Günün Tıraşı (SOTD)
palmoliv klasik krem
tipsoft silvertip fırça
progress
gilette seven oclock sarı
şap
speıck balsam

iyi bir ön hazırlık,jilet 2.kullanım,progress 1,5 ayar 2 perde tıraş.Sonunda şap uygulayıp yıkamadan yine 1,5 ayarda çene ve boyun altı rötuş.Soğuk su ile durulayıp tekrar şap sürdüm ve soğuk su ile duruladım.Uyguladığım teknik, ekipman kalitesiyle doğru orantılı olarak pürüzsüz,konforlu ve sinekkaydı tıraş sonucuna ulaşıldı.
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(23/11/2014, Saat: 00:15)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde instagram'a fotograf koyuyorum ama bundan sonra buraya da koymaya çalışacağım.

- TOBS Facial Scrub
- TOBS Sandalwood Tıraş Kremi
- Edwin Jagger Best Badger Fırça
- EJ DE89 + Rapira Jilet
- Zaza Alum
- Hugo Boss Selection Aftershave Balsam

2nvuyon.jpg
Facial scrub tam olarak ne ise yariyor

Tepetaklak ile
Iyi pazarlar
Keyifli tıraşlar cümleten.

f6d8fac0a93863cbe6e3a9e21aed8168.jpg
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
a0dsfo.jpg

Elim gittikçe güçleniyorCoolCool Muhteşem yakın tıraş..Bu arada söylemeden geçemeyeceğim tipsoftun porsuk fırçası o kadar güzel ki insanın yüzünü adeta okşuyor,keşke daha önce bulsaydım keşfetseydim dedirtiyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Gillette SS
Trig Silver Edge
Semogue 830
GFT Hindistancevizi
Floid Vigoroso
Gillette Balm

Trig Silver Edge yüzü yangın yerine çevirdi. Dura Sharp gibi ama daha konforlu hissettirmesine (asıl yanılgı burada başlıyor) rağmen tahriş aynı. Bu kategorideki (Elios, SuperMax, Dura Sharp) bıçakları bir de soğuk tıraşda deneyeceğim. Duş sonrası yüz iyice hassaslaştığından tahriş ediyor gibi ama bilemiyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(23/11/2014, Saat: 18:08)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: a0dsfo.jpg

Elim gittikçe güçleniyorCoolCool Muhteşem yakın tıraş..Bu arada söylemeden geçemeyeceğim tipsoftun porsuk fırçası o kadar güzel ki insanın yüzünü adeta okşuyor,keşke daha önce bulsaydım keşfetseydim dedirtiyor.
Sıhhatler olsun, bunları duymak benim için mutluluk veriyor. Fırçanizi iyi günlerde kullanın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
*T&H Super Badger
*Nivea Tıraş Kremi
*Wester Bros Solingen - Blue Steel 29
*İHA Kan taşı

Elimdeki usturaların en küçüğü olan ama kendime en yakın hissettiğim Wester Brosumla bugün tıraş olcakken elim biraz çekinerek gitti usturaya ;çünkü küçük (ölçmedim ama ya 4/8 yada 7/16) olduğu için kesmekte zorlanırmı ağırlığı yetmezmi gibi endişelerim vardı fakat şuana kadar tıraş olduğum üç çelik arasındaki en pürüssüz ve rahat tıraşı verdi. İmperial veya fili kadar sesli kesimi yok hatta geri bildirimide düşük ama tereyağının içinden geçen sıcak bıçak gibi kesti sakallarımı, resmen jiletli ustura gibiydi. Hepsi aynı kişi tarafından aynı taşlarla bilendiğine göre herhalde çelik farkı bu=)

Bugün ek olarak birde usturalarla ikinci çelik usturalarla ilk kesiğimi attım kendime fakat yüzüme değil parmağıma=) Kan taşıyla zor durdu hatta üzerinden 5-6 saat geçmesine rağmen demin elimi yıkayınca tekrar başladı kanamaya. Allah korusun böyle bir kesik insanın boğazında olsa..

596fded59a36a0449e6a7110258b2762.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(23/11/2014, Saat: 21:15)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *T&H Super Badger
*Nivea Tıraş Kremi
*Wester Bros Solingen - Blue Steel 29
*İHA Kan taşı

Elimdeki usturaların en küçüğü olan ama kendime en yakın hissettiğim Wester Brosumla bugün tıraş olcakken elim biraz çekinerek gitti usturaya ;çünkü küçük (ölçmedim ama ya 4/8 yada 7/16) olduğu için kesmekte zorlanırmı ağırlığı yetmezmi gibi endişelerim vardı fakat şuana kadar tıraş olduğum üç çelik arasındaki en pürüssüz ve rahat tıraşı verdi. İmperial veya fili kadar sesli kesimi yok hatta geri bildirimide düşük ama tereyağının içinden geçen sıcak bıçak gibi kesti sakallarımı, resmen jiletli ustura gibiydi. Hepsi aynı kişi tarafından aynı taşlarla bilendiğine göre herhalde çelik farkı bu=)

Bugün ek olarak birde usturalarla ikinci çelik usturalarla ilk kesiğimi attım kendime fakat yüzüme değil parmağıma=) Kan taşıyla zor durdu hatta üzerinden 5-6 saat geçmesine rağmen demin elimi yıkayınca tekrar başladı kanamaya. Allah korusun böyle bir kesik insanın boğazında olsa..

596fded59a36a0449e6a7110258b2762.jpg

geçmiş olsun komşum,aman dikkat.Bende usturalara doğru kaymayı düşünüyorum yavaş yavaş..
(23/11/2014, Saat: 21:19)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçmiş olsun komşum,aman dikkat.Bende usturalara doğru kaymayı düşünüyorum yavaş yavaş..
Buyrun gelin komşum ustura dünyamıza=) Coolcut 4 veya muadili bir aletle (Parker usturalar veya Bluebeard's Revenge) rahatça başlayabilirsiniz. Sedef/Ali Bıyıklı usturalar jileti güzel tutsada yüklemesi bana çok sıkıntılı geldi. Keyfinize göre bir ustura bulursunuz umarım =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(23/11/2014, Saat: 21:24)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buyrun gelin komşum ustura dünyamıza=) Coolcut 4 veya muadili bir aletle (Parker usturalar veya Bluebeard's Revenge) rahatça başlayabilirsiniz. Sedef/Ali Bıyıklı usturalar jileti güzel tutsada yüklemesi bana çok sıkıntılı geldi. Keyfinize göre bir ustura bulursunuz umarım =)

Aslında 28 yıl önce ünv.yıllarımda, 2 yıl falan seyyardan aldığım pilastik usturayla tıraş olup , tekrar DE alete dönmüştüm.Geçmişten bir aşinalık var, hatta ev arkadaşlarımı da usturayla ben tıraş ederdim,berberlikte var yani.
Forumdaki öneriler doğrultusunda jiletli bir ustura seçimi yapacağım galiba.

tşk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,317 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,275 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,563 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,653 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,921 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,422 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: