Günün Tıraşı (SOTD)
(23/11/2014, Saat: 01:08)alpergoren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Facial scrub tam olarak ne ise yariyor

Tepetaklak ile

Öncelikle ölü hücreleri temizliyor. Sonra gözenekleri açıyor ve çıkmakta olan sakalların etrafını temizleyerek daha rahat bir tıraş sağlıyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(23/11/2014, Saat: 21:24)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buyrun gelin komşum ustura dünyamıza=) Coolcut 4 veya muadili bir aletle (Parker usturalar veya Bluebeard's Revenge) rahatça başlayabilirsiniz. Sedef/Ali Bıyıklı usturalar jileti güzel tutsada yüklemesi bana çok sıkıntılı geldi. Keyfinize göre bir ustura bulursunuz umarım =)

Hocam ben çok yeniyim. DE89 kullanıyorum. Şimdiden ama jiletli usturalar gıdıklamaya başladı. Top sakalım var. Sakalın çevrelerini ve favorileri düzeltmek için bir Bluebeard's Revenge almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
(24/11/2014, Saat: 00:40)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben çok yeniyim. DE89 kullanıyorum. Şimdiden ama jiletli usturalar gıdıklamaya başladı. Top sakalım var. Sakalın çevrelerini ve favorileri düzeltmek için bir Bluebeard's Revenge almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
Komşum, ben ya hep sakal ya hiç sakal diye düşündüğümden hiç top sakal, keçi sakalı, bıyık falan kullanmadım yani ya kirli sakalla ya bebek poposu gibi gezerim=) Dolayısıyla top sakal düzeltmek için nasıl olur bilemem. Forumda illa bu iş için kullananı vardır sorunuzu cevaplar.

Bluebeard's Revenge ustura bildiğim kadarıyla coolcut 4 ile sap harici aynı keza üreticisi de aynı diye biliyorum. Ben yaklaşık 1 yıldır coolcut 4 kullanıyorum gayet memmunum, tutuşu, ağırlığı, jilet yüklemesi oldukça tatminkar. Bluebeard's Revenge de farklı değildir diye düşünüyorum. Seçim tamamen kozmetik, sizin zevkinize kalmış.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

7d8ffb9c784450d863a29df4e1270d53.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
9402668b7fd854e902ee8478cd522871.jpg
www.BarbarosRazors.com

Bugünkü tıraşımda Perma-Sharp'ı 2. defa denedim. Sanırım benim şu anki becerim için biraz fazla keskin bir jilet. Bu denememde ilk seferden daha az tahrişli yine de tahrişli bir tıraş oldu. Diğer taraftan Arko tıraş sabunuyla ilk denememdi. Yumuşak bir sabun olduğundan çok köpürtme sorunum olmadı ama yine de Proraso ve TOBS'un yanında çok zayıf kaldı. Yine de arada bir o berber hissiyatı için kullanılabilir.

- Arko Tıraş Sabunu
- EJ DE89 ve Perma-Sharp Jilet
- EJ Best Badger Fırça
- Zaza Şap Taşı
- Neutrogena Pink Grapefruit Daily Scrub
- Hugo Boss Selection Aftershave Balsam

2niqzvo.jpg
EJ Silver,
Shick Inj.
GFT Sandalwood
Rebul Ice

33nfam1.jpg

Schick Inj, YUMA ağırlığında ve kartuş konforunda hafif bi alet. Tıraşı oldukça tatminkar. Cary Grantın bi videosu vardı bununla sanırım. Yeni başlayandan master seviyesine kadar ıslak tıraşın hazzını sonuna kadar yaşatır.
Bıyık, favori, top sakal çizmede kontrol, korkusuzca sizdeSleepy

Fırça en sevdiğim silver ve büyük üstadın elinden çıkma (Lijun üstadım).

GFT zor bi sabundur ıslatıp, arkoyla karıştırmak ve 4 ayrı bakır, gümüş vs. tastan sonra en rahat köpüğü bu gariban kapta oluşturdumTongue
(24/11/2014, Saat: 10:29)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugünkü tıraşımda Perma-Sharp'ı 2. defa denedim. Sanırım benim şu anki becerim için biraz fazla keskin bir jilet. Bu denememde ilk seferden daha az tahrişli yine de tahrişli bir tıraş oldu. Diğer taraftan Arko tıraş sabunuyla ilk denememdi. Yumuşak bir sabun olduğundan çok köpürtme sorunum olmadı ama yine de Proraso ve TOBS'un yanında çok zayıf kaldı. Yine de arada bir o berber hissiyatı için kullanılabilir.

- Arko Tıraş Sabunu
- EJ DE89 ve Perma-Sharp Jilet
- EJ Best Badger Fırça
- Zaza Şap Taşı
- Neutrogena Pink Grapefruit Daily Scrub
- Hugo Boss Selection Aftershave Balsam
Sıhatler olsun hocam, Ej best kullandığınız içinde tahriş olursunuz,Tasta köpük hazırlayıp hiç bastırmadan köpüğü sürün farkı göreceksiniz.

(24/11/2014, Saat: 10:31)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ Silver,
Shick Inj.
GFT Sandalwood
Rebul Ice

Schick Inj, YUMA ağırlığında ve kartuş konforunda hafif bi alet. Tıraşı oldukça tatminkar. Cary Grantın bi videosu vardı bununla sanırım. Yeni başlayandan master seviyesine kadar ıslak tıraşın hazzını sonuna kadar yaşatır.

GFT zor bi sabundur ıslatıp, arkoyla karıştırmak ve 4 ayrı bakır, gümüş vs. tastan sonra en rahat köpüğü bu gariban kapta oluşturdumTongue

sıharler olsun mornetto üstad, hayırlı haftalar
(24/11/2014, Saat: 10:41)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhatler olsun hocam, Ej best kullandığınız içinde tahriş olursunuz,Tasta köpük hazırlayıp hiç bastırmadan köpüğü sürün farkı göreceksiniz.

sıharler olsun mornetto üstad, hayırlı haftalar

Varol kardeşim, şu soğuk günlerde birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız.. Big Grin Sana da iyi ve bol kazançlı bi hafta dilerim WinkAngel
Sıhhatler olsun mornetto üstat, fırçanız çok güzel Smile
(24/11/2014, Saat: 10:31)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ Silver,
Shick Inj.
GFT Sandalwood
Rebul Ice

33nfam1.jpg

"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 301,526 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,966 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,633 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 182,039 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,434 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,853 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 96,290 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,373 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,316 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: