Geleneksel Tıraş Forumları
Astra Superior Platinum (Yeşil) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astra Superior Platinum (Yeşil) (/showthread.php?tid=392)

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 29/08/2012

ignore & plug & shave Idea

(29/08/2012, Saat: 11:35)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: emir e hak veriyorum
ben de PS ve Astranın o yapışkanına illet oluyorum. Makineyi zaten her kullanımda temizlerim ama artık gıcık olmaya başladım
Saygılar

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - papazerigi - 29/08/2012

"ignorance is bliss"
(29/08/2012, Saat: 11:52)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ignore & plug & shave Idea

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 29/08/2012

''ignorance is virtue'' *

*Cypher from http://www.imdb.com/title/tt0133093/

(29/08/2012, Saat: 11:58)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "ignorance is bliss"
(29/08/2012, Saat: 11:52)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ignore & plug & shave Idea

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - Fallschirmjäger - 30/08/2012

10 günlük sakal, 3. kullanım, 3 perde tıraş harika sonuç. Astra candır can ..

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - free_style - 30/08/2012

Astra yeşil harika bir jilet. fiyat performans olarak da çok uygun. Dört kez tıraş oldum bana mısın demedi. Benim de favorim şu anda kesinlikle astra yeşil...

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ohtararan - 30/08/2012

favoriler kısa sürede değişkenlik gösteriyor, hele de çok sık yeni jilet denemeye başladıkça. o yüzden bir kartondan fazla stoklamamanızı öneririm. çok daha iyi jiletler var yaklaşık bedellere. jilet kişisel bir olay olmakla birlikte, bazı sabit özellikler var beğeni için, bunlar çok ta oynamıyor kişiden kişiye. imkanınız oldukça jilet deneyin, anlayacaksınız neden bahsettiğimi, özellikle de sakallarınız çok sert ve yoğunsa aradaki nüansları farkedeceksiniz.

o yapışkan işi zaten neden var bilmiyorum, 7 o'clock ta da aynı. gilette özellikle mi yapıyor bilmiyorum. sizin yine makine, usturaya temizlemeden yerleştirince içi çok zor temizleniyor.

(30/08/2012, Saat: 15:40)free_style Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra yeşil harika bir jilet. fiyat performans olarak da çok uygun. Dört kez tıraş oldum bana mısın demedi. Benim de favorim şu anda kesinlikle astra yeşil...

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - free_style - 30/08/2012

(30/08/2012, Saat: 16:17)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: favoriler kısa sürede değişkenlik gösteriyor, hele de çok sık yeni jilet denemeye başladıkça. o yüzden bir kartondan fazla stoklamamanızı öneririm. çok daha iyi jiletler var yaklaşık bedellere. jilet kişisel bir olay olmakla birlikte, bazı sabit özellikler var beğeni için, bunlar çok ta oynamıyor kişiden kişiye. imkanınız oldukça jilet deneyin, anlayacaksınız neden bahsettiğimi, özellikle de sakallarınız çok sert ve yoğunsa aradaki nüansları farkedeceksiniz.

o yapışkan işi zaten neden var bilmiyorum, 7 o'clock ta da aynı. gilette özellikle mi yapıyor bilmiyorum. sizin yine makine, usturaya temizlemeden yerleştirince içi çok zor temizleniyor.

(30/08/2012, Saat: 15:40)free_style Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Astra yeşil harika bir jilet. fiyat performans olarak da çok uygun. Dört kez tıraş oldum bana mısın demedi. Benim de favorim şu anda kesinlikle astra yeşil...
Haklısınız. Şimdiye kadar denediklerim arasında iyiydi. Stok yapmadım henüz. elimde polsilver iridiyum da var. onunla henüz tıraş olmadım. ama pahalı bir jilet. ancak en az 6 kez tıraş olursam parasının hakkını vermiş olacak. tabi perma şarp da var. bunların fiyatı hakkını verir mi ona göre konuşmak lazım. ama ucuz olup da bu kadar iyi işi çıkaracağını düşünmemiştim. o yüzden favori jiletim dedim. ama tabi ki fikrim değişebilir...

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - AttilaBleda - 18/09/2012

O yapışkanlara ben de kafayı taktım. Bugün aletin üst kapağına yapıştı, elle ayıramadım başka bir metalle ittirerek ayırabildim. Sonra jileti çevirip yapışkanlı yüzü alt tarafa getirerek sorunu çözdüm.

Bu arada jiletlerin yüzeylerindeki 1-2-3-4 rakamlarının bir anlamı var mıdır?

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - papazerigi - 18/09/2012

o sayılar tıraş ile ilgili değil.. sadece imalatta kontrol için...
(18/09/2012, Saat: 19:04)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O yapışkanlara ben de kafayı taktım. Bugün aletin üst kapağına yapıştı, elle ayıramadım başka bir metalle ittirerek ayırabildim. Sonra jileti çevirip yapışkanlı yüzü alt tarafa getirerek sorunu çözdüm.

Bu arada jiletlerin yüzeylerindeki 1-2-3-4 rakamlarının bir anlamı var mıdır?

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - pars - 18/09/2012

Yapışkan(wax) için sicak suda jileti bekletirseniz jiletten eriyip uzaklaştığını göreceksiniz.