Geleneksel Tıraş Forumları
Astra Superior Platinum (Yeşil) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astra Superior Platinum (Yeşil) (/showthread.php?tid=392)

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - AttilaBleda - 09/09/2013

Bu jiletle ilgili okuduğum hemen tüm tecrübeler kısa ömürlü olduğuyla ilgiliydi. Ancak ben jiletin sonraki tıraşlarında ilk tıraşa göre daha fazla konfor yaşadığım için denemeye karar verdim. Bir süredir aynı jiletle tıraş oluyorum.
Dün 5. tıraşa ulaştı. Her takip eden tıraşta da jiletin konforu arttı.

Sakallarımın sert olduğunu düşünürdüm. Ya yanılıyorum ya da bu jilet sanıldığının aksine kolay körleşmiyor. Bugün 6. tıraşı da deneyeceğim. Yine yolma yapmazsa 7, 8, 9 Smile

Şimdilik belirtebileceğim tek eksisi, jileti kurulamazsam çok kısa sürede paslanıyor.

Bana önceki Astra'larımı 1-2 kullanımda çöpe attıran forum üstatlarından açıklama bekliyorum Tongue

Saygılar

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - Fallschirmjäger - 09/09/2013

(09/09/2013, Saat: 17:24)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletle ilgili okuduğum hemen tüm tecrübeler kısa ömürlü olduğuyla ilgiliydi. Ancak ben jiletin sonraki tıraşlarında ilk tıraşa göre daha fazla konfor yaşadığım için denemeye karar verdim. Bir süredir aynı jiletle tıraş oluyorum.
Dün 5. tıraşa ulaştı. Her takip eden tıraşta da jiletin konforu arttı.

Sakallarımın sert olduğunu düşünürdüm. Ya yanılıyorum ya da bu jilet sanıldığının aksine kolay körleşmiyor. Bugün 6. tıraşı da deneyeceğim. Yine yolma yapmazsa 7, 8, 9 Smile

Şimdilik belirtebileceğim tek eksisi, jileti kurulamazsam çok kısa sürede paslanıyor.

Bana önceki Astra'larımı 1-2 kullanımda çöpe attıran forum üstatlarından açıklama bekliyorum Tongue

Saygılar

Bir sene öncesine kadar sakallarımın gayet ortalama olduğunu düşünürdüm taa ki bu seneye kadar. Artık 2 günlük sakallarım bulaşık teli gibi semsert ve bu sakallara astra yeşil 3. tıraşı çıkartmıyor diyebilirim. Geçen gün denedim derimi sanki yüzüyordu. Astradan hiç bir zaman emin olmayın.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - CtrlKML - 09/09/2013

Erken konuşmuş olmamak için kaç zamandır susup iki üç güne bir deneme yapıyorum...
Bu sabah yine azmettim ve yeşil astra ile iki perdelik bir tıraş oldum.
Elimdeki wilkinsonlar da dahil ben bundan daha kör bir jilet kullanmadım.
Eski seri mi yeni seri mi, aralarında fark var mı bilmem ama; elimdeki astralar gerçekten rezil jiletler.
R89 ile Aristocrat ile Tech ile Mingshi ile denedim... sonuç rezalet.
Slant ile işte... daha kabul edilebilir bir hali var.
Sanarsın ki sakalı kesmiyor da cımbızla çekiyorum.
Bugün son kararımı verdim. Yeşil astra kullanmam ben bir daha.
6 liralık rapira bile ferrari bunun yanında.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - deka - 09/09/2013

Öyle olmaması lazım,sizin Astralar sahte olmasın, ben en son 6 tıraş çıkardım, belki devam edecekti değiştirdim, bunun yanında elimde beyaz Rapira var,sanırım bendeki beyaz Rapira sahte,aynen anlattığın gibi 1 kez bile tıraş olamadım.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - CtrlKML - 09/09/2013

Ya şaşkınlık içindeyim ama sahte olmayacağını düşünüyorum. Yani yol kenarından falan almadım. Hepimizin ara ara gidip bişeyler aldığı bir dükkandan aldım. Dolayısıyla ona ihtimal vermiyorum. Bazen acaba bendeki seri mi problemli diye düşünüyorum ama gidip bir parti daha alıp denemek de hiç içimden gelmiyor.
Bazı arkadaşlar perma ile farksız ama çok daha konforlu diyorlar ya en çok da o kafamı kurcalıyor.
Tamam konfora diyecek yok amenna (kesmediği için tahriş de etmiyor Big Grin ) fakat keskinlik rezalet. Kıla saplanıp kalıyor. Perma öyle mi sanki alette jilet yok da yüzüne zeytinyağı sürmüşsün gibi.
Sonuç olarak: Anlamadım, sevmedim.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - sifujack - 10/09/2013

sanki kırık camla tıraş olur gibi cımbızla çeker gibi çok acılı bir hissiyat varsa o jilet hatalı üretimdir ,o jiletin karakteri veya sahte bile değildir. rusya mısır hindistan pakistan üretimi jiletlerde daha çok görülüyor. farklı zamanda farklı yerden seriden alıp karar vermek daha isabetli olur
piyasadaki sahte rapirayı tanımak mümkün orjinaliyle aynı tasarımda değil rapira konusu altında McOrconun gönderdiği mesajda sahte olanın fotoğrafını görebilirsiniz eski p&g permaların sahtesinide fotoğraflamıştı .

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 10/09/2013

Yeni seri ( tek kağıtla kaplı ) olanlardan şikayet var.
Eski seriler neredeyse Perma kadar keskin
Rapira vs bana mild geldiği için Perma ve Yeşil astra kullanıyorum

Jilet çok kolay eğiliyor ve ortadan ikiye kırınca,kırılmış yerler geniş açıyla eğiliyor ( kanca oluyorsa ) sorunlu olabilir

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - CtrlKML - 10/09/2013

(10/09/2013, Saat: 00:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni seri ( tek kağıtla kaplı ) olanlardan şikayet var.
Eski seriler neredeyse Perma kadar keskin
Rapira vs bana mild geldiği için Perma ve Yeşil astra kullanıyorum

Jilet çok kolay eğiliyor ve ortadan ikiye kırınca,kırılmış yerler geniş açıyla eğiliyor ( kanca oluyorsa ) sorunlu olabilir

Bendeki çift kağıtlı ve dediğiniz gibi çok kolay eğildi ve kırıldı. Ancak aynen dediğiniz gibi kanca şeklini aldı. Muhtemelen sorunlu Angry

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - eskiuyemnt - 13/09/2013

(13/09/2013, Saat: 13:21)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı esnaf bu jiletinde 100 lük paketine 15 TL istedi.Bunun da güncel ve makul fiyatı nedir arkadaşlar?

11-12 tl

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - Fallschirmjäger - 01/10/2013

12 TL'ye aldığım yeni ürün (tek kağıda sarılı) Astraların keskinliğinde herhangi problem olmamış belki daha da keskin. Bariz şekilde jileti inceltmişler. Sıkıntı yok Astra Yeşil'e devam Smile