En Son Ne Aldınız ?
Taşkın üstaddan aldığım Ern ile çelik ustura denemelerine başladım. Yanında Illionis 127 strop da aldım, sağolsun o konuda da yardımcı oldu. Burdan emeği geçen Chinaski komşuma da teşekkür ederim.

9LI3Uto.jpg?1
4H64yek.jpg?1
XqwKOzT.jpg?1
(02/02/2015, Saat: 22:41)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taşkın üstaddan aldığım Ern ile çelik ustura denemelerine başladım. Yanında Illionis 127 strop da aldım, sağolsun o konuda da yardımcı oldu. Burdan emeği geçen Chinaski komşuma da teşekkür ederim.

9LI3Uto.jpg?1
4H64yek.jpg?1
XqwKOzT.jpg?1
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın komşum. Kullandıktan sonra güzelce kurulamayı unutmayın sapin arasını da peceteyle kurulayin. Yağlamadan kaldırıp koymayın. Üzerindeki altın yıkama kısım çok narindir dikkat etmek lazım.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Hayırlı olsun @Aleksey komşum. Çok güzel ustura, şayet ustura işine girmiş olsaydım kesinlikle ben de talip olabilirdim bu usturaya. Güle güle kullanın.
Teşekkür ederim @ooppss üstadım, ben de çok beğendim, tam vitrinlik dediğiniz gibi Smile.

@Kalfa komşum,
R41 güzel makinedir, Rosegold sapla da ayrı bir duruşu var. Ustura gibi mi derseniz bilemeyeceğim ama bir çelik usturanın keyfi başkadır sanırım. Onu her ikisini de deneyen üstadlarımız daha iyi yanıtlarlar. Yine de ben bireysel olarak R41 tıraşını seviyorum, ayrı bir havası ve etkisi var. Yakın ve agresif bir yapıda.

Yuma ile yakın tıraş oluyorsanız mezun olana kadar bekleyin derim. Zaten gördüğüm kadarıyla geleneksel tıraşın keyfine vardınız, bırakmazsınız sanırım, en azından bıraksanız bile ileride geri dönersiniz. Öğrencilikten çıkın sonra bu makinelerden bir iki tanesini alın deneyin derim Wink.
[quote='btoprak' pid='102418' dateline='1422899683']
Benim elemanı bugün gidip kargodan aldım. Öncekini kardeşime verince yenisini ve tabi makyajlısını almak şart olmuştu Smile.

Hayirli olsun. Keyif alarak kullanmanizi dilegiyle
Teşekkür ederim @ayha-al komşum.
Gelmiş sonunda @btoprak üstad, tutuş konusundaki yorumunuzu bekliyorum Smile
www.BarbarosRazors.com

(02/02/2015, Saat: 22:54)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın komşum. Kullandıktan sonra güzelce kurulamayı unutmayın sapin arasını da peceteyle kurulayin. Yağlamadan kaldırıp koymayın. Üzerindeki altın yıkama kısım çok narindir dikkat etmek lazım.

Yağ bulunmadığından elimde yağlayamadım ilk kullanımdan sonra. Linen tarafında 8-9 kere stroplayıp deri kısmında yine bir 15 kere stroplayıp kaldırdım. Yarın şehre ineceğim, yağ olarak ne tavsiye edersin?
(02/02/2015, Saat: 22:58)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun @Aleksey komşum. Çok güzel ustura, şayet ustura işine girmiş olsaydım kesinlikle ben de talip olabilirdim bu usturaya. Güle güle kullanın.

Çok sağol btoprak komşum daha güzelleri senin olsun inşallah. Valla benim de niyetim yoktu ama günün tıraşında Chinaski komşumunkini çok beğendiğimi belirtmiştim, Taşkın üstadın da elinde varmış iyi denk geldi. Ben elime aldığımda da Taşkın hocanın kral ağacı sap yaptığı Pradat Brun kalır diyordum ama tıraşıyla büyüledi beni bu arkadaşımız. Smile
(03/02/2015, Saat: 00:21)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yağ bulunmadığından elimde yağlayamadım ilk kullanımdan sonra. Linen tarafında 8-9 kere stroplayıp deri kısmında yine bir 15 kere stroplayıp kaldırdım. Yarın şehre ineceğim, yağ olarak ne tavsiye edersin?
Nalburdan ince makine yağı alabilirsin. Bebe yağı da denedim işe yarıyor. Uzum süre kullanmayacaksam vazelin ile kaplıyorum sonra kaldırıyorum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: