Günün Tıraşı (SOTD)
Sıhhatler olsun taskind ustad. Floid çok şık poz vermiş arkada, hem de bitmeye yakın. Kullanılan tüketilen ürünleri görünce daha bir hoşuma gidiyor. Sap da moden olmuş, elinize sağlık.
(22/01/2015, Saat: 00:57)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun..

@Chinaski İlk defa hermes balm kulllananani gordum. Nasil memnun musun?
Teşekkürler komşum, set olarak almıştım. Bir kaç kere kullandım, şimdiye kadar işini iyi yaptı. Nivea balm ile aynı biraz daha nemlendirici diyebilirim. Cildi çok yakmiyor, tüm gün boyunca pürüzsüz ve yumuşak bir cilt hissi kalıyor.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bugün mezunlar günü olunca dün tıraş olmama rağmen seramoniyi tekrarladık.
-89Barley
-MusgoReal OrangeAmber
-SharkSuperChrome
-TipsoftFinest
-Crystal Sap
-L'occitane Verdon A/S

Verdon her kullanışımda kokusuyla ve bıraktığı his ile gönlümü kazanıyor. 150ml aldım ama indirimdeyken stok mu yapsam bir tane daha alıp diye düşünmüyor değilim.
Sıhhatler olsun taskind ve bütün arkadaşlara...

theunnamed ben de dahil olayım tam olsun Big Grin Floid benim de severek kullandığım kolonyalardan. Mentol hissi de güzel. Çok az da değil Proraso gibi çok mentollü de değil. Koku olarak da sevdim çok aşırı, ağır değil. Kolonyalardan farklı olarak nemlendiriciliği de güzel. Kolonya kullanamayanlar bile deneyebilir. İsteyenler nemlendiriciliği yetersiz gelen kolonyalarına gliserin de damlatabilir tabi Tongue İtalyan versiyonunun da kalan sonuncularını halen bazı yerlerde bulmak mümkün.

(22/01/2015, Saat: 00:54)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun @taskind üstad. Sap değişik olmuş. Pinleri hoşuma gitti.

Bir @onlytnt birde sen şu Floid’i aldıracaksınız bana Smile
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Çok zamandır gözüm kalıyor zaten üstad aslında. ama günün tıraşında gördükçe sipariş dürtüsü artıyor Big Grin

Hangisi tevsiye edilir, çok detaylı bilmiyorum ama Suave ve Vigoroso isimleri kalmış aklımda, aynı şeymidir farklı koku mudur ?

(22/01/2015, Saat: 01:14)porsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun taskind ve bütün arkadaşlara...

theunnamed ben de dahil olayım tam olsun Big Grin Floid benim de severek kullandığım kolonyalardan. Mentol hissi de güzel. Çok az da değil Proraso gibi çok mentollü de değil. Koku olarak da sevdim çok aşırı, ağır değil. Kolonyalardan farklı olarak nemlendiriciliği de güzel. Kolonya kullanamayanlar bile deneyebilir. İsteyenler nemlendiriciliği yetersiz gelen kolonyalarına gliserin de damlatabilir tabi Tongue İtalyan versiyonunu da halen bazı yerlerde bulmak mümkün.
www.BarbarosRazors.com

Hangisi tevsiye edilir, çok detaylı bilmiyorum ama Suave ve Vigoroso isimleri kalmış aklımda, aynı şeymidir farklı koku mudur ?

komşum vigoroso olan biraz daha mentol katkılı tek farkı o bildiğim. Fakat bu benim kullandığım black diye geçiyor ve diğer iki kokuyla hiç alakası yok, ben mavi ve sarısını alıp kokladım ve hemen vazgeçtim bana uygun kokular değil içlerindeki bir nota bana uymadı. Bu ise daha komplike bir koku tavsiye ederim deneyin
Fotoğraftaki Black miş ben de şimdi farkettim. Suave koku olarak da Vigoroso dan hafifmiş bir de. Gerisi aynı. Mavi, İtalya için üretilenler artık üretilmiyor. Ben de şimdi baktım ne çok çeşidi çıkmış. Floid karmakarışık etmiş işi Smile Kendi sitesinde bir tane daha yeni çıkarmış o da siyah ama taskind deki Black ile aynı mı bilmiyorum. Daha modern, maskülen güçlü bir kokuymuş. Anladığım kadarıyla kısacası diğerleri eski berber dükkanı kokuları, black ise taskind in dediği gibi yeni bir koku diğer hepsinden farklı. Kokuları dışında gerisi aynı.

Piyasada çok çeşidi var ama sitesinde şu anda sadece siyah şişe, vigoroso ve suave çeşitleri var.
http://www.floid.net/en/after-shave.php
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
(22/01/2015, Saat: 01:08)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün mezunlar günü olunca dün tıraş olmama rağmen seramoniyi tekrarladık.
-89Barley
-MusgoReal OrangeAmber
-SharkSuperChrome
-TipsoftFinest
-Crystal Sap
-L'occitane Verdon A/S

Verdon her kullanışımda kokusuyla ve bıraktığı his ile gönlümü kazanıyor. 150ml aldım ama indirimdeyken stok mu yapsam bir tane daha alıp diye düşünmüyor değilim.

Bence stoklamayın komşum. 150ml size bayağı gider. Denenecek çok fazla ürün var nasılsa bu dünyada. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Chinaski tabi kokusu bir baskadir hermesin.gerci fiyati da öyle. Ben de parfumu ve likit deodortanti var. Onemli gunlerde kullanirim. O zaman biz de alalim bit balsamini da takim olsun.
Ben de işe giderken her gün kullanmıyorum Hermes' i ama dışarı çıkarken kullanıyorum. Balm ile kullanınca kokusu epey kalıcı oluyor. Uygun bulursanız alınabilir bence de.
(22/01/2015, Saat: 11:33)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski tabi kokusu bir baskadir hermesin.gerci fiyati da öyle. Ben de parfumu ve likit deodortanti var. Onemli gunlerde kullanirim. O zaman biz de alalim bit balsamini da takim olsun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,368 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,599 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,662 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,930 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,430 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: