Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraşın en heyecanlı kısmı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tıraşın en heyecanlı kısmı (/showthread.php?tid=13142)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - batmanforever - 24/09/2020

Tıraş ritüelin her aşamasında inanılmaz keyif alıyorum.

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - Efrasyab - 24/09/2020

Usturamı bileylediğim an diyebilirim

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - dbkan - 24/09/2020

(24/09/2020, Saat: 17:29)kzldagpro Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En mutlu olduğum kısmı elimdeki herhangi bir ürünün bittiğini görmek.

Kesinlikle katılıyorum komşum. Hatta böyle garip bir şekilde, insan kendini bir şeyler başarmış hissediyor   :)

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - ekindgn - 24/09/2020

Harika bir konu olmus, bu acidan dusunmemistim ki aslinda tum tiras benim icin bir rituel...

Aslinda heyecan bir gun aksamdan basliyor: yarinki tiras icin ekipman secimi, sonrasinda bir bakiyorum ki tum makinalar sabunlar inmis raflardan, koklaniyor, kivamina bakiliyor, jiletlerin kutularinin siralamasi.... derken ilk asama geciyor aslinda: simdi bile bu mesaji denize nazir yazarken 2 gun sonra olacagim hesabini yapiyorum aslinda...

Diger bir keyif ise sabunun fircaya yuklenmesi, ki taze bir Arko sabunun tam da krem santi kivamini alinca ki sesine deli oluyorum diyebilirim, mest ediyor sabahin 6'sinda...

@ahbap komsumun belirttigi gibi, diger bir asama ise bicagin catir catir kesme sesi ki ben bunu en fazla Haward + Derby Premium'da aliyorum, Yaqi Mellon'da da hayran kalmistim, ayna catirdamisti resmen kesme sesinden..

En son kisinda ise sanirim tum tiras bittikten sonra ayna da yuzume dokunma bolumu, insanin her sabah belki de kendisine yaptigi ilk bakim, ilk merhaba, boyle iyi oldu demesi ve daha bir ozenli olmaya calismasi, daha kendine iyi davranabilmesi,

Bir de kocaman bir aileye mensup olmak, Geltir ve Geltir Ankara Ekibi'ne mensup olmak isin nefes boyutu sanirim...

Tum komsularima simdiden sihhatler olsun.

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - sudüşleri - 24/09/2020

Ne kadar büyürsek büyüyelim, içimizdeki o çocuk halen duruyor. Şuan için değişen; renkli renkli misketlerin yerini renkli renkli jilet kutularının alması, ınnn ınnnn diye ses çıkarıp yerde gezdirdiğimiz oyuncak arabanın yerini yüzümüzde gezdirdiğimizde çıtır çıtır ses çıkararak kesen tıraş aletinin alması, deniz kenarında oynadığımız kumun yerini tasta kıvam vermek için uğraştığımız köpüğün alması.... Daha bir çok şey söylenebilir. Bizim de yetişkinlere özel oyuncaklarımızdan birisi geleneksel tıraştır. Umarım ki bu keyfimizi yitirmeden ömrümüzün geri kalanında da yaşımıza uygun yeni yeni oyuncaklar bulabiliriz. Ne kadar çok keylifle yapılan iş varsa hayat o derece değerli ve güzeldir. Ayrıca, geleneksel tıraşın farkı; mecburi ve keyifsiz olan bir şeyi sıklıkla yapmak istediğimiz keyifli bir şeye dönüştürmesidir. Bu arada tıraş vakti de geldi Smile

Tıraşın en heyecanlı kısmı - Berberbey - 24/09/2020

Jiletin cildi kesdiği "an" dır.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - oguzhan5069 - 24/09/2020

@"sudüşleri" ne güzel tarif etmişsiniz öyle... Gerçekten de öyle; küçük bir çocuğun oyuncaklarıyla oynadığı gibi oynuyoruz, seviyoruz onları.

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - Asktm - 24/09/2020

Sabah alarmın çalıp uyandığımda tıraş zamanının geldiğini anladığım anda hissettiğim heyecanı seviyorum.

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - SupraMachine - 24/09/2020

Yeni aldığım bir ürünü denediğim an

Cvp: Tıraşın en heyecanlı kısmı - yakup - 24/09/2020

yeni bir tıraş sabunu ya da kremi denediğim an