En Son Ne Aldınız ?
Ozgun komsum yurt disindan mi siparis ettiniz? Hangi siteden?

Sent from my iPhone using Tapatalk
(01/02/2015, Saat: 17:05)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ozgun komsum yurt disindan mi siparis ettiniz? Hangi siteden?

Sent from my iPhone using Tapatalk

saolsun urunu mancho ustad dan aldim

Bıçak Sanatı forumundan Mehmet Turan Bey'den rica ettiğim: Eğe çeliğinden, 13/16" genişlik 2,57" uzunluk, near wedge bir ustura. Sap fiber malzemeden. Beğendiğim bir tasarımın fotoğrafını gönderdim, üzerine yapım aşamasında bazı fikirler ekledik ve ortaya böyle bir ürün çıktı. Güzel bir tecrübe oldu, ilerisi için çok başarılı işler çıkabileceğinin bir göstergesi oldu bana.

Dün Mehmet Bey ve gene Bıçak Sanatı forumundan Rıza Bey ile buluştuk. Ustura,geleneksel tıraş, bıçaklar, çelik işleme vs bir çok konudan sohbet etme imkanımız oldu. Kendilerinden çelik çeşitleri ve yapım aşamaları ile ilgili bilgiler öğrendim. Kendi yaptıkları tıraş sabunlarından denemem için hediye ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. @black08 nickli üyemiz Bülent Bey ile tanışamadık ama kendisine de katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.
2i6gd5h.jpg
2q9dtlu.jpg
23u8qkz.jpg
flebns.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski

Günün tıraşı başlığından sonra gördüm aslında aynı mesaj gibi olucak ama burda daha detaylı foto görünce tekrardan yazayım istedim.

Tekrardan hayırlı olsun komşum. Sap güzel, kılıf güzel, ustura güzel, Deli Behçet'i güzel günlerde kullanırsın umarımSmile

Türkiye'de de bu tarz özel yapım ustura olayının gelişiyor olması çok güzel. Keskin silahların kültürünün yaşaması gereken bir ülke olmamıza rağmen pek rağbet görmüyor nedense. Hem asya hem arap köklerimiz sayesinde hem şam çeliği hem tamahagane bizim kanımızda var fakat piyasayı hep Avrupaya bırakmışız. Umarım bu usturaları yapan ustalar ustura konusunda bizi üst sıralara çıkartır.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Teşekkür ederim @Straht komşum. Usturanın formunu rica ettim Mehmet Bey' den özellikle eğedeki tirtikli yüzeyin kalmasını istiyordum. Tam ayarında bir desen olmuş. Sap biraz sade olsun istedik. Kılıfı ise Mehmet Bey yanımda elleriyle dikti sağolsun çok ilgilendiler.

Evet bizim atalarımızın çelik işleme becerisi çok yuksekmis ama su an dünyaya entegre olmakta zorlanıyoruz malesef.

Son dönemde epey atılım var istenilen çelikler bulunuyor. Gerekli makinalar da alınıyor ustalar tarafından. Gelişmesi için bir kaç sene bu ilgiyle devam edilmesi lazım elbette.

Sonuçta bu yapilan is bir zanaat ve maddi getiri beklenmiyor belki sadece maseaflar alınıyor. Iş ticari noktaya gelirse çok güzel işler çıkaracak ustaların olduğunu bilmek güzel.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Benim elemanı bugün gidip kargodan aldım. Öncekini kardeşime verince yenisini ve tabi makyajlısını almak şart olmuştu Smile.

bjbvpg.jpg
(02/02/2015, Saat: 21:54)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim elemanı bugün gidip kargodan aldım. Öncekini kardeşime verince yenisini ve tabi makyajlısını almak şart olmuştu Smile.

bjbvpg.jpg

Hayırlı olsun,twist daha kullanışlı değil mi 2 parçalı,
Rose gold un 2 twisti varmı ?
(02/02/2015, Saat: 21:58)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun,twist daha kullanışlı değil mi 2 parçalı,
Rose gold un 2 twisti varmı ?

Teşekkür ederim üstadım. Rosegold sapın twist modelini görmedim ben, varsa bile pahalıdır 10 euro kadar. Normal R41 28,50 euro iken twist 40,50 euro giftsandcare sitesinde, bunu 31 euro ya aldım ben.

Aslında dediğiniz gibi twist modeli daha kullanışlı olurdu rosegold versiyonu olsaydı. Ben birtek sapına aldanıp aldım bunu Blush.
İhtilaf hocam hayırlı olsun güzel makineye benziyor.Merak ettiğim bişey var bu güzel makinelerin yuma aletten farkı nedir ben diğerlerini hiç denemedim yuma dışında.Bunlar ustura kalitesi mi veriyor ben yuma ile de çok yakın tıraş olabiliyorum.Hayırlı akşamlar.
(02/02/2015, Saat: 21:54)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim elemanı bugün gidip kargodan aldım. Öncekini kardeşime verince yenisini ve tabi makyajlısını almak şart olmuştu Smile.

bjbvpg.jpg

Süper bir görüntüsü var, sırf vitrine koymak için bile alınır Big Grin
Güle güle kullann.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: