Geleneksel Tıraş Forumları
Kahve Sevenler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kahve Sevenler (/showthread.php?tid=437)

Cvp: Kahve Sevenler - ihtilaf - 06/03/2016

@bayercy iyiymiş hocam bir ölüme çaresi yok Big Grin
Tam @ooppss un seveceği bitki Smile

RE: Cvp: Kahve Sevenler - Eskiuyebyr - 06/03/2016

(06/03/2016, Saat: 18:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy iyiymiş hocam bir ölüme çaresi yok Big Grin
Tam @ooppss un seveceği bitki Smile
Üstat açıkçası sayenizde ben de faydalarını öğrenmiş oldum Smile
Tadını çok sevdiğim için tuketiyordum.
@ooppss biraderime bir menengiç kahvesi yapmam şart oldu Smile

(06/03/2016, Saat: 18:23)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat açıkçası sayenizde ben de faydalarını öğrenmiş oldum Smile
Tadını çok sevdiğim için tuketiyordum.
@ooppss biraderime bir menengiç kahvesi yapmam şart oldu Smile

@bayercy
Üstad nereden ve hangi marka alalım tavsiyeniz var m ?

RE: Cvp: Kahve Sevenler - Eskiuyebyr - 06/03/2016

(06/03/2016, Saat: 18:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy
Üstadım marka tavsiyesi veremem ama güvenilir aktarlarda bulunacağını düşünüyorum. Bazen büyük marketlerde de rastliyorum. Netten satış yapan yerlere de rastladım.
Kapağını açtıktan sonra buzdolabında saklamayı unutmayın. Umarım hoşunuza gider.

Cvp: Kahve Sevenler - arandur - 06/03/2016

(06/03/2016, Saat: 18:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy

Hocam fazla beklentiniz olmasın, insanların %70-80 hiç sevmediği bir kahve çeşididir menengiç ama elbette deneyebilirsiniz, belki siz seversiniz.

(06/03/2016, Saat: 22:31)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam fazla beklentiniz olmasın, insanların %70-80 hiç sevmediği bir kahve çeşididir menengiç ama elbette deneyebilirsiniz, belki siz seversiniz.

@arandur hocam forum geneli olarak azınlık tarafta olduğumuzdan belki severim Smile

Cvp: Kahve Sevenler - ooppss - 07/03/2016

ooo benlik muhabbet var dediler geldim Big Grin
@ihtilaf üstad
menengiç(bizim oralarda ağacına menengiç,tohumuna çitlemik deriz) yabani antep fıstığıdır aslında.
Tohumları kavurulup gariban çerezi olarak tüketilir, keskin bir tadı var, bol miktarda tüketilemiyor, çocukken çok yedik.
Kahve olarak denemedim ama büyüklerimizden gerçek kahvenin gerçek kahve çekirdeğinden olacağını ve kahve tiryakilerini kahve çekirdeğine ulaşamadığı zamanlarda
nohut kahvesi,çitlemik kahvesi gibi atraksiyonlara mecburiyetten girdiğini duyduk.
Ciddi bir vitamini varsa çocukken almışızdır diye düşünüyorum Big Grin ama hazır kahvesi popüler olmuş madem bi punduna getirip @bayercy üstada yaptırmak lazım bir fincan Smile

Cvp: Kahve Sevenler - ihtilaf - 07/03/2016

@ooppss
Üstad,çocukluktan organik yetişmişsin,
According to bayercy Big Grin one a day vitamini gibi bir cevher bu bitki Big Grin

100 gr. Menengicin yaklaşık besin değeri.

594 kaloridir.
20,8 gr. Protein
51,6 gr. Yağ
16,4 gr. karbonhidrat
0 kolesterol
2 gr. Lif
500 mgr. Fosfor
136 mgr. Kalsiyum
7,3 mgr. Demir
1,020 mgr. Potasyum
158 mgr. Magnezyum
66 IU A vitamini
0,62 mgr. B1 vitamini
1,45 mgr. B20
4 mgr. B6 vitamini
7 mgr. C vitamin
5.2 mgr. E vitamini bulunmaktadır.

Cvp: Kahve Sevenler - ooppss - 07/03/2016

Mecburen orgaik yetiştik, durumumuz yoktu Big Grin Big Grin

Cvp: Kahve Sevenler - SKYBRAVE - 21/04/2016

Merhaba arkadaşlar. Tıraş konusunda (en azından son 1 yıldır) geleneksel yöntemleri tercih etsem de kahve konusunda o derinliklere dalmak istemiyorum. Bu konudaki bilgisizliğimle affınıza sığınarak sizden yardım istiyorum.
Ben evde kullanmak için bir tane kahve makinesi almak istiyorum. Bir ara kahve konusunda bilgili bir arkadaşım başlangıç için bana Esse'nin kahve makinesini önermişti. Şimdi ben de evde latte, capuccino vb. tatlı kahveleri yapabilmek için bir kahve makinesi arıyorum. Bir süredir aklımda Krups üretimi Nescafe Dolce Gusto makineler var. Siz ne dersiniz bu konuda, ne tavsiyede bulunursunuz?