Geleneksel Tıraş Forumları
Kahve Sevenler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kahve Sevenler (/showthread.php?tid=437)

Cvp: Kahve Sevenler - kerimovic - 21/04/2016

@SKYBRAVE

Bir kaç sayfa önce yazdığım nispeten uzunca bir yazı var ona bakabilirsiniz.

Cvp: Kahve Sevenler - SKYBRAVE - 21/04/2016

(21/04/2016, Saat: 20:00)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @SKYBRAVE

Bir kaç sayfa önce yazdığım nispeten uzunca bir yazı var ona bakabilirsiniz.

Konunun en başından itibaren okudum bugün. Kaçırdıysam özür dilerim ama tam olarak hangi mesajınızdan bahsettiğinizi anlamadım. Konuda daha çok geleneksel kahve malzemeleri tavsiye edilmiş. Ben de her ne kadar buna özensem de bu kadar emeğe zaman ayıramayacağım maalesef. O yüzden pratik bir şekilde evimde kahve keyfi yapmak istiyorum. O yüzden yorumlarınızı bekliyorum.

Cvp: Kahve Sevenler - Nani Kuş - 21/04/2016

Hocam ben size kesinlikle kapsüllü makinaları tavsiye etmem . Tadı bulaşık suyuna benziyor . Biraz bütçe olayı sonuçta eğer değerlendirebilirseniz rancillo de silva ev için ideal capucino ve esperrsso makinası dır hiç bir şekilde sizi üzmez. Ayrıca brevillenin hazır Değirmenli makinası da mevcut ama değirmensiz olanı daha iyi . İnternete ikinci el olarak Beko'nun esperrsso makinasını düşünebilirseniz hiç kaçırmayın derim . Ama kapsüllü olanlardan kaçının onun yerine filtre kahve makinası kapülsülüden daha iyi.

Cvp: Kahve Sevenler - Fallschirmjäger - 21/04/2016

Huzur french press'te. Taze kavrulmuş kahve çekirdeklerini alıp, kendim öğütüp içiyorum. %40 Orta kavrulmuş %60 Koyu kavrulmuş favori oranım.

20hlcu8.jpg

Cvp: Kahve Sevenler - t.macgyver - 22/04/2016

kahve görselliğini zirveye çıkar bir icat var;  "coffeeripples". paranın sorun olmadığı kimselere "kahve yazıcısı"
yaptığı şey şu:
319630
Ripple-Maker.jpg

Cvp: Kahve Sevenler - SKYBRAVE - 22/04/2016

(21/04/2016, Saat: 22:19)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben size kesinlikle kapsüllü makinaları tavsiye etmem . Tadı bulaşık suyuna benziyor . Biraz bütçe olayı sonuçta eğer değerlendirebilirseniz rancillo de silva ev için ideal capucino ve esperrsso makinası dır hiç bir şekilde sizi üzmez. Ayrıca brevillenin hazır Değirmenli makinası da mevcut ama değirmensiz olanı daha iyi . İnternete ikinci el olarak Beko'nun esperrsso makinasını düşünebilirseniz hiç kaçırmayın derim . Ama kapsüllü olanlardan kaçının onun yerine filtre kahve makinası kapülsülüden daha iyi.

Komşum, Rancilio Silvia espresso makinelerini internetten biraz araştırdım. Gerçekten dediğiniz gibi çok kaliteli ve müşteri memnuniyeti yüksek ürünleri ama fiyatları oldukça yüksekmiş. Maalesef bu kadar para veremem espresso makinesine. Breville espresso makinelerine de baktım. Farklı fiyat aralıklarında çok fazla çeşidi var. Sizin tavsiye ettiğiniz bir modeli var mı? Bir de Beko espresso makinesi tavsiye etmişsiniz ama anlamadığım Beko'nun espresso makineleri Krups'lardan daha mı iyidir diyorsunuz?

Cvp: Kahve Sevenler - msakalli - 28/04/2016

Nihayet Hario için buono'da aldım. Bir süredir Hario'yu ağzı dar olan normal bir demlik ile kullanıyordum. Aslında idare de ediyordu. Ancak, lezzete lezzet katmak için buono iyi oldu Smile

j14ysg.jpg

Cvp: Kahve Sevenler - kerimovic - 28/04/2016

@msakalli

Hayırlı olsun, buono gibi bir gooseneck gerçekten önemli, ben bir tane daha sipariş ettim arkadaşlara amerikadan. Burada maalesef çok pahalı, siz nereden aldınız acaba?

Cvp: Kahve Sevenler - candova - 28/04/2016

@kerimovic üstad

En ucuz gooseneck kettle bu aliexpress ve banggood da var.
Fiyat 18-20 USD civari

Cvp: Kahve Sevenler - msakalli - 28/04/2016

(28/04/2016, Saat: 19:57)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli

Hayırlı olsun, buono gibi bir gooseneck gerçekten önemli, ben bir tane daha sipariş ettim arkadaşlara amerikadan. Burada maalesef çok pahalı, siz nereden aldınız acaba?

Teşekkür ederim. Gerçekten çok fark ediyormuş. Bir arkadaşım http://tr.aliexpress.com/ sitesinden kendisine sipariş verirken sağ olsun bana da aldı. Fiyatı 52,5 TL.