Beni bir tek sen anladın,sen de yanlış anladın.
(07/01/2018, Saat: 17:30)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dunku yaziyi yanlis anlamis biri olarak bugun bu yazinin yerinde oldugunu dusunuyorum, yaziyi herkes kendince yorumlar kendiyle veya baska birseylerle bagdastirir. Bu yaziyida dogal olarak dunku yazidan sonra yasanan yanlis anlasilnalara binaen yazildigini dusunuyorum.
Efendim dunku yazinin bana gore en etkileyici kismi "talep etmediginiz bilgiyi veren insanin niyetini sorgulayin " tespitiydi. Daha once duymadigim ve son zamanlarda duydugum en etkileyici tespit. Yanlis yorumlayarakta olsa bu tespit uzerinden Caner beyi (Herkes Caner diyor size musadenizle bende isminizi kullanicam) elestirdim. Ancak yanlis anlasilmayi ortadan kaldirsak dahi benim elestirim yerinde. cunku yazinin hitap ettigi kitle ve yazinin icerigine bakarsak yazi kendisiyle celisiyor (Caner bey cevaplamisti bu elestirimi), Efendim dunku yazinin elestirilecek bir diger kismida yazarin kafasindaki ustad taniminimi mi yaptigi yoksa her onune gelene ustad cekenlere elestiri yaptigimiydi, burasi netlesmemisti ve Caner bey bu kisimlarida yanlis anlasilmalardan sonra yaptigi yorumlarda acikliga kavusturdu. Demek ki yazida eksik, tamamlanmamis yanlis anlasilabilecek carpitilabilecek bazi kisimlar var, ancak biz dun tartisma yerine catisma yasadigimiz icin elestirilerimiz yapici olamadi. Catismadan dovusmeden Caner beyin yazilarini elestirmemizin hem yazarla hemde okuyucular arasinda tartismamizin herkese faydasi olacagini dusunuyorum.
Simdi Caner bey in her makalesine "Caner cim ellerine saglik" yazanlarmi yoksa yanlis anlayarakta olsa bazi elestiriler getirenlermi daha fazla katkida bulundu bu yorumuda size birakiyorum .

İşte bu Harika bir eleştiri.Üzerine detaylıca düşünmeden önce bir teşekkür yazısı yazayım dedim.En son yorum ayrı bir tartışma konusu olacaktır,ben,şahsen bütün yorumların -yazıyla alakalı- faydalı olduğu kanaatindeyim.Şiir de olsa neşir de karşı tarafta bıraktığı etki farklı farklı oluyor,güzel bir çeşitlilik ve bu Ne kadar ilginçtir ki yazının savunduğu mantıksal çıkarımlardan daha çok duygusal anlam yüklemeye bağlı.Tekrar teşekkür ederim,üzerine düşünmek için güzel bir eleştiri,sağolun.Ayrıca Caner deyin lütfen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Bu Konudaki Yorumlar
Beni bir tek sen anladın,sen de yanlış anladın. - Yazar: ahraz - 07/01/2018, Saat: 17:48

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: