Geleneksel Tıraş Forumları
Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi (/showthread.php?tid=8180)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi - Men-Sup - 05/03/2017

Sadece "Thater al geç" dememek için uzun uzun yazmıştım. Ben de eninde sonunda bir tane alacağım galiba @Lorenzo komşum. Whippeddog'tan bir silvertip siparişim var, gelince bir kaç yıl daha ertelerim heralde Thater hayalimi...

Cvp: Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi - Niko - 05/03/2017

@izbe üstat, hazır buradayken sizden de bir yorum almak isterim mümkünse. Gerçi incelemenizi okumuştum ama, üzerinden zaman geçmiş. Belki ilerleyen dönemde deneyimlerinizde farklı bir detay yakalamış olabilirsiniz.

Cvp: Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi - CMO05 - 05/03/2017

(05/03/2017, Saat: 17:37)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CM005 komşum, Simpson'da kıl durumu biraz kumara dönmüş durumda gibi sanki. Çok farklı yorumlar var. Ama yabancı forumlarda, genel olarak bizim şikayetçi olduğumuz durumlara pek rastlamıyorum. Ben memnunum. Simpson'dan sadece X2L var elimde, ondan da best kategorisinde çok memnunum. Diğer forumlarda da çok konuşulan ve beğenilen bir fırça. Ama başka bir Simpson alır mıyım, sanırım almam. O riske ben de girmem şahsen.

Sanırım eski seri xl, emperor, duke sorunsuz.
Ama üstad geri kalanı resmen çöp.
Çinden seçmeden getir kılı sapa yapıştır,
Bi de müşteriye yapıştır ohh
Noldu adı simpson
FS son zamanda olağanüstü işler çıkarıyor
Jel uçlu fırçaları özelikle inanılmaz.

Cvp: Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi - izbe - 05/03/2017

(05/03/2017, Saat: 19:36)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım eski seri xl, emperor, duke sorunsuz.
Ama üstad geri kalanı resmen çöp.
Çinden seçmeden getir kılı sapa yapıştır,
Bi de müşteriye yapıştır ohh
Noldu adı simpson
FS son zamanda olağanüstü işler çıkarıyor
Jel uçlu fırçaları özelikle inanılmaz.

@CMO05 daha önce de sordum, cevaplamadınız. Sanırım gözünüzden kaçtı.

Limited edition da sıkıntı yaşadığınızı ifade etmiştiniz, şimdi de xl, emperor ve duke dışındakileri "çöp" olarak nitelendiriyorsunuz. "Geriye kalan serilerin" ve le serisinin hangisi / hangilerinde nasıl sıkıntılar yaşadınız? Bizi de bilgilendirir misiniz?

(05/03/2017, Saat: 17:55)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe üstat, hazır buradayken sizden de bir yorum almak isterim mümkünse. Gerçi incelemenizi okumuştum ama, üzerinden zaman geçmiş. Belki ilerleyen dönemde deneyimlerinizde farklı bir detay yakalamış olabilirsiniz.

Lorenzo hocam tamamen sübjektif konular olmak kaydı ile kendi ıslak tıraş serüvenimden yola çıkarak yüzde köpürtme isteğinize 2band fırça tavsiyesi vermek istiyorum. Silvertipler, hmw silvertipler ve dahi bazı best ler yüzde köpürtmede yumuşak kalabilirler. Fazlaca yayılabilirler. Bütçenizi tam olarak bilemediğim ve yurtdışından getirtme durumuna göre değişiklik göstermekle beraber yukarıda arkadaşların thater önerilerine bulb ve 2band olması kaydı ile destek verebilirim. Flat kesim kıllar fazla yayılma isteği gösteriyorlar.

Ama bütçe yukarılarda ise önereceğim tek fırça simp manchurian olacaktır. Kullanıyorum ve üst düzey memnuniyetim devam ediyor. Hatta 2 adet simp manch ım var ve birini oğluma bırakmak amaçlı hiç kullanmadan dolabımda tutuyorum.

Bütçe daha makul seviyelerde ise fs 2 bandları yukarıdaki arkadaşlarım gibi ben de öneriyorum. Kullandım ve memnun kaldım ama şu an dolabımda bulunmuyorlar, güncel durumları hakkında da olumlu yorumlar duyuyorum.

Daha detay bilgi isterseniz elbetteki yardımcı olmaya çalışırım. Saygılar sevgiler.

(05/03/2017, Saat: 19:47)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CMO05 daha önce de sordum, cevaplamadınız. Sanırım gözünüzden kaçtı.

Limited edition da sıkıntı yaşadığınızı ifade etmiştiniz, şimdi de xl, emperor ve duke dışındakileri "çöp" olarak nitelendiriyorsunuz. "Geriye kalan serilerin" ve le serisinin hangisi / hangilerinde nasıl sıkıntılar yaşadınız? Bizi de bilgilendirir misiniz?

Pardon,
LE serisinde soğuttu dedim
Kıl olarak seçici değil simpson artık güven yitirdi anlamında
almayı düşğndüğüm bir modeldi m serisi ve akrilik saplı diğer LE modeller vazgeçtim,
Diğerlerinde chubby 2 tam bir facia kıl dökmede üstüne yok
Duke 2 kıl uçları pure badger gibi insan eli ile düzeltilmiş çöp,
Ve artık gerisi matematikçilerin işi ben buraya kadar saydım yeter
simpsonın yüzüne bakılmaz halde bence.

Yani hicbir modelini kullanmadiniz dogru mu anlamisim?

(05/03/2017, Saat: 20:05)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani hicbir modelini kullanmadiniz dogru mu anlamisim?

Anlamamışsın arkadaşım
Anlamayacaksın..

Tesekkur ederim ben sorumun cevabini aldim.

Cvp: Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi - Niko - 05/03/2017

@izbe üstadım, detaylı yorumunuz için teşekkür ederim. Theater 4125/1 2 band bulb ile FS 26 manch arasındayım. Arada 170 TL gibi bir fark var. Aradaki farka değer diyorsanız Theater'a yöneleceğim. Simpson munch bütçeyi aşıyor, eşimin yıl dönümü hediyesi bu, üzerine para ilave edip olayın şıklığını bozmak istemiyorum. Tek tercihiniz olsa hangisini seçerdiniz?