Anket Başlığı: Geleneksel tıraş forumunun kuruluş yıldönümü kutlanılsın mı?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
EVET
65.00%
13 65.00%
HAYIR
25.00%
5 25.00%
KARARSIZIM
10.00%
2 10.00%
Katılımcı sayısı: 20 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Bir Öneri: Geltir Kuruluş Yıldönümü Kutlaması
(18/12/2018, Saat: 18:01)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ptt kargo ile bir atom yollamak bile 13tl

Hocam atom nedir?
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(18/12/2018, Saat: 19:46)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam atom nedir?

"en ufak şey" manasında sanırım üstat Big Grin
@jegal komşum çok güzel düşünce. Bu günü, aramızın iyi olduğu firmaların desteğiyle çekilişler yaparak değerlendirebiliriz. Birden fazla çekilişlerle güzel bir etkinlik haftası şeklinde kutlayabiliriz. Hatta çekilişe katılan firmalardan da bir kaç satır tebrik yazısı yazıp bize göndermelerini ve çekilişe hediye etikleri ürünlerin altına bu yazıyı ekleyebiliriz.

Dolabımızda kullanmadığımız ürünleri, etkinlikten ayrı olarak, bağış bedelsiz kısmına eklemek daha doğru olabilir. O işin etkinlik değil de yardımlaşma kısmı olarak değerlendirilebilir. Yani üyeler hem çekilişe katılırlar, hem de kullanmadıkları ürünleri bağış bedelsiz bölümünde paylaşıp forum içi yardımlaşma etkinliği yaratmış olurlar. Etkinlik başladığında ücretsiz ürün paylaşacak üyelerimiz ilanlarını verir, başlığa etkinlik için olduğunu yazar, çekiliş sonrası her hangi bir şey kazanmayan üyeler daha sonra bu ilanlardan talepte bulunurlar. Bu ilanlar, ekinlikten bir hafta önce açılmaya başlanabilir. İlan veren üyelerimizin isimleri, etkinlik kısmında "Katkıda bulunanlar" şeklinde paylaşılabilir. Buna ek olarak; kullanmadığı ürünler değil de, yeni alınmış ürünleri de üyelerimiz, etkinliğe katkıda bulunmak adına çekilişe dahil edebilirler. Yeni hem firmaların hediye ürünleri, hem de üyelerimizin gönlünden kopanlardan oluşan bir çekilişle beraber bağış bedelsiz bölümünde, çekilişten sonra ihtiyacı olanların talep edeceği yardımlaşma hediyeleri.

Kendisine ürün çıkan üyelerimiz, eğer kazandıkları ürüne ihtiyaçları yoksa, çekilişe katılıp her hangi bir şey kazanmamış üyelerimize etkinlik başılığı altında "benim ihtiyacım yok, ben şu arkadaşımıza hediye ediyorum" deyip, ekstra bir yardımlaşma örneği gösterebilir. Bunu da kurallara ekleyebiliriz.

Elbette her çekilişte olduğu gibi bu etkinlikte de bazı asgari şartlar olması lazım. Fakat bu genel olarak camiaya katkı sağlayacağı için en az mesaj sayısı yerine forumda en az geçirdiği süreye bakılabilir. Bazı sessiz üyelerimiz belki bu vesileyle ses verirler Smile

Tüm bunları spontane düşünerek yazdım. Diğer üyelerimiz de kendi fikirlerini belirtebilirler.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Tebrikler @onurcakmak komşum. Güzel bir noktaya değinmişsiniz bence.
Şimdi bu sorum genel ve kesinlikle kötü bir niyet düşünülmesin altında, merakımdan soruyorum.

Üye1: Forumda 18 saat geçirmiş. Mesaj sayısı:50
Üye2: Forumda 18 gün geçirmiş. Mesaj sayısı: 5

2 üye hakkında düşünceniz nedir?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@FearOfATG amaç bir şekilde burasıyla yolu kesişen herkesin faydalanabileceği etkinlik olduğu için, geçirdiği süre esas alınmalı. Bazı üyelerimiz mesaj yazma konusunda pasif olabiliyor, ama forumda geçirdiği süre itibariyle bu işe gönül verdiği ortada olduğu için onlar da dahil olmalı. Yani ana tema, foruma katkı sağlayanlardan ziyade, her gönül verenin katılabileceği bir ortam yaratmak. Zaten Geltir'in ana misyonu: insanları geleneksel tıraşa yönlendirmek ve bunu öğrenecekleri bir platform yaratmak.

Katılım kuralı şu iki koşula bağlı olabilir; forumda geçirdiği süre bakımından örneğin 12 saat ele alınırken, mesaj sayısı olarak (geçirdiği süreye bakılmaksızın) 30 anlamlı mesaj şartı koşulabilir.

Forum altyapısı, sayfa görünüme açık olduğu müddetçe geçirdiği saati işliyor. Yani sabahtan akşama kadar tarayıcıda geltir açık olsa ancak simge durumuna küçültülmüşse bu süreyi dahil etmiyor. @BigHillMe üstad bu konuda bize teknik bilgileri verirse, esas alınacak süre ona göre belirlenebilir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Mevcut konuya çok da bağımlı olmadan tamamen merak ettim bi an aklıma geldi ve sormak istedim. Proje güzel olur diye düşünüyorum, hayırlısı bakalım ilgiyle takip ediyorum, diğer konuları da olduğu gibi..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/12/2018, Saat: 00:40)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG amaç bir şekilde burasıyla yolu kesişen herkesin faydalanabileceği etkinlik olduğu için, geçirdiği süre esas alınmalı. Bazı üyelerimiz mesaj yazma konusunda pasif olabiliyor, ama forumda geçirdiği süre itibariyle bu işe gönül verdiği ortada olduğu için onlar da dahil olmalı. Yani ana tema, foruma katkı sağlayanlardan ziyade, her gönül verenin katılabileceği bir ortam yaratmak. Zaten Geltir'in ana misyonu: insanları geleneksel tıraşa yönlendirmek ve bunu öğrenecekleri bir platform yaratmak.

Katılım kuralı şu iki koşula bağlı olabilir; forumda geçirdiği süre bakımından örneğin 12 saat ele alınırken, mesaj sayısı olarak (geçirdiği süreye bakılmaksızın) 30 anlamlı mesaj şartı koşulabilir.

Forum altyapısı, sayfa görünüme açık olduğu müddetçe geçirdiği saati işliyor. Yani sabahtan akşama kadar tarayıcıda geltir açık olsa ancak simge durumuna küçültülmüşse bu süreyi dahil etmiyor. @BigHillMe üstad bu konuda bize teknik bilgileri verirse, esas alınacak süre ona göre belirlenebilir.
Giriş yapmış olmak süreyi arttırmak için yeterli olduğundan mesaj sayısı dikkate alınabilir hocam.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Aslında bu yardımlaşma forum üyeleri arasında kısmen yaşanıyor.
Geçenlerde bir arkadaşımıza krom oksit nasıl bulabilirim diye sordum.
"Bende var" dedi ve aynı şehirde yaşadığımızdan kısa bir süre içerisinde bizzat teslim etti.
Kendisine "Borcum ne kadar" diye sorduğumda ise kabul etmedi.

Firma ürünlerinin "ihtiyacım yok" ya da "ihtiyacım var" durumlarına göre verilmesi değil de herkese verilmesi daha iyi olur.
Çünkü, herkesin ruhen böyle bir şeye ihtiyacı olabilir.

Eğer çıkan hediyeyi almak istemiyor ise başka bir arkadaşına verebilir.

Bu nasıl yapılabilir.

Gerek firmalardan gelen ve gerekse ürünü çok olan arkadaşlarımız tarafından hediye havuzuna gönderilen ürünlerle ilili organizasyonun kullanılabilir , gerçekleştirilebilir olmasında yarar var.

Ayrıca bu organizasyonu gerçekleştirenler için de onlara fazla yük getirmemesi lazım.

(Aşağıdaki bilgileri tahmin yaparak yazıyorum)

1- Öyle forum üyeleri var ki neredeyse her gün foruma uğrarlar ve tüm yazılanları okurlar ancak tek bir satır yazmazlar, belki yapılarından belki çekingenliklerinden.

2- Öyle forum üyeleri var ki foruma giriş yaparlar ve bir iki satır okuduktan sonra kapatmayı ile unuturlar ve sayfa saatler boyu açık kalabilir(Ben de bazı günler buna dahilim)

3- Öyle forum üyeleri var ki bir kaç gün ya da bir kaç hafta faal olurlar, sonra bir kaybolurlar 2-3 sene hiç gözükmezler.

4- Gerçekten onlarca sayfa deneyim yazılarıyla bizlere yol göstermiş, bıkmadan usanmadan sorulara cevap vermiş ustalarımız da var. Onların da "ben bunu daha önce yazdım" şeklinde üşengeçlik göstermeden yazılarını tekrar etmelerini istiyoruz. Çünkü yenilenen bilgileriyle kendilerinin bile fark etmeyeceği bir sayıda olan arkadaşımıza her an 7 gün 24 saat ışık tutuyorlar.

Velhasılı kelam hepsine çekiliş yapılsın ve kime çıkarsa gönderilsin.
Ancak çekilişler ürün olarak kategoriye ayrılarak çekilirse belki daha iyi olur.

Fazlalıkları olanların da forum içerisinde satılık veya alınık olan yerde bir de ihtiyaç fazlalığı gibi bir başlık açılırsa ihtiyacı olanlar buraya yazarlar.

Sürçü lisan ettiysek affola.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(19/12/2018, Saat: 00:19)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @jegal

Dolabımızda kullanmadığımız ürünleri, etkinlikten ayrı olarak, bağış bedelsiz kısmına eklemek daha doğru olabilir.

Üstad bunu bir nevi PIF geleneği başlatmak için birkaç kere denedim ama talep sayısı yüksek olduğu durumlarda hep gerilime neden oldu. Şu anda alınık kısmına yazan arkadaşlara benim stoğa denk gelenleri gönderiyorum, çok daha efektif oluyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(19/12/2018, Saat: 11:17)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad bunu bir nevi PIF geleneği başlatmak için birkaç kere denedim ama talep sayısı yüksek olduğu durumlarda hep gerilime neden oldu. Şu anda alınık kısmına yazan arkadaşlara benim stoğa denk gelenleri gönderiyorum, çok daha efektif oluyor.

Alınık BBS-1

İşin şakası bir yana yapın organizasyonu,koyun kuralları,benden 3 fırça anında.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,126 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,146 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 171,532 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  Geltir 34 Soner 30 14,961 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 18,987 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,585 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab
  Geltir Faena 2017 LE Tıraş Sabunu, Balm ve Losyon / Katılım Konusu ckeskin 134 69,548 09/06/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: Perseus
  Geleneksel Ankara Geltir Buluşması Vol.02-2020 (27 Şubat - London Pub Tunalı) ekindgn 44 18,923 29/02/2020, Saat: 02:50
Son Yorum: umok
  11.11.2019 saat 22.22 Geltir Online Rekoru Denemesi mustbe 216 52,637 26/02/2020, Saat: 13:25
Son Yorum: mustbe
  Geleneksel Ankara Geltir Buluşması Vol.01-2020 (30 Ocak Perşembe Akşam Tunalı Retrox) ekindgn 53 20,009 06/02/2020, Saat: 10:06
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: