Geltir Bağımlılığı!
(15/01/2019, Saat: 16:47)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad tahminince geltir.com veya alt forumlardan birine girdiğinizde girdiğiniz zaman tutuluyor, son sayfaya girdiğinizde de aynı zaman tutuluyor.

Belli bir süre sonra bizden bir sayfa isteği alınmayınca son ziyaretiniz kısmına kaydediliyor (çıktığımız zaman oluyor bu).

Muhtemelen böyle basit bir şeydir, yeni sekme açtınız 1 saat sonra baktınız diyelim, eğer yenilemediyseniz o bilgisayarda saklı, Geltir sunucusuyla anlık etkileşimi yok (yeni nesil sitelerde veya burada da olabilir).

Benim 5 günü geçmiş, hatırlıyorum da 6-7 yıl önce ölçekli modelciliğe merak salıp 1 hafta aralıksız her gün internette araştırma yapmıştım. Sonuç olarak başlayamadım tabii, ama teorik bilgi biriktirme hastalığım var Smile Burada bile 5 gün görünüyor.
Bu konuyu @BigHillMe hocam tam detaylı biliyordur. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Her gün hiç aksatmadan forumun ana sayfasında, altta yer alan "Genel Bakış" bölümünü tek tek başlık olarak inceler, çoğunlukla ilgimi çeken bir bölüm bulur girer okurum.
Bu arada eski dostların nicklerine bakarım, kimler var diye ..
Mesela son zamanlarda @BigHillMe görünmüyor Smile @Martin de görünmüyor ..
Patron kayıp Smile
Özellikle sabun konuları ilgimi çekmeye başladı, çünkü sabunlarla pek arası barışık olmayan ben artık sabun köpürtmeyi başarabildiğim için sabun yorumlarında neler var diye sıkça okumaya başladım ..
Kısacası "Geltir bağımlılıktır" konusuna tamamen katılıyorum .. Kesinlikle bağımlıyım, yani bağımlıyız ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
@eggman
@papazerigi
@linguist
@Nihil79
@Lord Sparkhawk
@Zorba58
@Fallschhirmjager
@retrojunkie
@totan35
@evreseli
@pars
@hergele
@emiriko
@ihtilaf
@martin
@Wilkinson
@FloydianDM
@deVille

Old times, good times ...
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Geltir tarayıcı favorilerinde.günde 5-10 defa mutlaka giriyorum.gerek güncel konular gerekse eski arşivlerden olabildiğince faydalanmaya çalışıyorum.kendi düğününe sakalla katılan bir adam olarak hem tıraşın hem de bu forumun bağımlısıyım.bu forumdaki havayı tarif etmek zor ama ben bu kadar paylaşımcı ve dostane insanın bir araya geldiği bir oluşum görmedim.sanırım bizi,en azından beni, çeken detay bu.hepinize ayrı ayrı teşekkürler.
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
(19/01/2019, Saat: 03:01)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @eggman
@papazerigi
@linguist
@Nihil79
@Lord Sparkhawk
@Zorba58
@Fallschhirmjager
@retrojunkie
@totan35
@evreseli
@pars
@hergele
@emiriko
@ihtilaf
@martin
@Wilkinson
@FloydianDM
@deVille

Old times, good times ...
Bunlar efsaneler muhtemelen. İçlerinde ilk kez duyduğum isimler var geneli hep denk gelse de.

Edit: isimlere tekrar baktım da bu ekipte halen en sık gördüğüm @emiriko komşumuz sanırım. Bana en sık denk gelen ya da. Smile

@korgunv ve @FesrOfAtg komsum forumun ilk zamanlari bir baskaydi. Forumun eski halini en cok yeni urunlerin tanitimi icin ozluyorum. Eskiden birimiz bir alet, sabun vs bir urun buldugunda, kesfettiginde hemen basligini acardi. Almissa deneyimlerini bahseder almadiysa da var olan bilgiler cercevesinde tanitirdi ama simdi yeni bir urun ya “En son ne aldiniz” ya da “Sotd” basliginda goruyoruz ama hakkinda bilgi yok. Forumdan da ziyade belki ben wikipedia gozuyle goruyorumdur geltir’i bilemiyorum benim de hatam olabilir ama bu gidisle forumda bir kac baslik altinda donup gidecek. İnsan bir zaman sonra doyuyor urunlere stoklar da cogaliyor duruluyor. Ornek olarak @linguist hocam yanlis hatirlamiyorsam celik usturaya baslamisti ve doymus birakmis olmali forumu. Ama forumda unutamayacagim yegane isim de @ihtilaf hocamdir. Onun sayesinde yurtdisindan sabun, firca vs alabilmistim. @BigHillMe ile roportaj vermistik ikimiz de cok heyecanliydik Smile yine @ohtararan komsumla bulusup gorusmustuk sohbetimizi unutsam da verdigi keyif yuregimi isitir. Bir Ercan hocama uzulurum bir sekilde forumda ben aktif olmadigim bir donemde ayriliklar olmus eskisi gibi aktif olmasini dilerdim. Ayni sekilde @Lord Sparhawk hocaminda emegi coktur bizleri yurtdisindan yeni urunlere az sevk etmedi Smile keske foruma ara vermeseymisim de rocnel’in barbaros razor’in dogumuna taniklik etseydim ilk sahip olanlardan olabilseydim saglik olsun Smile ama evet tirasta da bir fatboy gibi @korgunv hocamin da dedigi gibi “old times good times” Smile
(19/01/2019, Saat: 19:30)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv ve @FesrOfAtg komsum forumun ilk zamanlari bir baskaydi. Forumun eski halini en cok yeni urunlerin tanitimi icin ozluyorum. Eskiden birimiz bir alet, sabun vs bir urun buldugunda, kesfettiginde hemen basligini acardi. Almissa deneyimlerini bahseder almadiysa da var olan bilgiler cercevesinde tanitirdi ama simdi yeni bir urun ya “En son ne aldiniz” ya da “Sotd” basliginda goruyoruz ama hakkinda bilgi yok. Forumdan da ziyade belki ben wikipedia gozuyle goruyorumdur geltir’i bilemiyorum benim de hatam olabilir ama bu gidisle forumda bir kac baslik altinda donup gidecek. İnsan bir zaman sonra doyuyor urunlere stoklar da cogaliyor duruluyor. Ornek olarak @linguist hocam yanlis hatirlamiyorsam celik usturaya baslamisti ve doymus birakmis olmali forumu. Ama forumda unutamayacagim yegane isim de @ihtilaf hocamdir. Onun sayesinde yurtdisindan sabun, firca vs alabilmistim. @BigHillMe ile roportaj vermistik ikimiz de cok heyecanliydik Smile yine @ohtararan komsumla bulusup gorusmustuk sohbetimizi unutsam da verdigi keyif yuregimi isitir. Bir Ercan hocama uzulurum bir sekilde forumda ben aktif olmadigim bir donemde ayriliklar olmus eskisi gibi aktif olmasini dilerdim. Ayni sekilde @Lord Sparhawk hocaminda emegi coktur bizleri yurtdisindan yeni urunlere az sevk etmedi Smile keske foruma ara vermeseymisim de rocnel’in barbaros razor’in dogumuna taniklik etseydim ilk sahip olanlardan olabilseydim saglik olsun Smile ama evet tirasta da bir fatboy gibi @korgunv hocamin da dedigi gibi “old times good times” Smile
Eski mesajları okuyorum ben fırsat buldukça. Eskiler gerçekten çok güzelmiş, muhabbetler falan. Cella sabun için bile adminimizin sonucu merakla bekliyoruz tarzı bir mesajını hatırlıyorum. Smile O zamanlar burayı keşfetmek isterdim..

Keşke bir festival falan olsada tüm geltir üyeleri toplansak Mühle bazen festivallere sponsor oluyor sanırım, onların sponsor olduğu organizasyonları takip etmek lazım.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(19/01/2019, Saat: 19:38)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keşke bir festival falan olsada tüm geltir üyeleri toplansak Mühle bazen festivallere sponsor oluyor sanırım, onların sponsor olduğu organizasyonları takip etmek lazım.
Her yer sabun, her yer jilet, de'ler, fırçalar. Yerli malı haftası gibi kim ne değişik ürünü varsa getirir teşhire.. Smile

@emiriko

Komsum soz ucar yazı kalır. Ne guzeldi eski gunler demekle elimize ne yazık ki birsey gecmiyor. Form web 2.0 mantıgı kullanıcı katılımı ile olusan bir ortamdır. Eksik gordukleriniz var ise, bu eksikleri bilginiz dahilinde tamamlamak her daim elinizde.

Burada ihtilaf gibi ustadların degerine, zamanında yaptıkları vericilige kimsenin aksi birsey soyleyecegini sanmıyorum.
"Ama burayı forumdan ziyade wikipedia gibi goruyorum, yeni urunleri sadece sotd lerde goruyoruz incelemesi yok" gibi sozlerinize katılmıyorum. O wikipedia gibi gordugunuz konulara emek ve zaman verip yazanlara ayıp olur.

Son donemden bir ornek vereyim. Buyrun Ahraz komsumun konuları, neler tanıtmıs neler yazmıs.
http://www.geltir.com/search.php?action=...89bda9c714
Ustune Razorus a yardım olsun diye festivalde tezgahın arkasına gecip hasta oldugu halde, sabahtan aksama urun tanıtımı satısına yardım etmis.
Forumda gorulmuyor gunde 4-5 ozel mesaj alıp soruları yanıtlayan NaniKus ustad. Usenmeden sıkılmadan oneri yapıyor bilgi veriyor. Keza ben elimden geldigince sorulara her sekilde yanıt vermeye calısıyorum.
GartBnx Burak kardesimiz, yurt dısından ulasmamız imkansıza yakın olan urunleri es dost akraba vasitası ile usenmeden gocunmadan tek kurus bir menfaati olmadan tedarik ediyor.
Efrasyap komsum bir kosede sabun denemeleri yapıyor ve guzel seyler cıkıyor,
İmpa Mustafa bey, devamlı urun arayısında, bizlerin tanıttıgı guzel buldugumuz urunleri kılı 40 yararak bu zorlu burokrasili ulkede ithal etmeye calısıyor.
Razorus Noyan Bey, urunlerinin satıs sonrası destegi, ozel gun kampanyası vs. derken her daim yardımcı olmaya calısıyor.
İsmi aklıma gelmeyen 10larca degerli arkadasım hergun ama muzik paylasıyor, ama foto paylasıyor, soru soruyor, sunu begendim sunu begenmedim diyor, biri Geltir ugruna ustura shavette tanıtımı yapacam diye kan akıtıyor, biri su jiletin incelemesi yokmus denedim, 3 gun sokaga cıkamayacagım ben ettim siz etmeyin diyor, Cihan Onur modlar kopyalama silme vs. isteklerini anında yerine getiriyor vs. yani 2 gunluk uyesinden 24saatin 2 saatini her gun burada geciren kıdemlisine kadar herkes bir emek veriyor paylasım yapıyor.

Diyecegim, eski dostlara cok tesekkurler onlarla baslanılmıs, ama kendi secimleridir, paylasımlar azalırsa, bayragı tasıyacak yeni jenerasyon gorevi ustleniyor bir sekil. Kisiler degisir, onemli olan Geltirin hep aktif ve kalıcı olması diye dusunuyorum. Mevzu Geltir sevgisi ise, burada sorulması duyulması gereken ses içses olmalı "peki ben ne katıyorum ne paylasıyorum".
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş bagımliligi ?? Rigbie 55 26,048 02/08/2019, Saat: 06:52
Son Yorum: kadir.tbk
Photo Geltir Elçiliği new38 8 5,855 13/09/2018, Saat: 20:56
Son Yorum: new38
  Uluslararasi Geltir Paketleri onurstyle 67 86,961 14/01/2015, Saat: 01:23
Son Yorum: Kalfa
  Geltir Scuttle Resurrection :) theunnamed 735 799,118 31/12/2014, Saat: 01:23
Son Yorum: ihtilaf
  Geltir Foruma özel tıraş fırçası ister misiniz? "Geltir Semogue Limited Edition" onur98 30 41,499 23/01/2014, Saat: 10:59
Son Yorum: ZEYEVE
  Geltir Scuttle-Köpük tası cemuludinç 128 169,410 09/11/2013, Saat: 20:48
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: