Klasik ve Sartorial Giyim
casual ile klasik ayakkabının ayrımını nasıl yapabiliriz
elimdeki takımın altında nasıl durur diye
şüpheye düştüğüm ayakkabılarım şunlar

pr_01_3379_max.jpg

pr_01_1852_max.jpg

pr_01_141_max.jpg

diğerlerinde şüphem yok ama bu üstteki 3 ayakkabının takımın altında ne durumda olacağı hakkında
büyük şüphelerim var Blush
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(24/03/2015, Saat: 19:06)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: casual ile klasik ayakkabının ayrımını nasıl yapabiliriz
pr_01_3379_max.jpg
pr_01_1852_max.jpg
pr_01_141_max.jpg
diğerlerinde şüphem yok ama bu üstteki 3 ayakkabının takımın altında ne durumda olacağı hakkında
büyük şüphelerim var  Blush
McOrco Başkan, smart casual tarz ile güzel duracak ayakkabılar fotoğraftakiler. Ancak bulunacağınız ortam, bu kimselerle yakınlığınız, mesleğiniz, mevsim, takımınızın rengi gibi hususlar gözönüne alındığında takım elbise ile asla giyilmez diyemem.
Riske atmamak açısından şu model her türlü katılımda giyilebilecek ideal bir ayakkabı sanırım (tabi beğeni göreceli sanırım)
2vbs9rn.jpg
Acta est fabula, plaudite.
(24/03/2015, Saat: 19:29)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: McOrco Başkan, smart casual tarz ile güzel duracak ayakkabılar fotoğraftakiler. Ancak bulunacağınız ortam, bu kimselerle yakınlığınız gibi hususlar gözönüne alındığında takım elbise ile asla giyilmez diyemem.

Riske atmamak açısından şu model her türlü katılımda giyilebilecek ideal bir ayakkabı sanırım (tabi beğeni göreceli sanırım)

2vbs9rn.jpg

church's mü o Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(24/03/2015, Saat: 19:33)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: church's mü o Smile

Evet Blush
sizlerin önceki sayfalarda küt burunlu ayakkabılar üzerinde bir X ile anılıyordu
bunun nedeni nedir hocam Smile

elimdeki klasik olduğundan şüphem olmayan diğer tüm ayakkbılarımda
parlak mat damarlı deri bağcıklı vs olsalarda ama hepsi küt burunlu

pr_01_1850_max.jpg

pr_01_1862_max.jpg

numara 48.5 gibi biraz büyük bir numara olunca birde Big Grin
sivri burunun payı düşünüldüğünde
hoş gözkümüyor
(24/03/2015, Saat: 19:06)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: casual ile klasik ayakkabının ayrımını nasıl yapabiliriz

pr_01_3379_max.jpg

pr_01_1852_max.jpg

pr_01_141_max.jpg

büyük şüphelerim var  Blush

İşyerimde kösele kullanıyorum mecbur ama uzun yürüyüşlerde ayağımı mahvediyor o yüzden işe gidip gelirken greyderin yukarıdaki tarzda ayakkabılarını kullanıyorum öğlen yürüyüşlerinde de işyerimde köseye devam böylece işyerinde giydiğim ayakkabı hem yıpranmamış hemde boyasında sıkıntı olmamaış oluyor, işyerinde şeffaf plastik ayakkabı kutulardan var 2 renk ayakkabı mevcut ve 2 adet basit plastik ayakkabı kalıbı, işe geldiğimde dışarıda giydiğim ayakkabıya kalıbı koyuyorum akşam çıkarken de köselelere kalıbı koyup çıkıyorum.

Charles Tyrwhitt gömlekleri Ankara'da bulabilir miyim? yoksa internetten ingiltere üzerinden mi alacağız =)
(24/03/2015, Saat: 20:49)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sizlerin önceki sayfalarda küt burunlu ayakkabılar üzerinde bir X ile anılıyordu
bunun nedeni nedir hocam Smile

elimdeki klasik olduğundan şüphem olmayan diğer tüm ayakkbılarımda
parlak mat damarlı deri bağcıklı vs olsalarda ama hepsi küt burunlu

pr_01_1850_max.jpg

pr_01_1862_max.jpg

numara 48.5 gibi biraz büyük bir numara olunca birde  Big Grin
sivri burunun payı düşünüldüğünde
hoş gözkümüyor

McOrco Başkan, sorunuz tamamı ile estetik ile ilgili sanırım. Sivri burun ya da küt burun genel olarak klasik giyimde kısa bir dönem popüler olmuş ama sonra sanırım üreticilerinin de "biz neden küt burun üretmekte ısrar ediyoruz" kısmen vazgeçtikleri bir model olabilir Tongue Şaka bir yana çarık gibi vs. benzetmelerde bulunuyorlar.

48.5 numara için gerçekten ne önerebileceğimi bilemedim Smile Ayaklarım 41 numara , taraksız. Öyle olunca oxford veya almond model tercih ediyorum. Ancak siz de yuvarlak ile oxford arasındaki modelleri tercih edebilirsiniz.
(24/03/2015, Saat: 19:34)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet  Blush

Hani şu aşağıdaki linkte 2.250TL'ye satılan Church mü? Big Grin

https://www.beymen.com/p_church-s-ayakkabi_68389_15096
(24/03/2015, Saat: 22:40)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hani şu aşağıdaki linkte 2.250TL'ye satılan Church mü? Big Grin

https://www.beymen.com/p_church-s-ayakkabi_68389_15096

Üstadım inanın yurtdışı fiyatları bu derece değil, 150-200 pounda ömür boyu kullanılacak bir ayakkabı alıyorsunuz, ayrıca ayakkabı yenileme hizmeti de sunuyorlar.
pantolon ve cekette ton farkı olan
hatta bazen renk farkı olan takımlar görüyorum
plaza insanlarında
ceketler blazer değil hemde
bu nedir ne değildir?
bu kombinasyon hangi seneryolarda uygulanabilir?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,271 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,698 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Ankara'da giyim mağazaları Mustafa40 2 2,365 14/08/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: Mustafa40
  Klasik gitarlardan anlayan komşularım tavsiyelerinize ihtiyacım var. kirli sakal 5 5,040 24/01/2017, Saat: 01:09
Son Yorum: caneser
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,369 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: