Merhabalar
Merhaba arkadaşlar, öncelikle burada tecrübelerini aktaran kişilere teşekkürlerimi sunuyorum. Ben henüz yirmili yaşların başındayım, aslında köse sayılırım bir haftada dudak çevresi belli olur geri kalanlar ise tüy tüy gözükür her neyse daha geleneksel tıraş olmadım ancak niye bunu tercih edeceğimden bahsedeyim benim yüzüm oldukça hassastır geçmişte sivilce problemi yaşadım ve son bir ayda tıraş olduktan sonra cildimin baya tahriş olup sivilcelendiğini gözlemledim bunun üzerine yaptığım araştırmalar sonucu 3 bıçaklı tıraş bıçağı yerine(galiba kartuşlu diyorsunuz) tek bıçaklı "kullan at" kullanmaya başladım ve oldukça iyi sonuçlar aldım bunun üzerine de geleneksel tıraş üzerine araştırmalara başladım kısa sürede "Yumo" veya "Wilkinson classic" edineceğim hangisinin daha "mild" olduğu konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim ayrıca yüz"ü kesme çok yaşanıyor mu onunla da ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim, herkese teşekkür ederim iyi tıraşlar.
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz. WS daha mild tıraş verir ama sakalınızı bir haftada biraz da olsa uzuyorsa bol bol tıkanır. Yuma ise agresiftir ama düzgün bir tane bulursanız kullan-at bıçakların benzeri bir tıraş sağlar. Ekonomik sıkıntınız yoksa (yuma 3-5tl) ikisini de denemenizi öneririm.
Hoşgeldiniz, keyifli sohbetleriniz olsun. Öncelikle wilkinsondan vazgeç derim değmez o alete, yuma sana biraz orta agrasif gelebilir rimei işini görür. İstanbulda isen İmpa ticaret Mustafa bey e uğra her türlü malzeme var eğer istanbulda değilsen extrashaving.com impanın satış sitesi.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Hoşgeldiniz. Buraya merhaba dediğimde Yuma ile kendimi keser miyim acaba derken şimdi ustura ile keyif yapıyorum. Dikkat, de aletin de usturanin da onun bunun da. Hepsini başı dikkat. Şimdiden keyifli kesiksiz tahrişsiz tıraşlarınız olsun..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Foruma hoşgeldiniz, @FearOfATG komşumun dediği gibi tıraş esnasında dikkat ettikten sonra DE aletler oldukça güvenlidir. Almayı düşündüğünüz iki alet arasında kaldıysanız Yuma’yı tavsiye ederim.
(14/12/2018, Saat: 23:46)iyidiriyi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, öncelikle burada tecrübelerini aktaran kişilere teşekkürlerimi sunuyorum. Ben henüz yirmili yaşların başındayım, aslında köse sayılırım bir haftada dudak çevresi belli olur geri kalanlar ise tüy tüy gözükür her neyse daha geleneksel tıraş olmadım ancak niye bunu tercih edeceğimden bahsedeyim benim yüzüm oldukça hassastır geçmişte sivilce problemi yaşadım ve son bir ayda tıraş olduktan sonra cildimin baya tahriş olup sivilcelendiğini gözlemledim bunun üzerine yaptığım araştırmalar sonucu 3 bıçaklı tıraş bıçağı yerine(galiba kartuşlu diyorsunuz) tek bıçaklı "kullan at" kullanmaya başladım ve oldukça iyi sonuçlar aldım bunun üzerine de geleneksel tıraş üzerine araştırmalara başladım kısa sürede "Yumo" veya "Wilkinson classic" edineceğim hangisinin daha "mild" olduğu konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim ayrıca yüz"ü kesme çok yaşanıyor mu onunla da ilgili biraz bilgi verirseniz sevinirim, herkese teşekkür ederim iyi tıraşlar.

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz bahsettiğiniz iki alet de seveni olan aletler ancak denildiği gibi haftada bir tıraş olıuorsanız ve sakalınız da aleti tıkayacak kadar uzuyorsa wilkinnson almanızı tavsiye etmem tıraşın keyfini alamaz tadınız kaçar Smile yuma ise son zamanlarda söylenilene göre daha tutarlı aletler çıkarmasına larşın düzgününü seçmediğiniz sürece sizi üzebilir benim tavsiyem öncelikle sivilce probleminiz için bir dermatoloğa görünmekle beraber biraz daha üst düzey makinelere yönelmeniz razorustaki timor için güzel gayet rahat bir tıraşı olduğu söyleniyor illa ki kullananlar vardır daha detaylı bilgi verecek yada edwin jaegar de89 bir çok kişinin başlancıç makinesi olup hala da el altında tuttukları bir makinedir. Bunlardan birini alıp uzun vadede yatırım da yapabilirsiniz.

Ayrıca aklıma gelmişken söyleyeyim cadı fındığı alıp hem after shave hem de günlük tonik olarak kullanabilirsiniz. Tıraşta bıçak kadar tıraşa hazırlayan sabun fırça da önemli forumda ilgili başlıkları okumanızı tavsiye ederim zaten kendi zevkinize göre yavaş yavaş bir set oluşur kafanızda şimdiden iyi tıraşlar Smile
Big Grin 
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim, dermatoloğa gidiyorum uzun zamandır haftaya cuma tıraş ile alakalı önerilerini soracağım zaten kendisine , bütçem henüz öğrenci olduğumdan kısıtlı asgari harcama ile azami fayda sağlayacak ürünlere yoğunlaştım Big Grin bir de kendimi tam ifade edememişim bir hafta sonunda sakallarım belirmeye başlıyor o da ancak dudak çevresinde geri kalan kısım tüy tüy o yüzden her hangi bir tıkanma olacağını zannetmiyorum şimdilik tek kıstasım "mild" bir yapıya sahip olması bakalım eğer dermatolog'da geleneksel tıraşı onaylarsa bir hafta sonra aranıza tam olarak katılacağım. Kim bilir iyice tecrübe edindikten sonra, benim gibi cilt sorunu olanlar için ,bir rehber hazırlarım ileride sağlıcakla.
Tekrar merhaba değerli forum kullanıcıları, doktor egzama teşhisi koydu ve jiletle tıraş olmanın sorun teşkil etmeyeceğini belirtti. Forumda biraz araştırma yaptım ancak pek bir sonuç bulamadım sadece arko tıraş sabunun egzamaya iyi gelmediğine dair bir iki yorum gördüm .

Şimdi asıl sorum şu egzamayla birlikte kullanabileceğimi önerdiğiniz tıraş sabunları ve tıraş öncesi sonrası ürünler nelerdir?
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 638 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,673 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 672 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,205 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,691 28/09/2022, Saat: 19:34
Son Yorum: ferencpuskas