Geleneksel Tıraş Forumları
Astra Superior Platinum (Yeşil) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astra Superior Platinum (Yeşil) (/showthread.php?tid=392)

Astra Superior Platinum (Yeşil) - burakergun - 25/08/2019

(20/08/2019, Saat: 09:11)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sert sakallara sahibim. Ben bu jileti jagger ed86 ile kullanıyorum, elimde de iki kutu var. Açıkçası ikinci perdeden sonra üçüncü, üçüncüden sonra dördüncü perdeyi istiyor gibi davranıyor bana, yani kesmiyor. Tahriş hissi az, tıraş sırasında ve sonrasında rahatsızlık yaratmıyor. Buna rağmen keskinlik olarak beni mutlu edemiyor.

Merhaba
Sakallarım sert olmasa bile sizin hissettiğiniz durum bende de oldu. Ben acemiyim belki ondandır diye düşündüm gillette black beauty 6. Kademe ile oldum traşı ama rapira ile daha güzel olmuştu aynı ayarlarda. Ama rapira ile 2 günlüktü sakallarım astra ile olurken dört günlüktü. Yanma hissiyatı oldu tıraştan sonra. Belki benden kaynaklıdır çok tecrübem yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - batmanforever - 25/08/2019

Astra Yeşil'i Black Beauty ile daha düşük ayarlarda kullanmayı deneyin @burakergun komşum.
Ayrıca farklı bir aletten bu alete geçtiyseniz belki açısını bulamamış olabilirsiniz. Bir sonraki kullanımda doğru açıyı bulabilmek adına küçük denemeler yapın.

(25/08/2019, Saat: 22:58)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra Yeşil'i Black Beauty ile daha düşük ayarlarda kullanmayı deneyin @burakergun komşum.
Ayrıca farklı bir aletten bu alete geçtiyseniz belki açısını bulamamış olabilirsiniz. Bir sonraki kullanımda doğru açıyı bulabilmek adına küçük denemeler yapın.

Yok ilk Makinem bu yeni başladım. Numara olayını tam çözemedim açıkçası 1 ile 9 arasında farkın ne olduğunu.

Ayarlı aletlerde yer alan sayılar aletin jilet açıklığını belirler.
Sayı yükseldikçe jilet açıklığı da yükselmiş oluyor. Günlük tıraş oluyorsanız düşük ayarda kullanmanızı tavsiye ederim.

(25/08/2019, Saat: 23:08)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayarlı aletlerde yer alan sayılar aletin jilet açıklığını belirler.
Sayı yükseldikçe jilet açıklığı da yükselmiş oluyor. Günlük tıraş oluyorsanız düşük ayarda kullanmanızı tavsiye ederim.

Genelde 2 günde bir oluyorum. Salı-perşembe ve pazar günleri. Düşük ayar ile deneyim birde olmazsa

Aleti daha yakından tanımak adına yine Astra yeşil'i kullanın ama ayarı 3'e getirerek deneyin.
Aletin açısını yakalayabilmek için önerim aletin kafasını yüzünüze 90 derecede tutun ve sapını yavaş yavaş aşağı doğru indirerek küçük çekişler yapın. Sakallar düzgün bir şekilde kesilmeye başladığı an açıyı yakalamış olursunuz Smile

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - mustbe - 25/08/2019

Komşum ayar mekanizması sağlam değil mi. Açıklık gözle görülür şekilde açılıp kapanıyor mu?

(25/08/2019, Saat: 23:56)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ayar mekanizması sağlam değil mi. Açıklık gözle görülür şekilde açılıp kapanıyor mu?

Kapanıyor açılıyor evet

Astra Superior Platinum (Yeşil) - gr00v3r - 26/08/2019

En memnun kaldığım jiletlerden kendisi. Dün akşam R41 ile 5. tıraşını da sorunsuz, tahrişsiz tamamlayıp artık daha fazlası abartı olacak düşüncesiyle atık kutusuna uğurladım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - apple34 - 27/08/2019

Mavisini daha verimli ve daha konforlu buluyorum