Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam
Foruma nacizane bir katkı ve henüz denememiş kişilere fikir vermek için sabunuyla meşhur Cella ailesinin diğer fertleriyle ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Ürünlerle ilgili uzun uzadıya yazacak bir şey olmadığı için hepsini bir başlıkta toplamayı uygun gördüm.

KOKU
Cella sabunun meşhur acıbadem kokusunun aksine bu ürünlerin hepsi firmanın "Italian Cologne" diye adlandırdığı bir kokuya sahip. Sadece losyonda değil, balsamda ve preshavede de kendini hissettirecek kadar yoğun. Kendimce tarifi: Doğal, hafif tatlı, sabunsu, asidik olmayan bir narenciye kokusu. Şahsen çok sevdiğim bir koku.

PRESHAVE
Saydam, akışkan bir jel formundaki bu ürün, kullanırken güzel kokusuyla sizi mest ediyor. Kolayca cildiniz tarafından emiliyor, yüzde bir katman olarak kalmıyor. Bu açıdan berber jellerinin aksine tıraş öncesi yağlara daha yakın. Yüzünüze uygulayıp, fırçaya sabun yüklediğiniz 40-50 saniyenin sonunda yüzde köpürtmeye başlayabilirsiniz. Sakalları yumuşatmak, cildi nemlendirmek konusunda iyi. Tıraş ettiğiniz bir bölgeyi ıslatınca, jelin hala kayganlık sağladığını görüyoruz. Performans konusunda tatminkar ama fiyatı ve gramajıyla üzüyor. Tıraş öncesi yağların birkaç damlası yeterliyken, bu jeli biraz daha fazla kullanmak gerekiyor. Ürünün miktarı 75ml yerine, 100ml olsa gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirdim. Yine ederim ama fiyat kaygısı olmayanlara.

AFTERSHAVE LOSYON
Söylenecek çok şey yok. Bu losyon gayet güzel. Prorasonun şişesinin neredeyse aynısı bir şişede, 100ml boyutunda. Dengeli alkol oranıyla yakmıyor. Güzel kokusuyla mest ediyor. Kalıcılığı ortalamanın üstünde, örneğin Floidlere benzer. Nemlendirme konusunda başarılı, Floidlerden biraz önde. Bu denli güzel nemlendirirken yağlı, yapışkan hissettirmemesi de bir artı. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

BALSAM
Prorasonun balsamlarına yakın bir formda, süt kıvamında bir balsam. Kolayca emiliyor. Yağlı yapışkan bir hissi yok. Çok iyi nemlendiriyor. Kendisini ailenin yıldızı ilan ediyorum. Elli lira üzeri bir balsam alacaklara şiddetle tavsiye ediyorum.
Ailenin yıldızı seçilen balsamı kutlar, sizin de inceleme başarılarınızın devamını dilerim. Smile Keyifli, öz olmuş.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Çok kuru ciltliler adlı baslıgımıza yazdıydım sanırım, Balsamı cidden kıs ayları kurulugunu onlemesi ve yatıstırma ozelligi ile cok guzel bir urun olmus. AS de aldıydım ama dolapta sırasını bekliyor. Guzel bir seri yapmıs Cella.
Konu ve inceleme icin tesekkurler komsum.
Öncelikle inceleme için çok teşekkür ederim komşum, benim için gerçekten yol gösterici oldu. Cella losyon kokusunu çok beğendim, doğal bir koku sabunla gerçekten alakası yok 6 saat kadar kokusunu burnumda hissedebiliyorum. Bu göreceli kısmı bir kenara koyarsak, tıraş sonrası performansında alkol oranı çok düşük olduğu için çok hafif gıdıklıyor inanın hissetmesi zor ancak tahrişli bir tıraş sonrası hissedilebilinir herhalde.

İlk 1-2 dakika sadece yüzümü ellediğimde hissettiğim bir ince yapışkanlık olsada hemen kayboluyor. Sonrasında ise yumuşacık bir cilt. Losyondan beklediğim gayet yeterli düzeyde bir nemledirme etkisine sahip, gün için yağlandırma yapmamakta (cildim yağlıdır), bu açıdanda başarılı buldum. Benim için kokusundan dolayı yazlık kullanılabilinir tabiki ancak bahar ve kış aylarına bir tık daha fazla hitap ediyor gibi hissettim, sonuç olarak bu yaz sıcaklarında kullanabiliyorum. Benden geçer not alan ve dolabımda her zaman bulunmasını istiyeceğim bir losyon olarak listeye aldım.
@Sh@dow komşum gayet güzel anlatmışın, losyonu eline dökerken foşş diye dökülmüyor ne kadar dökeceğini sen ayarlayabiliyorsun. Kokusu bana turunçgili hatırlattı. Alkol oranını bilemedim bende tahriş olmadığı için heralde yakmadı az bi oranda vardır belki. Komşumunda dediği gibi son bahar kış aylarında tercihimdir.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
@Gentleman güzel incelemeniz için tebrik ve teşekkür ederim.... bir ürün için "fiyatı ve gramajıyla üzüyor" yazmanız beni oldukça şaşırttı.
(01/09/2019, Saat: 17:04)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Gentleman güzel incelemeniz için tebrik ve teşekkür ederim.... bir ürün için "fiyatı ve gramajıyla üzüyor" yazmanız beni oldukça şaşırttı.

Hocam hakikaten öyle ama Cella losyon şuan 80 lira floid vigoroso’yu da aynı fiyata almıştım ama biri 100 ml öbürü 400 ml. Merakımızdan deniyoruz, hakikaten de güzel ürünler ama ekonomik değiller. Kalitesinden emin olsam da almadan önce beni iki kez düşündürüyorlar.
Cella aftershave'i yurt dışında rafta görüp baya baya badem kokacağını düşündüğüm için almamıştım. Floid dediniz ya ilk gittiğimde alacağım. Zira floidlerin hepsini çok beğeniyorum.
merhaba cella balsamı kullanıyorum cok memnunum ama malesef hiçbir yerde bulamıyorum bunun yerine tavsiye edeceğiniz bir şey varmıdır mesela tabac nasıldır ?
(02/03/2020, Saat: 14:02)Alp83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba cella balsamı kullanıyorum cok memnunum ama malesef hiçbir yerde bulamıyorum bunun yerine tavsiye edeceğiniz bir şey varmıdır mesela tabac nasıldır ?
Koku olarak birşey diyemem. Burnun genelde sadece oksijen temini için çalışıyor. Koku konusunda zayıf.
Hissiyat olarak beğeniyorum, nemlendirmesi ve cok nadir aldığım kokusunu seviyorum.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,218 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,904 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,564 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 69,158 01/06/2021, Saat: 00:07
Son Yorum: Vincent_Lord
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,396 25/04/2021, Saat: 22:52
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,659 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,626 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,173 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,079 07/10/2020, Saat: 00:36
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,809 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: