975310b88e1a5.jpg
Punktal ve HMW, harikalar! Sihhatler olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
@Chinaski

Punktal ve HMW konusunda Aleksey'e katılıyorum şahane duruyorlar. Punktal çok nostaljik duruyor özellikle. Yazı tipi, sap tasarımı vs derken şöyle eski marka sabun ve vintage bir fırça ile siyah beyaz veya sarımtırak bir fotoğraf çekilse çok güzel olabilir. HMW ise tıraş fırçasından çok stres dolu anlarda okşanacak ve rahatlanacak bir evcil hayvan gibi duruyor böyle pofidik pofidik Big Grin

Sıhhatler olsun komşum, sana özendim bende proraso ile bir tıraş olayım bugün.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(12/04/2015, Saat: 12:14)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Punktal ve HMW, harikalar! Sihhatler olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkürler Aleksey komşum gerçekten çok harika ikili oldular.

(12/04/2015, Saat: 12:18)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Punktal ve HMW konusunda Aleksey'e katılıyorum şahane duruyorlar. Punktal çok nostaljik duruyor özellikle. Yazı tipi, sap tasarımı vs derken şöyle eski marka sabun ve vintage bir fırça ile siyah beyaz veya sarımtırak bir fotoğraf çekilse çok güzel olabilir. HMW ise tıraş fırçasından çok stres dolu anlarda okşanacak ve rahatlanacak bir evcil hayvan gibi duruyor böyle pofidik pofidik Big Grin

Sıhhatler olsun komşum, sana özendim bende proraso ile bir tıraş olayım bugün.

Teşekkürler @Straht komşum. Punktal çok klas bir ustura yapmış dediğin gibi. Hmw ise tam tarif ettiğin gibi pofuduk bir fırça Smile Uçlar gel tip, düğüm yoğun, kemikli ama esnek yüzü resmen oksuyor Smile Bu düğümü herkese tavsiye ederim.

Fotoğraf için dikkate alacağım komşum önerini Smile
Sıcak Havlu
TOBS Avocado
Tipsoft PS
Gillette Slim
Polsilver
Şap
Axe Pulse
444

Pazar gününün tıraşı ;
Ön Hazırlık : Neutrogena Visibly Clear Maske Ve Yüz Temizleme Jeli İle Yüz Yıkama
Krem : Palmolive Original
Jilet : Perma Sharp
Fırça : Wilkinson Sword Pure Bristle Fırça
Tıraş Sonrası : Crystal Şap + Tabac Original Aftershave + Gillette Hydratant Balm + Bebak Acıbadem Sütü

fka49g.jpg
Bugünkü Tıraşta biraz ''Başlangıç'a geri dönmek'' için jileti Perma Sharp, Kremi ise Palmolive olarak seçtim. Palmolive tam bir köpük bombası fazla büyükçe bir nokta koymamama rağmen köpük patladı. Üç perde sırasıyla WTG + XTG ve ATG ile üç perde sinekkaydırdık yine. Bıyık bölgesinde minik bir kesik hariç bir sorun olmadı. Tıraş sonrasını ise klasik tıraş sonrası ritüelim olan önce şap sonra tabac sonra balm en sonda ek olarak bebak acıbadem sütü kullandım. Kesik olan yere ise şap durdurmadığı için İHA kantaşı kullandım sonrasında ise Bepanthene sürdüm.
Herkese keyifli pazarlar ve sıhhatler olsun Cool Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,908 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,468 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,219 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,411 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,588 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,849 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,319 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,046 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: