Bana 1 kere alıp neredeyse ömür boyu kullanacağım ürünler önerir misiniz ?
(05/01/2019, Saat: 15:27)kalantorxl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Samet komşum tatlı tarifi için teşekkür edelim ama bir daha ki sefere yemek tarifleri konusuna yazarsanız arayıp bulması daha kolay olur diye düşünüyorum.

Tam yerinde birşey söylediniz komşum, ARAYIP BULMAK. Ve çok zahmetlide değil oturduğun yerden iki saatte hemen. Elbet foruma yolu düşmüş bir arkadaşımız sorsun öğrensin, soran öğrenirken bizde öğrenelim ama "Tüm forumu tüm başlıkları eksiksiz olarak inceledim." dedikten sonrası olmuyor gibi...!
Yine vermiş olduğum geçici rahatsızlıktan ötürü özür dilerim Smile
Komşum ben de en başta sizin gibi düşünüyordum ama forumu inceledikçe bunun mümkün olamayacağını farkettim çünkü yabancıların dediği gibi YMMV (your mileage may vary) yani elde ettiğiniz fayda değişebilir.

Ben forumu iyice araştırıp alet tipleri, fırça tipleri vs. öğrenip ona göre fiyat/performans ürünlerden sipariş verdim.(çeşit çok olduğu için yine de 700-800 civarı tuttu) Neyi sevip neyi sevmediğime karar verdiğim zaman da (tahminen 1 yıl içinde) uygun ürün buldukça üst kalite markalara geçeceğim.

Sakallarım çok sık ve sert ama cildim hiç hassas değil ayrıca iki günde bir düzenli tıraş oluyorum o yüzden kendi aldığım ürünlerden size öneremeyeceğim.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
bu olayı şu açıdan ele almak daha mantıklıdır bence. bir şeyi fotoğrafıyla gösterirsiniz özelliklerini yazarsınız ama kullanıcı deneyimi çok farklı çıkar. örneğin ikiside aynı bıçaktır birisi keser diğeri kesmez. yada her iş için ayrı ürün vardır. bu sebeple kullanıcı deneyiminden yararlanmak amacıyla soru sordum ben. Hayatım boyunca soran okuyan araştıran birisi oldum ve ilk gördüğüm yazıya inanıp asla yola çıkmadım. çünkü a kişisi ayrı b kişisi ayrı firma ayrı şeyler dile getiriyordu. tıraş sektörüde çok garip ki 1500 liralık alette örneğin hiç açıklama yokken 100 liralıkta dünya açıklama ile karşılaşabiliyoruz. öneride bulunan arkadaşların ürünlerini araştırıyorum. en son nelerde karar kıldığımı burda açıklıyor olucam.
Ne güzel demişsiniz işte, okuyunca her ürünle ilgili yazılı olanların kullanıcı deneyimi olduğunu görürsünüz kıymetli arkadaşım. Kimse resmini koyup altına yazdığı şeyin üreticisi, pazarlamacısı değil; kullanıcısı.
Hadi birinin yazdığını kaile almayın altında bir sürü kullanıcı yorumu vardır, inanın bunlar kanlı canlı sahici adamlar hep, benim gibi boş beleş konuşan üç beş kişi çıkmaz bile.
Kendinize en uygun olanı en kısa zamanda bulmanızı temenni ederim.
Bu ara ne çok konuştum ben yahu Big Grin
Naçizane görüşüm:

“bana ömürlük bir set (tıraş aleti, jilet, sabun, krem, as ürün) tavsiye verin”

yerine

“ömrünüz boyunca yalnızca bir set kullanacak olsaydınız, bu set ne olmalıydı”

şeklinde olmalıydı soru.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(07/01/2019, Saat: 13:43)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Naçizane görüşüm:

“bana ömürlük bir set (tıraş aleti, jilet, sabun, krem, as ürün) tavsiye verin”

yerine

“ömrünüz boyunca yalnızca bir set kullanacak olsaydınız, bu set ne olmalıydı”

şeklinde olmalıdır.

———————
Nice and clean.

sizin söylediğiniz şekilde sorduğumu kabul edersek bana ne önerirsiniz ?
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8608

Aramaya inanın hocam Smile

Şahsen alet olarak REX derim pahalı derseniz Progress derim. Ayarsız bir aletin tek alet olması zaten çok zor. E fırça da 10-15 sene de bir yenilenmek isteyecektir. Domuzsa Semogue SOC porsuksa Thater derim. Sabunsa hangisinin kokusu hoşunuza gider kim bilir. Dün olup muhtemelen yarın da olacak yıllanmış firmalara sarılmak daha mantıklı olabilir. Tabac, MWF belki de Proraso ile ömür geçebilir. Jiletler devamlı değişecektir zaten.
(07/01/2019, Saat: 14:38)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8608

Aramaya inanın hocam Smile

Şahsen alet olarak REX derim pahalı derseniz Progress derim. Ayarsız bir aletin tek alet olması zaten çok zor. E fırça da 10-15 sene de bir yenilenmek isteyecektir. Domuzsa Semogue SOC porsuksa Thater derim. Sabunsa hangisinin kokusu hoşunuza gider kim bilir. Dün olup muhtemelen yarın da olacak yıllanmış firmalara sarılmak daha mantıklı olabilir. Tabac, MWF belki de Proraso ile ömür geçebilir. Jiletler devamlı değişecektir zaten.

Komsuma katilmakla beraber.
Egerki set alacaksaniz muhle rocca set ve merkur futur seti oneririm. Ayrica martin de candre tiras sabununu oneririm komsum.
(07/01/2019, Saat: 14:23)hakan88 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sizin söylediğiniz şekilde sorduğumu kabul edersek bana ne önerirsiniz ?

Ben henüz bu soruyu cevaplayacak yetkinlikte değilim, ancak genel kanı ayarlı aletler yönünde oluşabilir. Ben de futur klonu var şimdilik hem uzun hem kısa sakalda işimi görüyor ancak bir de progress’i denemek isterim

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(07/01/2019, Saat: 15:29)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben henüz bu soruyu cevaplayacak yetkinlikte değilim, ancak genel kanı ayarlı aletler yönünde oluşabilir. Ben de futur klonu var şimdilik hem uzun hem kısa sakalda işimi görüyor ancak bir de progress’i denemek isterim

———————
Nice and clean.

futur klonunu aliexpresste bir ara çok ucuza gördüğüm halde yorumlar negatif diye almamıştım ama tasarım olarak benim çok hoşuma giden bir makine oldu.

tüm yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim. bir kaç model belirledim biraz da araştırma yapıyorum. tam netleşince kafamda bu mu bu mu gibi sorularla burda olucam Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne kadar jiletiniz var, pişman mısınız? Lord Sparhawk 229 172,950 13/12/2022, Saat: 16:55
Son Yorum: ferencpuskas
  Aklınızdaki Ürünler Aleksey 196 144,682 04/09/2020, Saat: 10:47
Son Yorum: KurtaranS
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,920 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 52,113 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul
  Geltir Foruma özel tıraş fırçası ister misiniz? "Geltir Semogue Limited Edition" onur98 30 41,724 23/01/2014, Saat: 10:59
Son Yorum: ZEYEVE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: