Günün Tıraşı (SOTD)
(19/02/2015, Saat: 23:48)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: c4109e5d9815f3bb0232b0aab9bbdea6.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aleksey komşum sıhhatler olsun ateşler eden bir foto !!!
Ön hazırlık: sıcak havlu, sıcak su ile yüzü iki kez yıkama
Sabun: Arko (badem yağı takviyeli)
Fırça: Semogue
Tıraş Makinesi: Merkur Futur
Jilet: Bolzano Superinox
Tıraş Sonrası: Hametan krem

ihtilaf üstadın tavsiyesi üzerine öncelikle sorunlu bölgeleri tek perde gerdirmeden geçtim az biraz kaldı ama çok dikkatli bakmadıkça belli olmuyor, rahatsızlığı bir tek bana, diğer yerler iki perde. kendisine teşekkür ederim bu arada.
Acta est fabula, plaudite.
(20/02/2015, Saat: 09:00)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ön hazırlık: sıcak havlu, sıcak su ile yüzü iki kez yıkama
Sabun: Arko (badem yağı takviyeli)
Fırça: Semogue
Tıraş Makinesi: Merkur Futur
Jilet: Bolzano Superinox
Tıraş Sonrası: Hametan krem

ihtilaf üstadın tavsiyesi üzerine öncelikle sorunlu bölgeleri tek perde gerdirmeden geçtim az biraz kaldı ama çok dikkatli bakmadıkça belli olmuyor, rahatsızlığı bir tek bana, diğer yerler iki perde. kendisine teşekkür ederim bu arada.
Herkese sıhhatler olsun. Bruce komşum ihtilaf üstadın metod tavsiyeleri çok önemlidir. Zamanla sıfır tahriş ile tıraş olursunuz zaten. Sıhhatler olsun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
1. Gillette Adjustable Slim;
2. Bolzano jilet
3. Specik Balm
4. Cella Sabun
5. Tipsoft fırça ve zaza şap

Yeni oyuncağım Gillette slim geldi,ilk tıraşım onunla. R 89 dan daha hafif, bu benim için bir avantaj oldu,özellikle boyun bölgesinde, hafif olması manevraları daha net yapmama sebep oldu. Çok hoşuma gittiğini belirtmem gerekir,birkaç yerde lokal kanama dışında,onu da aleti açısını tam ayarlayamadığım dan kaynaklandı. Özellikle 5. ayara kadar kendinizi kesmeniz imkansız gibi. İlk 2 perdeyi 7. ayarda oldum diğer tersten aldığım 3. perdeyi ve rötuşu ise 1.3.5. derecelerde denedim. Gerçekten M3 ayarında çok net bir tıraşı var. Kesinlikle açı ayarlarına elim alıştığında m3 performansında tıraş verebilecek. İlk tıraş deneyimim olmasına rağmen boyun bölgem bu zamana kadar R 89 ile olduğumdan daha iyi oldu. Gerçekten Gilltte slim mild bir alet. Ben daha agresif bekliyordum ama bu mild olması çok işime yaradı,özellikle bebek poposu kıvamı içinAngel

Sonuç olarak Gillette slim adgustable çok ama çok hoşuma gitti ve direk favorim oldu. Bana bunu ulaştıran marvin üstada teşekkürler. herkese hayırlı tıraşlar...

345dhqd.jpg
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Futur'un çok agresif ayarları ile sadece WTG ile tıraş olma denemelerine başladım. Biraz daha elim alışırsa bayağı olacak gibi duruyor.

1zf7l09.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(20/02/2015, Saat: 10:37)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. Gillette Adjustable Slim;
2. Bolzano jilet
3. Specik Balm
4. Cella Sabun

Yeni oyuncağım Gillette slim geldi,ilk tıraşım onunla. R 89 dan daha hafif, bu benim için bir avantaj oldu,özellikle boyun bölgesinde, hafif olması manevraları daha net yapmama sebep oldu. Çok hoşuma gittiğini belirtmem gerekir,birkaç yerde lokal kanama dışında,onu da aleti açısını tam ayarlayamadığım dan kaynaklandı. Özellikle 5. ayara kadar kendinizi kesmeniz imkansız gibi. İlk 2 perdeyi 7. ayarda oldum diğer tersten aldığım 3. perdeyi ve rötuşu ise 1.3.5. derecelerde denedim. Gerçekten M3 ayarında çok net bir tıraşı var. Kesinlikle açı ayarlarına elim alıştığında m3 performansında tıraş verebilecek. İlk tıraş deneyimim olmasına rağmen boyun bölgem bu zamana kadar R 89 ile olduğumdan daha iyi oldu. Gerçekten Gilltte slim mild bir alet. Ben daha agresif bekliyordum ama bu mild olması çok işime yaradı,özellikle bebek poposu kıvamı içinAngel

Sonuç olarak Gillette slim adgustable çok ama çok hoşuma gitti ve direk favorim oldu. Bana bunu ulaştıran marvin üstada teşekkürler. herkese hayırlı tıraşlar...

345dhqd.jpg

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Diğer bir başlıkta "Marshall Eriksen" ile ilgili espirili bir resim vardı. Gitarları görünce aklıma şu geldi:

"The Funk, The Whole Funk and Nothing But The Funk" Big Grin.

Bu arada her zaman sinek kaydı tıraş olmaya çalışmayın. Eliniz alışınca WTG, ATG ile iki perdede yeterli yakınlıkta tıraş olabileceğinizi düşünüyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(20/02/2015, Saat: 10:43)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Diğer bir başlıkta "Marshall Eriksen" ile ilgili espirili bir resim vardı. Gitarları görünce aklıma şu geldi:

"The Funk, The Whole Funk and Nothing But The Funk" Big Grin.

Bu arada her zaman sinek kaydı tıraş olmaya çalışmayın. Eliniz alışınca WTG, ATG ile iki perdede yeterli yakınlıkta tıraş olabileceğinizi düşünüyorum.

"The Funk, The Whole Funk and Nothing But The Funk" Big Grin.CoolCoolCool

Teşekkürler @OnLyTNT komşum. Aslında sinek kaydı alışkanlığı neden oluştu bilmiyorum,önceleri haftada bir tıraş olurdum sanırım o zamanların alışkanlığı ama tavsiyenize dikkat edeceğim.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
79niNSs.jpg?1
Cuma Sabah Tıraşı
Tıraş Aleti: Gillette Red Tip
Tıraş Jileti: Rapira Platinum Lux (1)
Tıraş Fırçası: Isana Men Pure Badger
Tıraş Sabunu: Proraso
Tıraş Sonrası: Barbasol Pacific Rush

Cümleten hayırlı cumalar. Herkese sıhhatler olsun.
Bu aralar elim sürekli Yuma'ya gider oldu. Çok beğendiğim Red Tip ile bile tıraş olurken aklımda Yuma vardı Smile Neyse ki tıraş boyunca Red Tip hiç kıskançlık yapmadı, tırnaklarıyla yüzümü cırmadı, güzel bir sinekkaydı tıraş ortaya çıktı Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(20/02/2015, Saat: 10:27)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese sıhhatler olsun. Bruce komşum ihtilaf üstadın metod tavsiyeleri çok önemlidir. Zamanla sıfır tahriş ile tıraş olursunuz zaten. Sıhhatler olsun.

üstadım teşekkür ederim, aynen uyguladım. Futur'un mild ayarlarında gezindim, bakalım olmadı biraz dinlendircem sakalı, hiç olmadı yerleri yurtları belli o 7-8 adet sürekli batan kılın, gidip kökten hallettircem.
Acta est fabula, plaudite.
(20/02/2015, Saat: 10:37)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1. Gillette Adjustable Slim;
2. Bolzano jilet
3. Specik Balm
4. Cella Sabun

345dhqd.jpg

Üstadım Slim'ininz hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Slim benim de çok sevdiğim mild bir tıraş aleti özellikle 4. ayar favorim. Kondisyon olarak gayet iyi duruyor. Yalnız Slim'in silinen rakamlarını isterseniz S uçlu siyah asetat kalemiyle canlandırabilirsiniz. Yabancı bir forumda okumuştum sonrasında kendim de denedim ve sonucu da beğendim.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,371 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,605 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,662 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,930 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,430 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: