Günün Tıraşı (SOTD)
Proraso Kırmızı
Astra Yeşil (3)
EJ 89 Barley
Tipsoft Finest
Crystal Sap
Bebak Acıbadem Sütü

Herkese sıhhatler olsun. Custom fırçalarda uzun sapları çok görüyorum ancak nedense kısa saplar bana daha estetik ve kullanışlı geliyor. Tipsoft'un standart sapı bile uzunmuş gibi hissediyorum. Sizin fırça çok tatlı olmuş eskiuye3315 üstad. Smile
Yeni gelenleri kullanmaya başladık. Özellikle de Futur beni gerçekten de çok şaşırttı. Rapira gibi bir jiletle yaptım ilk denememi ama bu kadar iyi olacağını beklemiyordum.

xfnfyb.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
bb0ac47be53f0e8a9292b2ca6c3649ec.jpg
www.BarbarosRazors.com

29lifie.jpg

Sabunun ve kolonyanın kokusuyla kremin alakası yok. Sabun ve kolonya cidden güzel kokuyor (greyfurt, portakal karışımı gibi) ama biraz medikal ürün kokusu da mevcut. Sandoz' un suda eriyen vitamininin kokusunu andırıyor desem uyar sanırım ama narenciye kokusu baskın. Balm da eh işte biraz yakın bunlara.

Performans olarak sabun biraz çabuk kurusa da güzel, koruyucu ve kaygan bir köpük oluşturuyor. Nemlendirmesi on numara, çok beğendim. Tek kötü yanı biraz çabuk kuruyor Arko gibi. Kolonyası da aynı şekilde sürüldüğü an rahatlatıyor yüzü, kokusu da dediğim gibi narenciye ağırlıklı, öyle çok muhteşem bir kokusu yok ama kalıcı ve güzel. Balmı koyu değil, hızlı emiliyor, bunun kokusunda da hafif narenciye alıyorsunuz ama pek bir şeye benzetemedim. Neyse, kokuları bir kenara bırakırsak güzel ürünler. Üçünü de beğendim.

Bir de ben sabuncuyum bir kere daha anladım, Specik sabunu kremden çok çok daha güzel bence. Bir kaç istisna hariç sabunları daha çok seviyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(30/01/2015, Saat: 00:22)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bb0ac47be53f0e8a9292b2ca6c3649ec.jpg

Uuuuuuu ATT mi o CoolCool

Sıhhatler olsun demeyi unutmuşum Big Grin
Merkur 34c
permasharp
Omega 81052
EJ limes sabun
Zaza şap
bayercy custom AS
------------
EJ sabunun boyutu ve şekli sebebiyle uygun kap bulmak sıkıntı, tabana biraz arko takviyesiyle plastik tıraş kabına yerleştirdim, ağzı açık durduğu için kokusu uçuyor, bir de sanki etkisi azalıyor. İlk tıraşlardaki çok güzel olan tıraş sonrası hissiyatı biraz azalmış gibi hissettim. Kapalı bir kaba basıp köpürtmeden önce birazcık sıcak suyla yumuşatmayı öneririm.
34c ile sinekkaydıya ulaşmak r89 a göre daha kolay. İlk alıştırmasını ucuz aletlerle yaapmış olanlar için 89 kafalı aletler yerine rahatlıkla önerilebilecek bir alet.
Aftershave @bayercy hocamın benim için hazırladığı bir ürün. Buram buram tütün,sandal,tarçın ve baharat kokuyor. Kış ayları için kendi burun zevkime gayet uygun, cildi sakinleştirmesinide beğendim, severek kullanıyorum Ama kokusu fazlasıyla sert ve erkeksi,karşı cinsin seveceğini sanmıyorum Smile
Aynen @mornetto üstad Smile teşekkür ederim.
www.BarbarosRazors.com

Sıhhatler olsun,
Maki sakal Bey Smile

@bayercy hoca simyacıymış ne güzel.AS kokusunu karşı tarafa beğendiremezsek kime beğendireceğiz Smile

Kremci olduğum için,fırçaya sabun yüklemek avam işi geliyor.Fırçaya yüklemek yerine sabunları sakalıma sürüp stick gibi yüklüyorum.Fırçayla yüzümde köpürtüyorum.

(30/01/2015, Saat: 00:46)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 34c
permasharp
Omega 81052
EJ limes sabun
Zaza şap
bayercy custom AS
------------
EJ sabunun boyutu ve şekli sebebiyle uygun kap bulmak sıkıntı, tabana biraz arko takviyesiyle plastik tıraş kabına yerleştirdim, ağzı açık durduğu için kokusu uçuyor, bir de sanki etkisi azalıyor. İlk tıraşlardaki çok güzel olan tıraş sonrası hissiyatı biraz azalmış gibi hissettim. Kapalı bir kaba basıp köpürtmeden önce birazcık sıcak suyla yumuşatmayı öneririm.
34c ile sinekkaydıya ulaşmak r89 a göre daha kolay. İlk alıştırmasını ucuz aletlerle yaapmış olanlar için 89 kafalı aletler yerine rahatlıkla önerilebilecek bir alet.
Aftershave @bayercy hocamın benim için hazırladığı bir ürün. Buram buram tütün,sandal,tarçın ve baharat kokuyor. Kış ayları için kendi burun zevkime gayet uygun, cildi sakinleştirmesinide beğendim, severek kullanıyorum Ama kokusu fazlasıyla sert ve erkeksi,karşı cinsin seveceğini sanmıyorum Smile
(30/01/2015, Saat: 00:59)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun,
Maki sakal Bey Smile

@bayercy hoca simyacıymış ne güzel.AS kokusunu karşı tarafa beğendiremezsek kime beğendireceğiz Smile

Kremci olduğum için,fırçaya sabun yüklemek avam işi geliyor.Fırçaya yüklemek yerine sabunları sakalıma sürüp stick gibi yüklüyorum.Fırçayla yüzümde köpürtüyorum.
teşekkürler
mavi yok üstad, mavi yok Big Grin
aftershave olarak genelde kendi sevdiğim kokuları seçerim üstad, beğenmeyen de beğenmesin. Modern koku diye sentetik ve feminen kokuları kullanmak istemiyorum. Tütün kolonyasınıda sadece erkekler seviyor ama çoğumuz çatır çatır kullanıyoruz Smile Bayercy hocam da sağolsun ben baharatlı istiyorum diye gayet güzel bir karşım ayarlamış
Ben de kremlerde istediğimi bulamadım bir türlü,sabunları daha çok seviyorum. sabunu yüze sürüp köpürtmek de güzel ama sanki biraz aceleye getirilmiş tıraşlar için daha uygun gibi, birşeyler eksik kalıyor ...
Evde beğenilmeyen elden gidiyor
En son 4711 AS gitti Blush

Tütün vs sürsem dövecekler beni Big Grin

(30/01/2015, Saat: 01:32)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler
mavi yok üstad, mavi yok Big Grin
aftershave olarak genelde kendi sevdiğim kokuları seçerim üstad, beğenmeyen de beğenmesin. Modern koku diye sentetik ve feminen kokuları kullanmak istemiyorum. Tütün kolonyasınıda sadece erkekler seviyor ama çoğumuz çatır çatır kullanıyoruz Smile Bayercy hocam da sağolsun ben baharatlı istiyorum diye gayet güzel bir karşım ayarlamış
Ben de kremlerde istediğimi bulamadım bir türlü,sabunları daha çok seviyorum. sabunu yüze sürüp köpürtmek de güzel ama sanki biraz aceleye getirilmiş tıraşlar için daha uygun gibi, birşeyler eksik kalıyor ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,674 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,440 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,204 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,335 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,796 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,247 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: