Geleneksel Tıraş Forumları
Kahve Sevenler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kahve Sevenler (/showthread.php?tid=437)

Cvp: Kahve Sevenler - Straht - 27/02/2016

@Bruce komşum güzel günlerde kullan. Çok güzel bir alet almışsın, sanırım forumda espresso seven herkesin aklındaki makine bu =) Öğütücü konusunda Aleksey'e katılıyorum. Kahvenin tadı konusunda en önemli etken önce kahvenin doğru kavrulmuş olması sonra ise doğru ve düzgün çekilmiş olması.

Cvp: Kahve Sevenler - Bruce - 27/02/2016

(27/02/2016, Saat: 13:55)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayirli olsun Bruce komsum, nerden ve ne kadara aldigini paylasirsan ozelden veya burdan cok memnun olurum. Cok guzel alet, dedigin gibi masraflar bununla bitmiyor ama.

Tamper olarak benim tavsiyem Pergtamp olur. Grinder icin de umarim hatri sayilir bir butce ayirmissindir, cunku grinder, ekipmani onemine gore siralarsak makineden once gelir nacizane fikrim olarak. En kotu bir Baratza Preciso tavsiye edebilirim.

Gule gule kullan!

Teşekkür ettim Aleksey üstadım. Önceliğim ev tipi, dayanıklı bir makine olmasıydı. 58 mm'lik bir tamper bakacağım, o konuda bir fikrim yoktu bahsettiğiniz iyi oldu. İyi bir grinder alana kadar el değirmeni ile idare etmek zorundayım, Rancilio'ya baktım ama neredeyse makinenin kendisi kadar grinder'a bütçe ayırmak gerekiyor. Fiyat ve temin ettiğim yer bilgilerini özelden yazıyorum.

(27/02/2016, Saat: 14:10)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bruce komşum güzel günlerde kullan. Çok güzel bir alet almışsın, sanırım forumda espresso seven herkesin aklındaki makine bu =) Öğütücü konusunda Aleksey'e katılıyorum. Kahvenin tadı konusunda en önemli etken önce kahvenin doğru kavrulmuş olması sonra ise doğru ve düzgün çekilmiş olması.

Teşekkür ettim üstadım, bir hovardalık da biz yapalım dedik Big Grin

Cvp: Kahve Sevenler - kerimovic - 27/02/2016

@bruce hayırlı olsun çok güzel güle güle kullanın. Grinder için naçizane bir tavsiyem olacak, kesinlikle turkiyede servisini bulabileceğiniz bir alet alın.

Kahve Sevenler - hamdib - 27/02/2016

(22/02/2016, Saat: 21:03)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ms_1907 , hayırlı olsun, işin sonunun nereye varacağını göstereyim Smile

Fotoğrafta olmayanlar, aeropress, hario cold dripper, kalita wave, sözen ve porlex degirmenler.

8d852436ac3875eac0986a3651d567ce.jpg

Komşum harika görünüyorlar, drip kahve makinası ne marka ?

Kahve Sevenler - hamdib - 27/02/2016

(27/02/2016, Saat: 05:17)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun süren espresso makinesi araştırmam sonucu Rancilio Silvia'da karar kıldım, bugün aldım, gönderilmesini bekliyorum. Şöyle bir arkadaşımız:

25z79te.jpg

Bruce komşum hayırlı olsun, burada traş dışında başka konularda da bilgili komşularımız olması çok güzel. Hergün birşey öğreniyoruz. Bu markayı hiç duymamıştım, sasyende tanıdım. Teşekkürler.

(27/02/2016, Saat: 16:54)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce komşum hayırlı olsun, burada traş dışında başka konularda da bilgili komşularımız olması çok güzel. Hergün birşey öğreniyoruz. Bu markayı hiç duymamıştım, sasyende tanıdım. Teşekkürler.

Estağfirullah üstadım. Ev tipi, yarı-otomatik, dahili grinderi olmayan, temizlemesi kolay, sorun çıkarmayan, dayanıklı bir makine almak istiyordum. Yabancı forum ve değerlendirme sitelerinde de oldukça tutuluyor Rancilio Silvia. Bir arkadaş vesilesiyle yaptığı espressoyu tatma imkanım oldu. Akabinde karar verip bir aile yakını aracılığıyla almış bulunduk.

@kerimovic çok teşekkür ederim. Grinder için de iyi bir araştırma yapmam gerekecek sanırım.

Cvp: Kahve Sevenler - Nani Kuş - 27/02/2016

@Bruce hocam güzel seçim yapmışsınız ev kullanımı için çok ideal makina iyi günlerde kullanın.
İstanbul'da yaşıyorsanız taze kahve tedariki konusunda sıkıntı yaşamazsınız . Çekilmiş Kahvenizi 15 gün içinde tüketeceğiniz periyotlar halinde almanızı öneririm . Sözen belli bir süre sonra yeterli gelmeyecek hele eve misafir geldimi grinden almanız zaruri . Tamperi altı düz olanlardan değil spiralli olanları almanızı tavsiye ederim suyun kahveden akışını daha iyi veriyor. İdeal ekipmanları oluşturduktan sonra işiniz sadece kahvenizi yudumlamak olacak .

Cvp: Kahve Sevenler - kerimovic - 27/02/2016

@hamdib , o makineyi babaanneme götürdüm artık evde ve ofiste moccamaster kullanıyorum onu tavsiye ederim, fotoğraftaki makine zannedersem zanussi idi

(27/02/2016, Saat: 17:17)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Bruce hocam güzel seçim yapmışsınız ev kullanımı için çok ideal makina iyi günlerde kullanın.
İstanbul'da yaşıyorsanız taze kahve tedariki konusunda sıkıntı yaşamazsınız . Çekilmiş Kahvenizi 15 gün içinde tüketeceğiniz periyotlar halinde almanızı öneririm . Sözen belli bir süre sonra yeterli gelmeyecek hele eve misafir geldimi grinden almanız zaruri . Tamperi altı düz olanlardan değil spiralli olanları almanızı tavsiye ederim suyun kahveden akışını daha iyi veriyor.  İdeal ekipmanları oluşturduktan sonra işiniz sadece kahvenizi yudumlamak olacak .

Çok teşekkür ederim. 1 yıllık süre için Ankara'dayım, daha sonra doğu tayinim var üstadım. Aciliyeti yok ancak, tayine giderken 4-5 kg'lık çekirdek halinde alıp, ihtiyaç oldukça çekmeyi planlıyorum.