Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Derby extra jilet - ohtararan - 23/10/2013

bizde bir yanılgı var, avrupa forumları en doğrusunu yazar zannediyoruz. halbuki aksi doğru bu durumun bazı konularda. extremely sharp dedikleri bıçakları bursada kör diye bilerler. jiletler hakeza, çok konforlu dedikleri jilet batmaktan mahveder yüzü, keskin dedikleri jiletlerle anca kol kıllarını kesersiniz. ya keskinlik anlayışları farklı, yahut bizim gibi "bıyığını balta kesmez" türünden değiller. boşverin o forumları. derby, çok çok yumuşak ve tıraşa karşı toleransı düşük ciltlerde iyi. kaç kez şans verdim, kaç farklı yerden denedim sırf Türk malı diye.

hakkını da yemeyeyim, ilk perdeyi çok keskin bir jiletle geçip, kalan birkaç kılı ikinci perdede derby ile alın bak o zaman yüze konforlu geliyor.

bir de her zaman söylerim teknik ve makine her kişide farklı jilete yönlendiriyor.

(23/10/2013, Saat: 17:09)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iki tane web sayfasinda Derby jileti yerlere goklere sigdiramamislar, siddetle hassas ciltlilere tavsiye ediyorlar...

Ben cakmasina rast geldim sanirim...

Derby extra jilet - ihtilaf - 23/10/2013

(23/10/2013, Saat: 17:35)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bizde bir yanılgı var, avrupa forumları en doğrusunu yazar zannediyoruz. halbuki aksi doğru bu durumun bazı konularda. extremely sharp dedikleri bıçakları bursada kör diye bilerler. jiletler hakeza, çok konforlu dedikleri jilet batmaktan mahveder yüzü, keskin dedikleri jiletlerle anca kol kıllarını kesersiniz. ya keskinlik anlayışları farklı, yahut bizim gibi "bıyığını balta kesmez" türünden değiller. boşverin o forumları. derby, çok çok yumuşak ve tıraşa karşı toleransı düşük ciltlerde iyi. kaç kez şans verdim, kaç farklı yerden denedim sırf Türk malı diye.

hakkını da yemeyeyim, ilk perdeyi çok keskin bir jiletle geçip, kalan birkaç kılı ikinci perdede derby ile alın bak o zaman yüze konforlu geliyor.

bir de her zaman söylerim teknik ve makine her kişide farklı jilete yönlendiriyor.

(23/10/2013, Saat: 17:09)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iki tane web sayfasinda Derby jileti yerlere goklere sigdiramamislar, siddetle hassas ciltlilere tavsiye ediyorlar...

Derby extra jilet - KUDEN - 23/10/2013

Yukaridaki yazi bir yergidir. Anlasilmadigi kanaatindeyim...

Derby extra jilet - deka - 26/10/2013

Derby jilet ile ilgili kağıt üzeri bilgilere bakıldığında tek kelime ile süper gözüküyor, ancak kullanımda her ne kadar nadiren beğenen olsa da öyle olmadığı sonucuna varılıyor,ayrıca yerli üretim olması, fiyatı ve rahat bulunabilirliği gibi nedenlerle de ben dahil herkes de bu jileti yoğun kullanma isteği duyduğu izlenimini ediniyorum, ama maalesef kullanım ve gerçekler sonucu olumsuz yönde değiştiriyor, şimdi bu noktada aklıma gelen konu, bilindiği üzere yeni seri permanın, yeşil astranın eski çift kağıtlı serilere göre iyi olmadığı ve beğenilmediği göz önüne alınınca, yakın zamanda derby, perme, astra üçlüsünü kullanıp değerlendirme yapanlara göre acaba bizim Derby bu haliyle yeni nesil perma, astra ile kıyaslandığında onların hala gerisinde mi, yoksa onlarla eşdeğer mi oldu? son durumda yeri neresi, eğer makas daraldı veya kapandı ise bundan sonra Derby ye şans verilebilir mi?Big Grin

Derby extra jilet - cavuscavus - 27/10/2013

Derby jileti birkaç defa ve farklı zamanlarda denedim. Hiçbirinde de güzel bir tıraşı yakalayamadım ve artık bu jileti kullanmaktan tamamen vazgeçtim.

Derby extra jilet - BigHillMe - 27/10/2013

(26/10/2013, Saat: 00:39)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby jilet ile ilgili kağıt üzeri bilgilere bakıldığında tek kelime ile süper gözüküyor, ancak kullanımda her ne kadar nadiren beğenen olsa da öyle olmadığı sonucuna varılıyor,ayrıca yerli üretim olması, fiyatı ve rahat bulunabilirliği gibi nedenlerle de ben dahil herkes de bu jileti yoğun kullanma isteği duyduğu izlenimini ediniyorum, ama maalesef kullanım ve gerçekler sonucu olumsuz yönde değiştiriyor, şimdi bu noktada aklıma gelen konu, bilindiği üzere yeni seri permanın, yeşil astranın eski çift kağıtlı serilere göre iyi olmadığı ve beğenilmediği göz önüne alınınca, yakın zamanda derby, perme, astra üçlüsünü kullanıp değerlendirme yapanlara göre acaba bizim Derby bu haliyle yeni nesil perma, astra ile kıyaslandığında onların hala gerisinde mi, yoksa onlarla eşdeğer mi oldu? son durumda yeri neresi, eğer makas daraldı veya kapandı ise bundan sonra Derby ye şans verilebilir mi?Big Grin

hala geride
bunları geçelim rapiradan hatta sahte rapiradanda geride
hatta 5 liralık shark racer gibi mısır jiletlerindende geride...

Blush

Derby extra jilet - cavuscavus - 27/10/2013

(27/10/2013, Saat: 18:10)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/10/2013, Saat: 00:39)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby jilet ile ilgili kağıt üzeri bilgilere bakıldığında tek kelime ile süper gözüküyor, ancak kullanımda her ne kadar nadiren beğenen olsa da öyle olmadığı sonucuna varılıyor,ayrıca yerli üretim olması, fiyatı ve rahat bulunabilirliği gibi nedenlerle de ben dahil herkes de bu jileti yoğun kullanma isteği duyduğu izlenimini ediniyorum, ama maalesef kullanım ve gerçekler sonucu olumsuz yönde değiştiriyor, şimdi bu noktada aklıma gelen konu, bilindiği üzere yeni seri permanın, yeşil astranın eski çift kağıtlı serilere göre iyi olmadığı ve beğenilmediği göz önüne alınınca, yakın zamanda derby, perme, astra üçlüsünü kullanıp değerlendirme yapanlara göre acaba bizim Derby bu haliyle yeni nesil perma, astra ile kıyaslandığında onların hala gerisinde mi, yoksa onlarla eşdeğer mi oldu? son durumda yeri neresi, eğer makas daraldı veya kapandı ise bundan sonra Derby ye şans verilebilir mi?Big Grin

hala geride

Blush

Görüşünüze tamamen katılıyorum hocam. Gönül isterdi ki bizim ülkemizin jileti daha kaliteli olsun, biz de başka alternetifler peşinde koşmayalım, ama maalesef bence zorunlu kalmadıkça kullanılmayacak bir jilet.

Derby extra jilet - deka - 27/10/2013

(27/10/2013, Saat: 18:10)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

hala geride

Blush

Vay be demekten kendimi alamıyorum, bu kadar mı olur,çok çeşit deneme imkanım olmasa da Derby yi bende ilk kullanımımda yok artık demiş bir daha geriye dönüp bakmamıştım, gerçekten Rapira bile daha iyiydi.ancak yeni üretim Perma ve yeşil astrayı denemediğim için merak etmiştim, yerli üretime insan şans vermek istiyor, ama....

Derby extra jilet - BigHillMe - 27/10/2013

hepimiz isteriz en güzel jileti bakkaldan alabilmeyi
ama mumkun degil malesef Sad

Derby extra jilet - puukko - 27/10/2013

hala geride

Blush
[/quote]
+1
çok kötü çok.