RazoRock Game Changer
(16/07/2020, Saat: 22:01)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun komşum anlattığınız gibi deneyeyim bir dahaki tıraşımda. Şimdi çıkarabilmişken tekrar takıp riske atmak istemiyorum. Big Grin
Komşum aman siz yinede dikkatli olun şimdi baktımda evet sıkışıyor ama jileti fırlama ihtimaline karşı dolabın iç kısmına doğru çıkarıyorum.Cimbizlada çıkarılabilir en azından daha tehlikesiz. Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sıkışıyorsa at çöpe
(16/07/2020, Saat: 22:36)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıkışıyorsa at çöpe

Bir alman atasözü der ki ; game changer'ı kullan-at yapacak kadar zengin değilim. Big Grin
(16/07/2020, Saat: 22:40)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir alman atasözü der ki ; game changer'ı kullan-at yapacak kadar zengin değilim. Big Grin

Atınca bir garibim nasiplenir Gönlün zengin adammış desinler
Sabah jileti (treet platinum) çıkarırken dikkat ettim biraz takılma var ama bir kenardan yukarı çekince hemen çıkıyor. Bezdirme boyutunda değil @Sheeplessness komşum. Sizdeki aletin düşükte olsa fabrikasyon hatası olabilir belki.

Zevkinizi baltalamaz umarım Smile keyifli tıraşlar.
Jileti kolayca çikarabilmek için alt plakayı ters çiverek jilet aşağıda kalacak şekilde bir havlunun üzerine koyun ve plakanın bir kenarından parmağınızla hafifçe bastırın. Jiletin kolayca çıktığını göreceksiniz. En emniyetli yöntem bu gibi gözüküyor.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(16/07/2020, Saat: 21:46)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı jiletlerin bu aletin alt tablasına sıkışıp kalmasından ciddi anlamda bıkkınlık geldi. Dış kısımdaki pinlerin alt tablada olması aletin dizaynı açısından çok gerekli miydi bilmiyorum ama bunalttı beni bu durum. Konuyu da yorum geldikçe okuyorum kimse bahsetmemiş bu durumdan. Bi ben mi yaşıyorum diye şüphelenmeye başladım. Hayır üretim hatası falan desem aletin tıraşı jilet tutuşu muazzam. Ancak bu alt tablaya sıkışan jiletleri çıkarırken bir gün elimi keseceğim diye korkuyorum. Bu durumu yaşayan başka komşum var mıdır ? Sıkışan jileti çıkarmanın kolay bir yöntemi varsa söyleyin Allah aşkına.

Hocam bende de arkadaşlardaki durum var diyebilirim. Önemli bir takılma yok, her türlü yaprak jileti kolayca çıkardım. Biraz sıkı tuttuğu doğru ama bir kenarını tutup biraz yaylandırınca çıkıveriyorlar. Sizdekinde biraz farklı bir durum var gibi geldi bana.
(16/07/2020, Saat: 21:46)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı jiletlerin bu aletin alt tablasına sıkışıp kalmasından ciddi anlamda bıkkınlık geldi. Dış kısımdaki pinlerin alt tablada olması aletin dizaynı açısından çok gerekli miydi bilmiyorum ama bunalttı beni bu durum. Konuyu da yorum geldikçe okuyorum kimse bahsetmemiş bu durumdan. Bi ben mi yaşıyorum diye şüphelenmeye başladım. Hayır üretim hatası falan desem aletin tıraşı jilet tutuşu muazzam. Ancak bu alt tablaya sıkışan jiletleri çıkarırken bir gün elimi keseceğim diye korkuyorum. Bu durumu yaşayan başka komşum var mıdır ? Sıkışan jileti çıkarmanın kolay bir yöntemi varsa söyleyin Allah aşkına.

Merhabalar, çok merak ettiğim GC .68'e sonunda Sn. @Erdem009 Komşumun satılık ilanı vasıtası ile kavuşmuş oldum.
Bu arada bu kadar güzel ve sağlam bir paketleme yaptığı için ve hediye gönderdiği jiletlerden dolayı da kendisine bir kez daha teşekkür ederim. Geltir forumda ki Komşularımın ne kadar yüce gönüllü insanlar olduğunu göstermiş oldu.

GC .68'i aldığımdan beri elimden bırakmadım ve hep aynı makine ile tıraş oldum. Tutuğum notlardan şu ana kadar sizlere şunları aktarabilirim;

1- Gillette Platinum ile çok iyi anlaştı. GP bu makine ile keskin ve konforlu idi. 2 perdede BBS'e ulaştım. benim derecelendirmem 8/10

2- Asco Super Stainless: Beklediğimden çok daha iyi anlaştı. Asco beklediğimden daha keskin ve konforlu idi. 2 perde + rötuş ile BBS 7/10

3- Bolzano Superinox ile iyi anlaştı. Beklediğim kadar keskin ve konforlu. 2 perde ve üzerine mikro rötuş ile BBS. Notum 8/10

4- Gillette Super Platinum: Çok Çok iyi anlaştı. Keskinlik ve konfor üst düzey. 2 perdede BBS 9/10.

Tüm jiletler ilk kullanımdaydı.

Gelelim şu alt tablada jilet sıkışmasına. Bu tıraş aleti jileti oldukça bükerek tutuyor. Bu bükülme sebebi ile jilet adeta alt tablaya yapışmış gibi buluyorsunuz. Jileti zorlamadan çıkartma yöntemim ise; alt tablayı avcumun içinde tutuyorum. Jilet yukarı bakacak şekilde. Bunu yaparken avcumu sonuna kadar açıyorum ki jiletin kesikin kenarları bir çizik atmasın diye. Ardından diğer elimin parmağı ile jiletin tam ortasına baskı uyguladığımda, jilet bükülmüş halinden düz haline doğru şekil değiştiriyor ve zahmetsizce alt plakadan ayrılıyor.
Notlarımda unuttuğum bir jilet vardı. Super Platinum (10 Double edge Made in Israel).
Lacivert kutulu olan 10 lu jiletler.
Hiç konforlu ve keskin değildi. 3 perde ve rötuşlarla tıraşımı tamamladım da diyemeyeceğim sonlandırdım desem daha doğru olur. Körlükte Zaza jiletleri ile yarışır. Kendime notum bir daha alma yönünde 1/10.
Tıraştan sonra hala sakal kalmıştı, devam etseydim tahriş yaşayacaktım. Angry
(18/07/2020, Saat: 13:37)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, çok merak ettiğim GC .68'e sonunda Sn. @Erdem009 Komşumun satılık ilanı vasıtası ile kavuşmuş oldum.
Bu arada bu kadar güzel ve sağlam bir paketleme yaptığı için ve hediye gönderdiği jiletlerden dolayı da kendisine bir kez daha teşekkür ederim. Geltir forumda ki Komşularımın ne kadar yüce gönüllü insanlar olduğunu göstermiş oldu.

GC .68'i aldığımdan beri elimden bırakmadım ve hep aynı makine ile tıraş oldum. Tutuğum notlardan şu ana kadar sizlere şunları aktarabilirim;

1- Gillette Platinum ile çok iyi anlaştı. GP bu makine ile keskin ve konforlu idi. 2 perdede BBS'e ulaştım. benim derecelendirmem 8/10

2- Asco Super Stainless: Beklediğimden çok daha iyi anlaştı. Asco beklediğimden daha keskin ve konforlu idi. 2 perde + rötuş ile BBS 7/10

3- Bolzano Superinox ile iyi anlaştı. Beklediğim kadar keskin ve konforlu. 2 perde ve üzerine mikro rötuş ile BBS. Notum 8/10

4- Gillette Super Platinum: Çok Çok iyi anlaştı. Keskinlik ve konfor üst düzey. 2 perdede BBS 9/10.

Tüm jiletler ilk kullanımdaydı.

Gelelim şu alt tablada jilet sıkışmasına. Bu tıraş aleti jileti oldukça bükerek tutuyor. Bu bükülme sebebi ile jilet adeta alt tablaya yapışmış gibi buluyorsunuz. Jileti zorlamadan çıkartma yöntemim ise; alt tablayı avcumun içinde tutuyorum. Jilet yukarı bakacak şekilde. Bunu yaparken avcumu sonuna kadar açıyorum ki jiletin kesikin kenarları bir çizik atmasın diye. Ardından diğer elimin parmağı ile jiletin tam ortasına baskı uyguladığımda, jilet bükülmüş halinden düz haline doğru şekil değiştiriyor ve zahmetsizce alt plakadan ayrılıyor.

Mehmet abi gc68 i beğenmene sana uymasına sevindim güle güle kullan detaylı konuda bekliyoruz senden Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,442 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,655 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  RazoRock Lupo sfenks 26 12,033 08/04/2021, Saat: 01:39
Son Yorum: nicky
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 20,052 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  RazoRock Game Changer Open Comb (Jaws) CK89 11 5,954 20/09/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: sudüşleri
  Razorock Baby Smooth Erdem009 6 4,128 03/09/2020, Saat: 22:31
Son Yorum: Kacak
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,227 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  RazoRock Wunderbar Slant -mali 20 10,349 25/04/2019, Saat: 00:30
Son Yorum: -mali
  Razorock Mission zakayr 11 8,601 15/01/2016, Saat: 01:39
Son Yorum: zakayr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: