Geleneksel Tıraş Forumları
Astra Superior Platinum (Yeşil) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astra Superior Platinum (Yeşil) (/showthread.php?tid=392)

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - AttilaBleda - 20/09/2012

Astra'yla ilgili başka bir sıkıntım da ikinci tıraştan sonra yolmaya başlaması. Paket içeriğindeki hiçbir jileti 2 tıraştan fazla kullanamadım. Kullan atçılara selamlar...

Biraz da diğer jiletleri deneyeyim. Elimde şimdilik Wilkinson, Derby ve Rapira var. Gerçi forumdaki yorumlara bakınca onlar Astra'dan sonra tam bir felaket olacak.

---Bu arada bu 'advanced' başlıkları bir acemi olarak işgal ediyor olmam abesle iştigal gibi gelmeye başladı. Sadece acemiler bölümü olsa da oraya yazsam.. Er gazinosu gibi Smile ---

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - bjk1903fc - 20/09/2012

(20/09/2012, Saat: 11:42)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra'yla ilgili başka bir sıkıntım da ikinci tıraştan sonra yolmaya başlaması. Paket içeriğindeki hiçbir jileti 2 tıraştan fazla kullanamadım. Kullan atçılara selamlar...

Biraz da diğer jiletleri deneyeyim. Elimde şimdilik Wilkinson, Derby ve Rapira var. Gerçi forumdaki yorumlara bakınca onlar Astra'dan sonra tam bir felaket olacak.

---Bu arada bu 'advanced' başlıkları bir acemi olarak işgal ediyor olmam abesle iştigal gibi gelmeye başladı. Sadece acemiler bölümü olsa da oraya yazsam.. Er gazinosu gibi Smile ---
hehehe bende aynı sıkıntıyla baş başayım, acemi olduğumuzdan mıdır nedir kimse yazdıklarımıza yorum yapmıyor Big Grin

astra güzeldir, fiyatından dolayı kullan at yapmak en mantıklıklısı, Astradan sonra P.S. öneririm aynı jilet ile 7. tıraşımı daha sabah oldum Blush

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 20/09/2012

astra keskin fakat dayanıksız
perma sharp deneyin PS ile 11 tıraş olanlar var forumda,ben 3 de kaldımConfused

yurt dışından az miktarda jilet sample ları alın ve deneyin ;feather,bolzano,sputnik,vokshod,gillette sarı ve lacivert paket vs

astra TR de bulunması ve keskin jiletler sınıfının başlangıcında sayılması ve 100 adeti 9 , 10 tl olmasıyla rakipsiz gibi,bir de üstadın blogunu inceleyin

http://jiletvetiras.blogspot.com/

(20/09/2012, Saat: 11:42)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra'yla ilgili başka bir sıkıntım da ikinci tıraştan sonra yolmaya başlaması. Paket içeriğindeki hiçbir jileti 2 tıraştan fazla kullanamadım. Kullan atçılara selamlar...

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 20/09/2012

acemi olduğumuzdan mıdır nedir kimse yazdıklarımıza yorum yapmıyor HuhHuh
eminmisiniz HuhHuh
yorumlarınıza cevap alamıyorsanız

forum yöntecilerine yada
bilgisine güvendiğiniz forum üyelerine ÖM atıp da sorabilirsiniz

(20/09/2012, Saat: 12:34)bjk1903fc Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

hehehe bende aynı sıkıntıyla baş başayım, acemi olduğumuzdan mıdır nedir kimse yazdıklarımıza yorum yapmıyor Big Grin

astra güzeldir, fiyatından dolayı kullan at yapmak en mantıklıklısı, Astradan sonra P.S. öneririm aynı jilet ile 7. tıraşımı daha sabah oldum Blush

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - papazerigi - 20/09/2012

arkadaşlar forumda cevabını bulamadığınız sorularınız olur ise ve üyelerimizin kendini tanıttıkları bölüme bir tanışma başlığı açmış iseniz sorularınız ister özel mesaj isterse de yeni bir başlık altında sorulmuş olsun kırk yıllık geltir üyesi kıvamında cevabınızı bulacaksınız. şüpheniz olmasın.

Ancak bazı arkadaşlar kendilerini tanıtma ihtiyacı hissetmeden doğrudan soruya geçebiliyorlar. takdir edersiniz ki burası küçük bir forum. bir ortama girdiğinizde "merhaba" "selamünaleyküm" demeden girmediğiniz gibi burada da kendinizi tanıtmanız nezaketen iyi olacak ve üyelerin sorularınıza cevap verme isteğini artıracaktır.
Aradığınız soruların cevaplarını bulmanız dileğiyle.

Saygılarımla

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - AttilaBleda - 20/09/2012

Kendi adıma;
Söylemek istediğim şey soru sorduğumda cevap alamadığım değil. Tam aksine herkes yardımcı olmak için birbiri ardına emek veriyor. Ancak ben giriş seviyesi fikir-soru-yorumlarımla insanları boşa meşgul ediyor olabilirim.

O yüzden bir fikir yürüteceğim zaman acemiler bölümüne yazayım?, olur da hatalı yorum yaparsam başka bir acemiyi yanıltmayayım veya yorum kalabalığı olmasın.

Tamamen forum düzenini korumak adına yani. Yoksa hangi başlığın altına yazsam zaten bir saate kalmadan birkaç cevap gelmiş oluyor.

EK: papazerigi üstad iyi fikir verdi. Kendi tanışma başlığımı kullanabilirim.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - bjk1903fc - 20/09/2012

Ben bunları derken kötü amaçlı demedim yanlış anlaşılmasın, elbette herkes her şeye cevap yazmak zorunda değil, sayenizde çok güzel şeyler öğreniyoruz, bunlar için teşekkürler,

Fakat bir kaç konuda dikkatimi çekti belki bende yanlış olabilirim.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - papazerigi - 20/09/2012

arkadaşlar sorunuzun cevabı yok ise forumda muhakkak ayrı başlık açın. tanışma başlığında kaybolur gider. sizden sonrakiler de faydalansın Wink
Saygılarımla

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - errate - 21/09/2012

(19/02/2012, Saat: 01:05)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün tesadüfen bulduğum bir toptancıda rastladım, 1 tl olduğunu öğrenince de 2 kutu aldım bir ara denerim diye.
Bizde başlığı yokmuş açayım dedim. 100 adedi için de 13,50 fiyat aldım. Yurt dışında oldukça sevilen bir jilet olduğunu ve ülkemizde de kolayca bulunabildiğini öğrendim. Jilet hakkında bilgisi olanlar tecrübelerini bu başlık altında aktarırlarsa başta ben olmak üzere birçok arkadaşa yardımcı olacağı düşüncesindeyim.

astrau.jpg

Distribütörü:
http://www.marmaraltd.com/astra-zorrik-tiras-jiletleri.htm

Lordun Bloğundan :

ASTRA SUPERIOR PLATINUM RUSYA - 5,3

Petersburg Products International tarafından üretilen bir başka jilet. Dünyadaki en popüler jiletlerden bir tanesidir. Çoğu yabancının favorilerindendir. Platin kaplıdır. Ülkemizde kolaylıkla bulunur, astra yeşil olarak bilinir ve astra maviye göre biraz daha pahalıdır. Güncel üretimler 1 karton kutuda 5 adet jilet şeklinde satılır. Astra platinum nispeten konforlu bir jilet olmakla beraber, pek keskin değildir ve yoğun sakallı kişilerde iyi sonuç vermez. Hafif sakallı kişilerde rahat bir tıraş sunar. Ortalama bir jilettir.

Bu B&B Review başlığı:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/40754-Astra-Superior-Platinum

Bu da Theshaveden başlığı:
http://theshaveden.com/forums/threads/astra-superior-platinum.8019/

NOT : Perma Sharp yapışkanının beteri bunda mevcut, ilk açtığım jiletin bir tarafındaki yapışkan kesici ağıza kadar taşmış durumda.

NOT2: Kutusunun üzerinde Çift Traflı Jilet yazısını görünce çakma mı diye şüphelendim ama distribütör firması marmaraltd nin sitesinde de aynı yazıyı görünce rahatladım Big GrinBig GrinBig Grin

4 ay sonra gelen edit:

Şu anda en sevdiğim jilet oldu. Mükemmel anlaşıyoruz. Perma kadar keskin değil ama cildi perma kadar yormuyor. Fiyatı sebebiyle kullan at olarak her tıraşa yeni jiletle başlamak açısından mükemmel jilet(atmıyorum biriktiriyorum). Ben 12 liraya 100lü almıştım ama 9 lira civarına bulunabilmekte. Forumumuzda da oldukça sevilen bir jilettir.

şahsen en sevdiğim jilet diyebilirim

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - errate - 21/09/2012

(20/09/2012, Saat: 13:33)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi adıma;
Söylemek istediğim şey soru sorduğumda cevap alamadığım değil. Tam aksine herkes yardımcı olmak için birbiri ardına emek veriyor. Ancak ben giriş seviyesi fikir-soru-yorumlarımla insanları boşa meşgul ediyor olabilirim.

O yüzden bir fikir yürüteceğim zaman acemiler bölümüne yazayım?, olur da hatalı yorum yaparsam başka bir acemiyi yanıltmayayım veya yorum kalabalığı olmasın.

Tamamen forum düzenini korumak adına yani. Yoksa hangi başlığın altına yazsam zaten bir saate kalmadan birkaç cevap gelmiş oluyor.

EK: papazerigi üstad iyi fikir verdi. Kendi tanışma başlığımı kullanabilirim.

tabii yapışkanı dışında