Geleneksel Tıraş Forumları
Kahve Sevenler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kahve Sevenler (/showthread.php?tid=437)

Cvp: Kahve Sevenler - danjamem - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 03:04)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar kahve yapma işi tamam
peki taşıma soruna nasıl çözüm buluyorsunuz

piyasadaki tüm çin mug lar ya akıtıyor ya hiç kahve içemiyoruz
hepsinde bir kapak sorunu mevcut

memnun kaldığımız tek tchibo mug ı da firma satışdan kaldırmış

yeni mug ı nasıldır tchibonun
ikeanınkini deneyen var mı

bıktım çöp mugları deneyip deneyip atmaktan
yardım arkadaşlar Smile

Kapaklı termos tipi mug olarak tavsiye veremiyeceğim, ama klasik kupa olarak

Güral, Kütahya, ya da Porland'ın muglarını tavsiye ederim.

Şu ikisi özellikle çok şık ve kaliteliler.

https://www.porland.com.tr/soley-kupa-305cc_74235?d=8835

http://www.gural.com.tr/urun/mugs-01-tango-mug-bardak-dekorsuz.html

RE: Cvp: Kahve Sevenler - kerimovic - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 03:04)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar kahve yapma işi tamam

yardım arkadaşlar Smile
Ben Starbucksinkini kullanıyorum ama uzun süreli denemedim hiç, 2saat sonunda ılık oluyor iyice, eğer evden yapıp arkadaşlara gotureceksem o zaman büyük termos kullanıyorum 4saat kadar tutuyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Kahve Sevenler - mertk - 17/11/2015

yardım arkadaşlar Smile

Kahveden daha çok çaycı olsam da madem böyle bir keyfiniz var, biraz daha pahalı olsa da stanley veya thermos  ürünlerine bakın derim. Outdoor merakım yüzünden aldığım ama daha çok piknikte kullandığım termosları var,sıcak tutma konusunda çok iyiler. Bildiğim kadarıyla bu firmaların mugları da var.
Saygılarımla

Kahve Sevenler - ferhat1905 - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 10:54)mertk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kahveden daha çok çaycı olsam da madem böyle bir keyfiniz var, biraz daha pahalı olsa da stanley veya thermos  ürünlerine bakın derim. Outdoor merakım yüzünden aldığım ama daha çok piknikte kullandığım termosları var,sıcak tutma konusunda çok iyiler. Bildiğim kadarıyla bu firmaların mugları da var.
Saygılarımla

Bende starbucks'ın termoslarından iki adet var. Performansı ortalama diyebilirim.
Stanley'in termoslarını kullanmadım ancak kaliteli ve pahallı bir ürün olduğunu biliyorum. Enplus magazalarında satılmakta.

Geçen gün starbucks ta gördüğün kupa bardagı almadığıma üzüldüm bir daha da bulamadım zaten.
Krem rengi altın renginde amblemi mermer tarzı bir üründü. Çok genişte degildi.
Ofiste kullanmak için gayet iyi olabilirdi.
Mermer gibi oldugu için daha mı uzun süre sıcak tutar emin olamamıştım. Sizce?

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

Cvp: Kahve Sevenler - BigHillMe - 17/11/2015

arkadaşlar öneriler için teşekkürler termosdan yana hiç sıkıntım yok
zira termos işini çinli dostlar çözmüşler Smile

gayet iyi kalitede hiç akıtmayan iç dış çelik 35cl ve 75cl termosum var
her gün düzenli kullanımda 1 yıl kadar sorunsuz dayandıklarınada şahidim
sızdırma yok sıcak tutma süreleri 3-4 saat civarı

ayrıca bir bardak taşımamak için mug tipi peşindeyim  

stanley ve thermos markalarını mug için inceleyeceğim

son aldığım mug bu buda kapakdan sızdırıyor

2j5jrzd.jpg

sırasıyla denediklerimide göstereyim

kapakdan sızdıran bir adet daha
select.php?imageid=183643&width=180&isWatermarked=true

bu hem sızdırıyor hem içmeye teşebbüs ederken her yerden dokulen bi model andoutdoor 307 model
Outdoor_7903803.jpg

bunu nescafe kendisi ürettirmiş içine konulan kahveyi içemiyorsunuz tasarım hatalı kahve gelmiyor Smile
IMG_3595.jpg

tek begendigim mug bu idi sıfır sorun kullanıyorduk tchibonun
buda satışdan kaldırılmış Sad
MAG_2490676.jpg

denemeye niyetlendiklerim ise bunlar

ikeanın hemlig mugı
hemlig-travel-mug-gray__0174591_PE328216_S4.JPG

ikenanın eftersökt mugı
eftersokt-travel-mug__0314956_PE513600_S4.JPG

primusun mugı
Outdoor_5108480.jpg

thermosun Df4000sbk modeli
Outdoor_5091542.jpg

allaadin in aveosu
Outdoor_4559264.jpg

tchibonun bu seneki mug ı
.jpg

Cvp: Kahve Sevenler - danjamem - 17/11/2015

(16/11/2015, Saat: 21:12)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 26f86b46916dcf5eeb623220a0e68987.jpg

98a57ad3678c5c241f12c4517e51f378.jpg

[/IMG]929b1c3a4a01cbbce1d6a8a6bc3e8819.jpg

Ben de kronotropun kahvelerinden alıyorum. Ama resim de paylaşılan iki kahvenin fiyatı aşırı pahalı, sizce bu etiyopyalar gerçektende fiyatlarının karşılığını verecek kadar mükemmeller mi? Resimde ki diğer kenya internette satılmıyor. Siz dükkan dan aldınız sanırım.

İngiltere menşeli Hasbean den almak fiyat/kalite olarak daha uygun bence. Gelmesi biraz uzun.

Ben bir de syphonla yapıyorum. Gövde daha fazla oluyor, ama berraklık ve hafif aromalar kayboluyor.

RE: Cvp: Kahve Sevenler - kerimovic - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 20:17)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de kronotropun kahvelerinden alıyorum. Ama resim de paylaşılan iki kahvenin fiyatı aşırı pahalı, sizce bu etiyopyalar gerçektende fiyatlarının karşılığını verecek kadar mükemmeller mi? Resimde ki diğer kenya internette satılmıyor. Siz dükkan dan aldınız sanırım.

İngiltere menşeli Hasbean den almak fiyat/kalite olarak daha uygun bence. Gelmesi biraz uzun.

Ben bir de syphonla yapıyorum. Gövde daha fazla oluyor, ama berraklık ve hafif aromalar kayboluyor.

Ben haftada bir cihangirdeki dükkandan alıyorum sagolsunlar eli boş göndermiyorlar hic.. Gikirama maalesef tükendi, artık gelmiyor, benim gibi asiditesi yüksek kahve sevenler için on numara bir kahveydi. Hachiraya gelince, gerçekten pahalı (yine de tchembeden ucuz) ancak çok acayip bir kahve. İçerken meyve suyu içiyormuş gibi geliyor, orman meyveleri kardeşliği kurmuş o çekirdek, üstüne de kakao tozu serpilmiş gibi. Hasbeanden de bir kaç kez sipariş ettim ancak taze kavrulmuş kahve gibi olmuyor asla, biraz önce ayın 12sinde kavrulmuş cekirdeklerden aldım, akşama parti var Smile

Sifonu nedense pek sevemedim ben, izlemesi şekli semali güzel tabii de, biraz zahmetli geliyor, bir de her çekirdekte güzel sonuç vermiyor, aeropress gibi o bakımdan.

RE: Cvp: Kahve Sevenler - msakalli - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 01:32)Ruşeni bey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman arkadaşlar TCHİBO'dan uzak durun,28Eylül 2015 tarihinde verdiğim kahveler parayı hesaplarına geçirdikleri hakde göndermediler.Defalarca mail attım müşteri temsilcisini aradım görüştüm ama yok,ne bir açıklama nede bir haber yok.

Daha önceki yazımda belirttigim gibi Tchibo kahve temininde bir süredir sıkıntı varmış. Ankara'daki bir mağazanın söylediğine göre bu sıkıntı 2-3 ay devam edebilirmiş. Alışverişi iptal edebilirsiniz, bu konuda bir problem olacağını sanmıyorum.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Kahve Sevenler - Aedan - 17/11/2015

Selam,
Bu hario skeleton değirmenden memnun musunuz? bazı yerlerde french press için pek iyi olmadığı yazıyorda... ben mevcutta sözen kullanıyorum

syg
(17/11/2015, Saat: 21:01)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben haftada bir cihangirdeki dükkandan alıyorum sagolsunlar eli boş göndermiyorlar hic.. Gikirama maalesef tükendi, artık gelmiyor, benim gibi asiditesi yüksek kahve sevenler için on numara bir kahveydi. Hachiraya gelince, gerçekten pahalı (yine de tchembeden ucuz) ancak çok acayip bir kahve. İçerken meyve suyu içiyormuş gibi geliyor, orman meyveleri kardeşliği kurmuş o çekirdek, üstüne de kakao tozu serpilmiş gibi. Hasbeanden de bir kaç kez sipariş ettim ancak taze kavrulmuş kahve gibi olmuyor asla, biraz önce ayın 12sinde kavrulmuş cekirdeklerden aldım, akşama parti var Smile

Sifonu nedense pek sevemedim ben, izlemesi şekli semali güzel tabii de, biraz zahmetli geliyor, bir de her çekirdekte güzel sonuç vermiyor, aeropress gibi o bakımdan.

Cvp: Kahve Sevenler - Simofle - 17/11/2015

Thermos marka alın, inanılmaz kaliteli ürünleri