Günün Tıraşı (SOTD)
Futur'u sevenler ve sevdiğini henüz bilmeyenler derneği Big Grin

ru34b7.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Yeni yeni tecrübeler kazandıkça her birini denemeye çalışıorum ve farklı Şeyler denemek insanın zihnini biraz olsun stresten telaştan uzaklaştırıyor. Sultan sonra iyice yumuşayan fırçama bikaç damla badem Yağı damlattım ve Yüzümü Güzelce moos marka gliserinli sabunla yedire yedire yıkadım. Sıcak suyla tabi yumuşacık oldu. Arka sabunu yüzüme sürdükten sonra Yağlı fırçamla 2 3 dakika Güzelce köpürtmek. EJ DE89 BL makinem ve yeşil Astra jiletimle her saniyesinden keyif alarak sakal tıraşımı oldum. Traş sonrası yüzüme birşey sürmedim. Çünkü badem Yağı oldukça nemli ve acısız Tıraş olmamı sağladı. 1 saate yakın sinek kaydı Yüzümü okşayarak keyfini çıkarttım.
Proraso tıraş öncesi
EJ Barley
Sputnik
Nivea mild
Fonex
Zaza şap
Bay Rum
Nivea Cool Kick

Niveaları bitirme tıraşı yine. Krem her zaman olduğu gibi cayır cayır yaktı. İki tıraşlık bir şey kaldı. Balmında dibini görürüm yakında.

Son tıraşlarım her daim iyi geçmesine rağmen rutinin biraz dışına çıkınca sonuç berbat oluyor. Sputnik boğazı pancar tarlasına çevirdi. Teflon kaplı bıçaklar kesinlikle bana göre değil. Keskin bir bıçak aslında ama fena takılıyor, noktasal kanamalara davetiye çıkarıyor.

Keyifsiz bir tıraş oldu vesselam :/.
Haydi hayırlı tıraşlar...
-Duke 3 Best
-Standard Razors Black
-Personna Platinum
-Mike's Orange/Cedarwood/Blackpepper
-L'occitane Baux ASB

Feather'la da anlaşamadıktan sonra tam Platinumlar bana gelmiyor derken Personna beni çok şaşırttı. Keskinliği konusunda bir fikir oluşmadı ancak çok konforlu bir tıraş verdi.
Aleksey komşum sıhhatler olsun ben Salı günü tıraş olmuştum personna ile. Gayet takılmayan akan fakat yumuşak bir jilet, keskinlik konusunda bende tam bir fikir sahibi olamadım fakat permasharpa kıyasla daha iyi tıraş çıkarttığı kesindir Smile
(21/03/2015, Saat: 01:13)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleksey komşum sıhhatler olsun ben Salı günü tıraş olmuştum personna ile. Gayet takılmayan akan fakat yumuşak bir jilet, keskinlik konusunda bende tam bir fikir sahibi olamadım fakat permasharpa kıyasla daha iyi tıraş çıkarttığı kesindir Smile

Sana kötü perma denk gelmiştir veya Kıbrıs'takiler çok beklediyse sorun ondan olmuş olabilir. Ben burada İmpa'dan aldığım Permalarla sorunsuz tıraş olabiliyorum komşum. Hani fikrin kalıcı olmasın, iyi bir yerden alınca yine dene diye yazdım. Ha bu kadar jilet varken permayı tercih eder miyim? Daha iyi jiletler var tabii ki o ayrı. Big Grin
bugun sabah asagidaki malzemeyi kullandim

10g9ph4.jpg
2e0vf3o.jpg
(21/03/2015, Saat: 03:53)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugun sabah asagidaki malzemeyi kullandim

10g9ph4.jpg

Sıhhatler olsun, vie-long fırçadan memnun musunuz?
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(21/03/2015, Saat: 09:50)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun, vie-long fırçadan memnun musunuz?

Cok tesekkur ederim sizede sihhatler olsun

Vie-long 18mm dugum atkili firca benim kullandigim. Domuz kilindan cok iyi. Porsuk denemedim daha nasil oldugunu bilmiyorum.

Alacaksaniz en az 24mm dugum olursa daha iyi olur derim. Ayrica 26mm,ve 30mm atkili fircam var. Onlarin kullanma rahatligini gordugum icin boyle diyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,582 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,281 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,768 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,212 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: