Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi
(02/11/2016, Saat: 07:19)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress ile agresifliği hem sakalınıza hemde jiletin keskinliğine göre istediğiniz kadar ayarlayabilirsiniz. Mükemmel bir alet ancak jileti çok düzgün taktığınızı gözünüzle iyice kontrol etmeden traşa başlamayın.

Sakalınızın sertliğinden dolayı tahrişleri azaltmak için iki metoddan birini seçebilirsiniz 1-Floid yağını traştan önce yüzünüze iyice yedirebilirsiniz veya 2-Mentollü olmayan bir Proraso Pre/After shave merhemini ıslak yüzünüze traştan önce yedirebilir daha sonra sabun sürebilirsiniz.. İki metodu birden aynı traşta kullanmanızı tavsiye etmem, yastıklama aşırı fazla oluyor dolayısıyla jiletin sakalı kesme oranı azalıyor. Hangisi daha etkin derseniz 1. metod daha etkin ve rahat bir traş veriyor kesinlikle, ancak 2 metod daha hızlı ve kolay.
Progresten ben en iyi sonucu şimdiye kadar Perma-Sharp jileti ile aldım, sert sakalımda 4 kereye kadar kulllanabiliyorum, çok keskin jiletlerdeki ilk kullanım zorluğunuda yaşatmıyor, mesela siyah kutu Feather jiletleride iyi ancak ilk traşta çok fazla perde ve aleti yüzünüze bastırmaktan kaçınmak lazım, yoksa tahriş ediyor ikinci traştan sonra jilet düzeliyor, değişik jilet markası denemelerim devam ediyor ancak Merkur ve Timor marka jiletlerden kaçınmanıızı öneririm.

Teşekkür ederim komşum bilgilendirici mesajınız için. Dün bir kaç video seyrettim, bir yandan da başlığı okumaya başladım. Bu kontrol konusundaki mesajınız çok iyi oldu.

Komşum yarın tıraş olurken sıcak havlu denemeyi düşünüyorum. Tıraş öncesi hiç kullanmadım ama normalde sevdiğim birşeydir. 1. yöntem de aklıma yattı. Böyle bir yağ almam sanırım, önereceğiniz bir marka var mı?

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: ustaci - 31/10/2016, Saat: 03:13
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: KAYHAN - 31/10/2016, Saat: 11:18
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: Niko - 01/11/2016, Saat: 00:55
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: Selman - 01/11/2016, Saat: 09:15
Cvp: Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi - Yazar: Dr.Fahrenheit - 03/11/2016, Saat: 00:14

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,569 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Tıraş Makinaları Agresiflik Tablosu dikdik_s 32 38,009 30/04/2021, Saat: 21:52
Son Yorum: drog
Wink Slant Agresiflik Tablosu Timor1322 22 8,305 03/11/2020, Saat: 00:22
Son Yorum: cerdinc
  RexCut Sakal Traş Makinası evreseli 18 15,395 26/01/2019, Saat: 16:46
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: