Günün Tıraşı (SOTD)
3 haftalık sakalımı artık tıraş etmek istediğime karar verdim ve bugün böyle bir tıraş oldu. Kullanmaya kullanmaya PannaCreama'yı unutmuşum hep domuzlarla kullandığım için T&H ne kadar köpürtür bilemedim ve 30 saniye değilde 1 dakika kadar yükleme yaptım. Sonucunda 4 veya 5 perdeye yetecek kadar süzme yoğurt kıvamlı köpük çıktı. Bn köpüğü tastan yüzüme alıp suyla inceltip kullandım ve 3 perde tıraş oldum fakat tasta en az 2 perde fırçada ise 1 perde temizinden köpük vardı israf oldu biraz Smile 2 perde sonrası tıraşta yakma yapmasa bir de çok güzel olacak.

* T&H  Medium Super Badger
* PannaCrema - Namaste
* Filarmonica 12 Doble Temple
* Ev yapımı Greyfurt Losyon

2ufd1th.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Günaydın.

Ön Hazırlık: The Handmade Soap Witch Hazel sabun ile yüzü yıkama
Fırça: Semogue 1305
Sabun: TOBS Sandalwood
Tıraş Makinesi: Merkur Futur
Jilet: Timor Solingen (3. tıraş)
Tıraş Sonrası: Bol soğuk su ile durulama, TOBS Sandalwood Aftershave Gel, TOBS Sandalwood kolonya

Haftaiçi her gün tıraş olduğumdan cildi yormaktan uzak duruyorum. İlk perde 2, ikinci perde 1,5 ayarda yeterli ve tatminkar bir tıraş oldu.
Acta est fabula, plaudite.
Günaydın,

YUMA + Rapira
Lavanta yağı ile modifiye Smile
Derby Sabun + Az miktarda Derby Krem
Semouge 1305
IHA Şap
Aspirin ile modifiye Smile
Watsons Sierrian Breeze Tıraş sonrası

Ekonomik tıraş

YUMA = Hikmetinden sual olunmaz  Big Grin

Sıhhatler ola
(06/04/2015, Saat: 19:44)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 haftalık sakalımı artık tıraş etmek istediğime karar verdim ve bugün böyle bir tıraş oldu. Kullanmaya kullanmaya PannaCreama'yı unutmuşum hep domuzlarla kullandığım için T&H ne kadar köpürtür bilemedim ve 30 saniye değilde 1 dakika kadar yükleme yaptım. Sonucunda 4 veya 5 perdeye yetecek kadar süzme yoğurt kıvamlı köpük çıktı. Bn köpüğü tastan yüzüme alıp suyla inceltip kullandım ve 3 perde tıraş oldum fakat tasta en az 2 perde fırçada ise 1 perde temizinden köpük vardı israf oldu biraz Smile 2 perde sonrası tıraşta yakma yapmasa bir de çok güzel olacak.

* T&H  Medium Super Badger
* PannaCrema - Namaste
* Filarmonica 12 Doble Temple
* Ev yapımı Greyfurt Losyon

2ufd1th.jpg

Komşum sıhhatler olsun, epeydir göremiyorduk özlettin kendini Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
00a24429fee4efcd6ba93f85512c8ac8.jpg
www.BarbarosRazors.com

(07/04/2015, Saat: 11:46)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıhhatler olsun, epeydir göremiyorduk özlettin kendini Smile
Teşekkürler komşum sıcak karşılama içinSmile iş güç derken bir de forum kapansı açıldı falan giremedim.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

zkjy13.jpg
Çok güzel bir sabah tıraşı, polsilver da bolzano gibi favorim, boyun altında ise 9.ayar çok iyi iş çıkardı. Sanırım agresif ayarlar ile daha az tahriş yaşıyorum.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Ön Hazırlık: Duş, TOBS Sandalwood Pre Shave Oil (çene ve boyun gibi sorunlu bölgelere uygunlandı)
Fırça: Semogue 1305
Sabun: TOBS Sandalwood
Tıraş Makinesi: Merkur Futur
Jilet: Timor Solingen
Tıraş Sonrası: Bol soğuk su, TOBS Sandalwood Moisturising Cream, TOBS Sandalwood Cologne
Acta est fabula, plaudite.
  • Truefitt&Hill No:10 krem
  • Custom Tgn finest fırça
  • ERN 11/16
  • 4711 tıraş kolonyası
  • The Real Shaving balm
22gdib.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Geltir Sıcak Köpürteç,
TOBS Sandalwood krem,
Semogue 1470,
Feather ac dx+ pro blade,
Ali Bıyıklı Şap.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,713 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,361 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,567 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,258 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,034 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: