Geleneksel Tıraş Forumları
Fark var mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Fark var mi? (/showthread.php?tid=361)

Sayfalar: 1 2

Fark var mi? - papazerigi - 13/02/2012

tipe bakacaksa futur alırsın abi o zaman sen... Smile
WS al da alışsın. bir sonraki makinesini kendi parasını biriktirip alır.Big Grin
Saygılar
(13/02/2012, Saat: 19:25)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sifujack, papazerigi çok teşekkürler tavsiye için, önerdiklerinizden birini alacağım. gerçi daha var doğumgününe, ben şmdiden örnek istedim ki ağzını yoklayacağım, mesafe uzun olsun anlamasın Smile hangisinin tipini beğenirse onu alıcam.
selamlar.

Fark var mi? - superbadger - 13/02/2012

abi bence o adamı çok kafaya takmayın, herif çözmüş herşeyi.
açı olayını çözmüş vs.
ama ej89 u çok sevdiğini biliyorum. bence de günlük tıraş için gayet iyi misal.
bence ustalaştıkça daha az perde de daha verimli tıraş olmak mümkün.

Fark var mi? - pars - 13/02/2012

Adam aşmış eline kör kurban bıçağı versen üç perdede sinekkaydı olur. Onun için makina farketmez tabi.

Fark var mi? - ohtararan - 13/02/2012

Smile yok yok, dediğim gibi makineleri bilmediğim için size sordum, söylediklerinizin fotoğraflarını yollayacağım, futur seçemez o yüzden, emniyete aldım kendimi. neyse konuyu da dağıttım diğer arkadaşlar kusuruma bakmasın.
selamlar.

(13/02/2012, Saat: 20:59)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tipe bakacaksa futur alırsın abi o zaman sen... Smile
WS al da alışsın. bir sonraki makinesini kendi parasını biriktirip alır.Big Grin
Saygılar
(13/02/2012, Saat: 19:25)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sifujack, papazerigi çok teşekkürler tavsiye için, önerdiklerinizden birini alacağım. gerçi daha var doğumgününe, ben şmdiden örnek istedim ki ağzını yoklayacağım, mesafe uzun olsun anlamasın Smile hangisinin tipini beğenirse onu alıcam.
selamlar.

Fark var mi? - linguist - 13/02/2012

ya bu makine olayini trasa hazirlanma ve jilet secimi de kesinlikle etkiliyor. bugun begenmedigim ws ile sinekkaydi oldum. sifir rapira taktim (tras bitince attim o ayri mesele) irem firca arko sabun ve scuttle sicakliginda kopuk....
ws yi tüy gibi tuttum ilk defa. tabi oyle nazik gezdirince yuzde ne tahris ne baska birsey yasamadim. hic yapmadigim sekilde biyiklari bile tersten kesebildim.
simdi bu mantikla makinelerin hepsi tüy gibi yuzde gezdirilirse fark kalmiyor aralarinda.

Fark var mi? - papazerigi - 13/02/2012

evet, işin sırrı ellerin hafifiliğinde ve bastırmamakta...
WS hataya karşı daha toleranslı ve agresiflik arttıkça tolerans azalıyor. mesela Futur 6da yok tolerans denen olay. adamlar bir de futurun 11ini 12sini keşfetmişler, marifet sanki.Smile
Saygılar
(13/02/2012, Saat: 22:40)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ya bu makine olayini trasa hazirlanma ve jilet secimi de kesinlikle etkiliyor. bugun begenmedigim ws ile sinekkaydi oldum. sifir rapira taktim (tras bitince attim o ayri mesele) irem firca arko sabun ve scuttle sicakliginda kopuk....
ws yi tüy gibi tuttum ilk defa. tabi oyle nazik gezdirince yuzde ne tahris ne baska birsey yasamadim. hic yapmadigim sekilde biyiklari bile tersten kesebildim.
simdi bu mantikla makinelerin hepsi tüy gibi yuzde gezdirilirse fark kalmiyor aralarinda.